Category Archives: Lajmi fundit

03 Jun
0

Shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit ndaj Klevis Balliut: Është thjesht një çështje politike për të trembur opozitën, për të trembur qytetarët që të mos dalin të protestojnë.

Shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit ndaj Klevis Balliut: Është thjesht një çështje politike për të trembur opozitën, për të trembur qytetarët që të mos dalin të protestojnë.   DEKLARATË, KLEVIS BALLIU NGA GJYKATA E APELIT   Seanca u shty ...

Me Shume
02 Jun
0

Basha: Edi Rama ka vetëm një rrugë: Ik.

Ky bashkim popullor është asambleja më madhështore e shqiptarëve europianë, të vjedhur, të dhunuar e të tradhëtuar, që kërkojnë zgjidhjen e krizës me largimin e Edi Ramës.   E sotmja është dita e fundit, kur unë ju drejtohem me argumentet ...

Me Shume
01 Jun
0

Basha: Sovrani duhet të vendosë kudo në Shqipëri, si tek Unaza e Re

Me kurajon e përditshme qytetare, banorët e Unazës së Re kanë frymëzuar përballjen kombetare me të keqen! Por ndalja e së keqes nuk mjafton! Ajo duhet shkulur me rrënjë!   Banda kriminale, e korruptuar dhe çnjerëzore që na qeveris është ...

Me Shume
31 May
0

Basha: Për ata që pyesin se kur do ta rrëzojmë Edi Ramën, kam vetëm një përgjigje: Ejani të dielën në orën 19 në protestën tonë

  Banda kriminale në pushtet, në ditët e saj të fundit është vërsulur si kurrë ndonjëherë në histori dhe ato që po luhen janë paratë e vogëlushëve shqiptarë, është buka e gojës së tyre, është djersa e prindërve të tyre ...

Me Shume
31 May
0

Rruga Milot – Balldre, projekt mafioz, do të vjedhë shqiptarët

Projekti mafioz i rrugës prej 17 km Milot- Balldre, do të kushtojë 295 milionë euro, nga 254 milionë sa ishte parashikuar në kontratë, po përdoret për pastrimin e parave, po vjedh dhe zhvat qytetarët, ka nxjerrë kostot më të larta për km ...

Me Shume
31 May
0

Klevis Balliu depoziton provat filmike ku dëshmohet dhuna dhe gazi lotsjellës ndaj banorëve të Bulevardit, nga Policia e Shtetit.

Klevis Balliu në emër të Partisë Demokratike dorëzoi në Prokurorinë e Tiranës provat filmike dhe foto të cilat dëshmojnë se Policia e Shtetit me urdhër të Edi Ramës ka dhunuar dhe helmuar me gaz lotsjellës banorët e “Bulevardit”.   Të ...

Me Shume
30 May
0

Basha: Për të hapur rrugën europiane të vendit duhet të largojmë Edi Ramën

  Kontrata korruptive 260 milionë euro për 17 km, Milot- Balldre, ku 1 km kushton 15 milionë euro, do të zhbëhet. Edi Rama, Belinda Balluku, Damian Gjiknuri do të shkojnë para drejtësisë.   Shans nuk keni të vidhni shqiptarët me ...

Me Shume
30 May
0

Policia dhe Prokuroria konsumuan alkool natën e 16 Shkurtit, duke sulmuar dhunshëm deputetët e opozitës.

Enkelejd Alibeaj publikon foton e cila fakton alkoolin e konsumuar në krye të detyrës nga drejtuesit më të lartë të Policisë dhe prokurorit Kol Hysenaj natën e16 Shkurtit, kur agresuan dhunshëm deputetët e opozitës.   6 përfaqësuesit e PD iu ...

Me Shume
29 May
0

Basha: Largimi i Edi Ramës, i panegociueshëm. Ju ftoj që këtë entuziazëm ta sillni të shumëfishuar në Tiranë ditën e diel në orën 19.

  PD ka luftuar çdo ditë dhe dëshiron hapjen e negociatave, që po refuzohet prej tre vjetësh dhe do të refuzohet sërish nga vendet anëtare.   Edi Rama duhet t’u kishte kërkuar sot ndjesë shqiptarëve për gënjeshtrën e një viti ...

Me Shume
29 May
0

Jemi përballë një tentative të kërcënimit politik të opozitës nga pushteti.

Policia na pengoi në të drejtën tonë kushtetutuese dhe ligjore për të marrë informacion. Interesi ynë ishte për të marrë informacion për protestuesit e arrestuar e të dhunuar në mënyrë të kundraligjshme.   Drejtori i Përgjithshëm, Nëndrejtori i Përgjithshëm, Prokurori ...

Me Shume