Category Archives: Lajmi fundit

09 Oct
0

Ervin Salianji publikon fakte të reja të falsifikimit të zërit të Agron alias Geron Xhafaj, për të shmangur  nga hetimi për trafik droge mafian qeveritare.

·         Ervin Salianji publikon fakte të reja të falsifikimit të zërit të Agron alias Geron Xhafaj, për të shmangur  nga hetimi për trafik droge mafian qeveritare.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ERVIN SALIANJI​   Në mënyrë të vazhdueshme kemi denoncuar për falsifikime ...

Me Shume
09 Oct
0

Prokuroria është vënë nën kontrollin e Edi Ramës e cila ka stopuar verifikimin e kriminelëve të tij për blerjen e votave më 30 qershor.

Prokuroria është vënë nën kontrollin e Edi Ramës e cila ka stopuar verifikimin e kriminelëve të Edi Ramës në të paktën 3 bashki të vendit të cilët ende qëndrojnë në detyrë për shkak të mosveprimit të prokurorisë.   Hajdutët e ...

Me Shume
09 Oct
0

Edi Rama dhe Erion Veliaj me VKM speciale po grabisin 15 HA të Kopshtit Botanik, ku do të ndërtojnë kulla betoni

Edi Rama dhe Erion Veliaj me VKM speciale po grabisin 15 HA të Kopshtit Botanik, ku do të ndërtojnë kulla betoni, pa konsultimin me Rektoratin, Senatin, dekanatin, asamblenë e personelit akademik e as këshillin studentor, si pronarët ligjorë të Kopshtit ...

Me Shume
08 Oct
0

Opozita është e vendosur të japë kontributin e saj për tejkalimin e krizës së rëndë politike

·        Me Ministrin e Jashtëm të Austrisë ndamë shqetësimin për mosbesimin që qeveria shqiptare ka krijuar tek shumë faktorë europianë, duke mos plotësuar kriteret kryesore për negociatave. ·        Opozita është e vendosur të japë kontributin e saj për tejkalimin e krizës së ...

Me Shume
07 Oct
0

Kosova i dha leksion qeverisë shqiptare me zgjedhjet. Vullneti politik garanton zgjedhje demokratike dhe rotacion politik paqësor.

Kosova i dha leksion qeverisë shqiptare me zgjedhjet. Vullneti politik garanton zgjedhje demokratike dhe rotacion politik paqësor.   Pa u larguar pengesa e zgjedhjeve demokratike, Edi Rama, zgjedhjet e Kosovës apo çdo reformë zgjedhore e jona, do të mbeten një ...

Me Shume
04 Oct
0

Presion kriminal i Edi Ramës dhe Erion Braçes ndaj drejtësisë për të mos dënuar drejtorin e arrestuar për korrupsion të Kadastres së Durrësit. Drejtori, kushëri dhe emërim i Erion Braçes.

Enkelejd Alibeaj denoncon ne emër të PD presionin kriminal të Edi Ramës dhe Erion Braçes ndaj drejtësisë për të mos dënuar drejtorin e arrestuar për korrupsion të Kadastres së Durrësit. Drejtori, kushëri dhe emërim i Erion Braçes.     DEKLARATË ...

Me Shume
04 Oct
0

PD padit arkitektin Bjarke Ingels për korrupsion. “Me porosi të Ramës dhe Veliajt, mori pjesë me vetëdije në projektin e paligjshëm për Teatrin.”

PD padit arkitektin Bjarke Ingels për korrupsion. “Me porosi të Ramës dhe Veliajt, mori pjesë me vetëdije në projektin e paligjshëm për Teatrin.”   Partia Demokratike dërgon për ndjekje penale arkitektin danez Bjarke Ingels për përfshirje të paligjshme në projektin ...

Me Shume
03 Oct
0

PLATFORMA E OPOZITËS SË BASHKUAR PËR “REFORMËN ZGJEDHORE”

Me Shume
03 Oct
0

Dështimi me negociatat për herë të katërt ka vulën e Edi Ramës.

  Dështimi me negociatat për herë të katërt ka vulën e Edi Ramës. Për moshapjen e negociatave si Maqedonia, nuk e ka fajin as Europa, as opozita, por vetëm Edi Rama. Shqipërisë i duhet një drejtim i ri!   9 ...

Me Shume
02 Oct
0

PD i kërkon prokurorisë të nisë hetimet për financimin e paligjshëm të 80 mijë dollarëve, të paguar nga Edi Rama për foton me Presidentin e SHBA, Barack Obama në vitin 2012.

Kërkesa e PD-së i është dërguar prokurorisë pas vendimit të gjykatës amerikane për të dënuar me burg William Argeros, shtetas amerikan, që ka paguar 80 mijë usd për llogari të Edi Ramës. Këtë e pohoi në gjyq avokati i William ...

Me Shume