Category Archives: Lajmi fundit

18 Oct
0

Dokumenti konfidencial në tavolinën e Ramës. Qeveria dështon në mbledhjen e të ardhurave, nga tatimet e doganat do të jenë 90 – 100 milionë dollarë më pak të ardhura.

Dokumenti konfidencial në tavolinën e Ramës. Qeveria dështon në mbledhjen e të ardhurave, nga tatimet e doganat do të jenë 90 – 100 milionë dollarë më pak të ardhura.   Rama do miratojë një akt normativ që fsheh të vërtetën ...

Me Shume
18 Oct
0

BASHKËBISEDIMI ME GAZETARËT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA.

    Opozita dhe Europa sot flasin me një gjuhë. E sotmja nuk është ajo që kemi dëshiruar, kemi punuar dhe shpresuar, por do të ishte një gënjeshtër e madhe po t’i thonim që nuk e prisnim. Kush fshihet pas ...

Me Shume
17 Oct
0

Raporti i Bankës së Shqipërisë thotë se 19.2% e familjeve shqiptare ushqehen me lista. 1 në 3 familje janë në pamundësi për të siguruar ushqim dhe veshje.

  Bankës e Shqipërisë thotë se 19.2% e familjeve shqiptare ushqehen me lista. 1 në 3 familje janë në pamundësi për të siguruar ushqim dhe veshje.   Edi Rama jep rreth 20 milionë euro në vit vetëm inceneratorëve të tij ...

Me Shume
16 Oct
0

KLSH zbulon se qeveria ka gënjyer dhe manipuluar të dhënat e buxhetit të shtetit, duke fshehur 610 milionë Euro borxh. Borxhi publik bashkë me koncesionet shkon në 81%.

Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit zbulon se qeveria ka gënjyer dhe manipuluar të dhënat e buxhetit të shtetit, duke fshehur 610 milionë Euro borxh. Borxhi publik bashkë me koncesionet shkon në 81%.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA ...

Me Shume
16 Oct
0

Koha për ndryshim!

Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, Z. Giuseppe Conte, e falenderova për kontributin që vendi i tij ka dhënë vecanërisht në luftën ndaj krimit, lëndëve narkotike dhe sigurisë për vendin tonë. Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë ...

Me Shume
15 Oct
0

Reforma zgjedhore e vetmja rrugë për daljen nga kriza.

  Kreu i opozitës Lulzim Basha pas takimit me Shefen e Misionit të OSBE/ODIHR Audrey Glover: Reforma zgjedhore e vetmja rrugëdalje për daljen nga kriza.   DEKLARATË E KRYETARIT TË OPOZITËS, LULZIM BASHA   Me drejtuesen e misionit të OSBE/ODHIR, ...

Me Shume
14 Oct
0

​DEKLARATË E PËRBASHKËT E OPOZITËS SË BASHKUAR

DEKLARATË E PËRBASHKËT E OPOZITËS SË BASHKUAR   Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të uzurpuar institucionin e Presidentit të Republikës.   Komisioni i Venecias konfirmoi se Presidenti i ...

Me Shume
12 Oct
0

PD kallzim penal ndaj Policisë së Shtetit. Kërkesë Prokurorisë të indentifikohen dhunuesit me apo pa uniformë të protestuesve paqësore të “Unazës së Re”.

Dhuna e policisë e ushtruar mbrëmjen e 11 tetorit kundrejt protestuesve të “Unazës së Re”, ka sjellë reagimin e Partisë Demokratike pranë Prokurorisë së Tiranës.   Pas depozitimit të kallëzimit penal (KALLEZIM) nga PD kundër funksionarëve të lartë të policisë ...

Me Shume
11 Oct
0

Qeveria e Edi Ramës vijon të rëndojë klimën e binzesit në Shqipëri, vendos një tjetër barrierë proçeduriale antiligjore.

Qeveria e Edi Ramës vijon të rëndojë klimën e binzesit në Shqipëri, vendos një tjetër barrierë proçeduriale antiligjore. Çdo biznes nuk do të ketë më marrëdhënie direkte me tatimet, por me agjensinë pa ekspertizë dhe pa kapacitet ADISA.   DEKLARATË ...

Me Shume
10 Oct
0

Në Vlorë, në Durrës dhe në të gjithë Shqipërinë po përplasen bandat e krimit të organizuar me bandën e qeverisë për prishjen e pazarit për grabitjen e pronave të shqiptarëve

Në Vlorë, në Durrës dhe në të gjithë Shqipërinë po përplasen bandat e krimit të organizuar me bandën e qeverisë për prishjen e pazarit për grabitjen e pronave të shqiptarëve. Edi Rama është peng i krimit të organizuar.   DEKLARATË ...

Me Shume