Category Archives: Lajmi fundit

05 Jun
0

Objektivi ynë prioritar, thithja e investimeve gjermane dhe bashkëpunimi për trajnimin e të rinjve për përgatitjen e tyre për tregun e punës në Shqipëri, Gjermani a vende të tjera të BE

Dialogu i Nivelit të Lartë që po zhvillon punimet ne Berlin organizuar nga Fondacioni Konrad Adenauer në bashkëpunim me Këshillin Ekonomik Gjerman ishte një mundësi e rrallë për të bashkëbiseduar me një nga personalitetet më autoritative për industrinë dhe biznesin ...

Me Shume
05 Jun
0

Do të bëjmë Shqipërinë vend tërheqës për investimet

Pata nderin dhe kënaqësinë të takoj dhe uroj për zgjedhjen si Presidente e Këshillit Ekonomik Gjerman zonjën Astrid Hamker dhe zëvendës Presidentin Friedrich Merz, njëkohësisht CEO i BlackRock Inc, Fondit më të madh të investimeve në botë. Gjatë takimit me ...

Me Shume
05 Jun
0

PD e vendosur të zbatojë masat e nevojshme për të lehtësuar klimën e biznesit

I nderuar të merrja pjesë në Ditën e Biznesit 2019 me sloganin“Fillim i ri për Gjermaninë dhe Europën” organizuar nga Këshilli Ekonomik Gjerman me pjesëmarrjen e 4000 sipermarresve, ministra të kabinetit Merkel, kryetaren e CDU- Annegret Kramp-Krrenbauer dhe kandidatin e ...

Me Shume
04 Jun
0

Basha: Në qendër të Dialogut të Nivelit të Lartë në Berlin, angazhimi i Gjermanisë për perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një shënim në llogarinë e tij në facebook njoftoi mbi takimet që ka patur sot, gjatë paneleve që po mbahen në kuadër të Dialogut të Nivelit të Lartë që po zhvillohet në ...

Me Shume
04 Jun
0

Basha takon në Berlin Komisionerin e BE për Buxhetin dhe Burimet Njerëzore, Oettinger

    Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një shënim në llogarinë e tij në facebook njoftoi mbi takimin që kishte patur me Komisionerin e BE për Buxhetin Oettinger, gjatë takimeve që ai po mban në Dialogun e Nivelit ...

Me Shume
03 Jun
0

Ervin Salianji dhe Andrea Mano në tendat e banorëve të dëmtuar nga tërmeti: Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme!

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike Ervin Salianji konstatoi në Korçë gjendjen e rëndë dhe braktisjen nga qeveria të familjeve të prekura nga tërmeti. Salianji ishte në zonën e Floqit, ku pa nga afër qytetarët të futur në disa tenda, ku janë ...

Me Shume
03 Jun
0

Shqipëria i vetmi vend anëtar i NATO-s me të burgosur politikë. Mbetjet komuniste Edi Rama dhe Sandër Lleshaj, përgjegjës

Shqipëria i vetmi vend anëtar i NATO-s me të burgosur politikë. Mbetjet komuniste Edi Rama dhe Sandër Lleshaj, përgjegjës për ndalimin, shoqërimin dhe arrestimin pa asnjë provë të protestuesve paqësorë.   DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, EDI PALOKA   ...

Me Shume
03 Jun
0

Shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit ndaj Klevis Balliut: Është thjesht një çështje politike për të trembur opozitën, për të trembur qytetarët që të mos dalin të protestojnë.

Shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit ndaj Klevis Balliut: Është thjesht një çështje politike për të trembur opozitën, për të trembur qytetarët që të mos dalin të protestojnë.   DEKLARATË, KLEVIS BALLIU NGA GJYKATA E APELIT   Seanca u shty ...

Me Shume
02 Jun
0

Basha: Edi Rama ka vetëm një rrugë: Ik.

Ky bashkim popullor është asambleja më madhështore e shqiptarëve europianë, të vjedhur, të dhunuar e të tradhëtuar, që kërkojnë zgjidhjen e krizës me largimin e Edi Ramës.   E sotmja është dita e fundit, kur unë ju drejtohem me argumentet ...

Me Shume
01 Jun
0

Basha: Sovrani duhet të vendosë kudo në Shqipëri, si tek Unaza e Re

Me kurajon e përditshme qytetare, banorët e Unazës së Re kanë frymëzuar përballjen kombetare me të keqen! Por ndalja e së keqes nuk mjafton! Ajo duhet shkulur me rrënjë!   Banda kriminale, e korruptuar dhe çnjerëzore që na qeveris është ...

Me Shume