fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

15 Nov
0

Rritja me 40 % e çmimit të ujit nuk do të përmirësojë furnizimin me ujë, por i shërben aferës korruptive për privatizimin e Ujësjellësit të Tiranës. 

Me vendimin për rritjen e çmimit të ujit me 40%, Bashkia e Tiranës po u merr edhe më shumë para familjeve dhe bizneseve të kryeqytetit pa u dhënë një sherbim më të mirë. Nëse nje familje paguan mesatarisht 10 mijë ...

Me Shume
14 Nov
0

Sa herë Edi Rama fton shqiptarët të qeshin me opozitën, Shqipëria shndërrohet në hambar droge, në zonë të lirë për krimin dhe ministrat e tij akuzohen per trafik ndërkombëtar narkotikësh. Është koha t’i themi ndal Edi Ramës dhe krimit në ekonomi dhe në politikë

Departamenti i Shtetit përfshiu këtë vit Shqipërinë, për herë të parë, në listën e zezë të vendeve kryesore të pastrimit të parave, ku përcaktohet se bankat bëjnë transaksione parash që përfshijnë shuma të konsiderueshme të të ardhurave nga trafiku ndërkombëtar ...

Me Shume
13 Nov
0

Buxheti 2018 është shkrirja mes qeverisë, krimit dhe drogës për pastrimin e parave të pista! Kjo është e vërteta, të cilës do t’i qëndrojmë bashkë me shqiptarët!

Buxheti 2018 është shkrirja mes qeverisë, krimit dhe drogës për pastrimin e parave të pista!  Krimi nga parcelat e kanabisit po zhvendoset tek ndertimi me projektin “Një Miliard euro“ të Edi Ramës.  Biznesi i vogël do të paguajë TVSH 20 ...

Me Shume
12 Nov
0

Albana Vokshi në Kongresin e Forumit të Grave të PPE, Berlin: Rama presion medias për të mbuluar skandalet e drogës dhe korrupsionit!

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Medias informoi Forumin e Gruas së Partitë Popullore Europiane rreth përkeqësimit të Lirisë së Medias në Shqipëri, si një taktikë e Kryeministrit për të penguar publikimin e lidhjeve të Qeverisë së tij me organizatat kriminale. ...

Me Shume
10 Nov
0

Basha-Hahn: Për integrimin europian duhen rezultate konkrete kundër krimit të organizuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me Komisionerin për Zgjerimin, Johannes Hahn, për të rikonfirmuar vendosmërinë e Partisë Demokratike në luftën kundër krimit të organizuar me lidhje qeveritare si e vetmja rrugë për të ecur përpara me integrimin ...

Me Shume
09 Nov
0

Me Edi Ramën, Shqipëria as nuk çlirohet nga krimi dhe as nuk siguron stabilitet. Projekti 1 miliardë është pastrim i parave të drogës në trekëndëshin politike- krim-banka

“Nëse duam që gjërat të mbeten siç janë, gjërat duhet të ndryshojnë.” Askush nuk i ka zbatuar më mirë se Edi Rama këto fjalë legjendare të sicilianit Xhuzepe Tomasi i Lampeduzës. Ky që kur ulej me fshatarët i pyeste me ...

Me Shume
07 Nov
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon me forcë kërcënimin ndaj deputetit Ervin Salianji, që bënë sot në Komisionin e Sigurisë deputeti Partisë Socialiste Pjerin Ndreu, i larguar nga policia në vitin 2004 si i përfshirë në trafik droge dhe deputeti i Partisë Socialiste ...

Me Shume
07 Nov
0

Salianji: Rama të harrojë që banditë me ose pa pushtet t’i mbyllë gojën opozitës

Kjo qeveri është e kapur në krim, në drogë dhe në përfshirje me grupe të strukturuara kriminale. Sot ishte një fakt tjetër i provuar, i asaj që ne kemi thënë prej vitesh, që Rama fle dhe zgjohet me krimin. Që ...

Me Shume
06 Nov
0

Prononcimi për mediat i kryetarit të PD, Lulzim Basha, pas mbledhjes së Grupit Parlamentar

Shteti i rënë, qeveria e rënë de facto, narkoshteti i ulur këmbëkryq në jetën e përditshme të çdo shqiptari, janë shqetësimi më i madh i vendit, janë kauza kryesore e betejës opozitare. Edi Rama është sot një kryeministër i rënë ...

Me Shume
04 Nov
0

Rama fshehu prapë provat, 863 mijë eurot janë të Tahirit. Prokuroria të veprojë menjëherë

Policia e Elbasanit ka ndaluar me 1 nëntor  25 vjecarin Orest Sota që kishte në makinë 863 mijë euro dhe dy leje drejtimi për anije 20 dhe 100 ton të Saimir Tahirit. Me urdhër të Edi Ramës këto të dhëna ...

Me Shume