fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

17 Oct
0

Dosja e Plotë Hetimore Habilaj-Tahiri

  Më poshtë gjeni dosjen e plotë nga autoritetet Italiane. Dosja e Plotë në Italisht.     

Me Shume
17 Oct
0

Deklaratë e deputetit Eduard Halimi pas mbledhjes së Këshillit të Rregullores

Parlamenti sot ka në përbërje të tij deputetë me rekorde të tmerrshme kriminale, e cila është evidentuar qartë nga raprti i OSBE-së për zgjedhjet e 2017-ës, ku në faqen 11 parashikohet se deputetë me të dhëna kriminale janë futur në ...

Me Shume
17 Oct
0

Provat e lidhjes së Ramës me narkomafian janë para syve të çdo shqiptari, po vjen ora e vendimeve të mëdha

Kam thirrur këtë konferencë për shtyp në orët e para të mëngjesit pasi Shqipëria ndodhet para shpërthimit të një skandali me përmasa historike, përsa i përket krimit të organizuar shqiptar dhe lidhjeve të këtij krimi me qeveritarët e sotëm. Dje, ...

Me Shume
16 Oct
0

Prononcimi i Kryetarit të PD, Lulzim Basha, pas mbledhjes së Grupit Parlamentar

Tema kryesore e mbledhjes së grupit parlamentar ka qenë reforma zgjedhore. Zoti Bylykbashi ka paraqitur draft strategjinë e Partisë Demokratike e cila përmblidhet në një aksion politik, dekriminalizimi i zgjedhjeve. Dekriminalizimi i zgjedhjeve dhe mbështetja totale për votën e emigrantëve ...

Me Shume
15 Oct
0

TVSH për biznesin e vogël do sjellë rritje çmimesh dhe mbyllje të biznesit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi sot përfaqësues të biznesit të vogël lidhur me projektin e qeverisë Rama për përfshirjen e tyre në skemën e pagesës së TVSH. Tregtarët e vegjël me biznes kryesisht familjar, në zonën e Paskuqanit, ...

Me Shume
14 Oct
0

Bashkëbisedimi me gazetarët i Kryetarit të PD, Lulzim Basha

1-Skema e TVSH rrit cmimet, fut në krizë biznesin e vogël 2-Reforma zgjedhore e barabartë me dekriminalizimin e zgjedhjeve 3-Pa shembjen e kupolës politike në Tiranë, ska luftë ndaj mafias  Çështja e parë që dua t’ju njoftoj ju dhe qytetarëve ...

Me Shume
13 Oct
0

Fjala sot në Parlament e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Ju çoheni këtu, merrni kohën e qytetarëve dhe kohën e këtij parlamenti për të dërdëllitur pa fund në një përpjekje të mjerë për të fshehur lepurin në bark që po i rritet nga mëngjesi në darkë, atij që i thotë ...

Me Shume
13 Oct
0

Replika e Kryetarit të PD, Lulzim Basha, në Parlament me Taulant Ballën

Ku e keni kapobandën?! Ju ka lënë jetim. Ju jeni në ditën tuaj më të zezë dhe krekoseni si gjeli majë plehut. Nuk është çështje fotografish. Pa dyshim se çdo kush mund të kapë një politikan prej xhakete dhe të ...

Me Shume
13 Oct
0

Replika e tretë e kryetarit të PD, Lulzim Basha, me Edi Ramën në Parlament

I çekuilibruar totalisht, del më merr fjalën kërcënon, më kërcënon, pastaj del më thua i dashur, pastaj del kërcënon sërish. Çekuilibrimi yt do të ishte në çdo rast tjetër, aferë private e familjes tënde. Por kur je ulur në atë ...

Me Shume
13 Oct
0

Replika e dytë e kryetarit të PD, Lulzim Basha, me Edi Ramën në Parlament

Shqiptarët janë me të drejtë të mërzitur nga ky Kuvend. Sepse ky Kuvend ka 4 vite që është skenë e një fenomeni psikik. I një njeriu që karakterizohet jo thjesht dhe vetëm nga mungesa totale e përgjegjshmërisë politike por edhe ...

Me Shume