Category Archives: Lajmi fundit

16 Shk
0

Rrëzohet propaganda antiKÇK e Edi Ramës. Emëron në një detyrë shtetërore bashkëshorten e Denar Bibës, megjithëse ajo dështoi të justifikojë pasurinë gjatë vetingut

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, KLEVIS BALLIU   E gjithë propaganda e Edi Ramës për gjoja pastrimin e sistemit të drejtësisë nga të korruptuarit rrëzohet nga një vendim i vetë qeverisë së Edi Ramës për të mbajtur në administratën e tij ...

Read More
14 Shk
0

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA TAKIM ME DREJTUESEN E MISIONIT TË BANKËS BOTËRORE, ZNJ. MARYAM SALIM DHE EKIPIN E SAJ

  KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA TAKIM ME DREJTUESEN E MISIONIT TË BANKËS BOTËRORE, ZNJ. MARYAM SALIM DHE EKIPIN E SAJ Gjatë takimit me znj. Maryam Salim, Drejtuesen e Misionit të Bankës Botërore dhe ekipin e saj, diskutuam mbi ...

Read More
14 Shk
0

Edi Rama po merr nën kontroll të plotë një tjetër organ të pavarur me ligj. Emërimi i mercenarëve të tij partiakë në krye të AMA-s, e politizon plotësisht institucionin e projektuar nga Rama si gjykatë politike për ndëshkimin e gazetarëve dhe mbylljen e portaleve

Edi Rama po merr nën kontroll të plotë një tjetër organ të pavarur me ligj. Emërimi i mercenarëve të tij partiakë në krye të AMA-s, e politizon plotësisht institucionin e projektuar nga Rama si gjykatë politike për ndëshkimin e gazetarëve ...

Read More
14 Shk
0

DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA PAS TAKIMIT ME DELEGACIONIN E VENECIAS PËR ZGJEDHJEN E ANËTARËVE TË GJYKATËS KUSHTETUESE

Kapja e shtetit, kapja e zgjedhjeve, kapja e drejtësisë, e Gjykatës Kushtetuese ka çuar vendin në një krizë të thellë politike dhe kushtetuese. Kjo nuk është as demokraci, as shtet ligjor.   Të drejtat, siguria, pronat e qytetarëve janë të ...

Read More
13 Shk
0

“Nuk do të ketë bashkëqeverisje mes opozitës dhe PS”, PD shpjegon propozimin për qeverinë kujdestare

“Nuk do të ketë bashkëqeverisje mes opozitës dhe PS”, PD shpjegon propozimin për qeverinë kujdestare: Nuk duhet të drejtohet nga Edi Rama, por nga persona me integritet, që garantojnë lirinë e votës. Pyetje: Ju kërkoni qeveri kujdestare për zgjedhje të ...

Read More
13 Shk
0

“Ndëshkim dhe parandalim në kohë reale” Enkelejd Alibeaj shpjegon 4 shtyllat kryesore të paketës së PD dhe opozitës kundër krimit zgjedhor dhe përfshirjes së krimit dhe pushtetit në zgjedhje.

“Ndëshkim dhe parandalim në kohë reale” Enkelejd Alibeaj shpjegon 4 shtyllat kryesore të paketës së PD dhe opozitës kundër krimit zgjedhor dhe përfshirjes së krimit dhe pushtetit në zgjedhje.   Motivi kryesor për draftimin e propozimeve tona është një: në ...

Read More
12 Shk
0

PD dorëzon propozimet e para për reformën zgjedhore: 3 paketa për ndarjen e politikës nga krimi dhe godItjen e krimit zgjedhor.

DEKLARATË E PËRFAQËSUESIT TË PARTISË DEMOKRATIKE NË TRYEZËN POLITIKE PËR REFORMËN ZGJEDHORE Ky është takimi i dytë që patëm si grup i katër përfaqësuesve politikë bashkë me ekspertët e ODIHR-it. Opozita sot bëri disa propozime. Janë tre paketa në lidhje ...

Read More
12 Shk
0

Policia e Shtetit është e udhëzuar të mos ndalojë në asnjë rrethanë automjetin e blinduar Linkoln me targë TR 0370 T në pronësi të Olsi Ramës dhe që përdoret nga Edi Rama

• Policia e Shtetit është e udhëzuar të mos ndalojë në asnjë rrethanë automjetin e blinduar Linkoln me targë TR 0370 T në pronësi të Olsi Ramës dhe që përdoret nga Edi Rama • Edi Rama dhe Sandër Lleshaj duhet ...

Read More
12 Shk
0

“Zgjedhjet e parakohshme të lira e të ndershme janë rruga e vetme për të ndalur krizën politike në vend.”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me ambasadorin e BE, Luigi Soreca, iu përgjigj gazetarëve për çështjet kryesore të takimit dhe aktualitetit politik. Zoti Basha bëri të ditur se kriza politike dhe integrimi europian i vendit ishin në ...

Read More
11 Shk
0

PD dhe opozita kërkojnë që këto dy ligje duhet të anulohen dhe të grisen sepse janë ligje anti-kushtetuese, janë anti-demokratike, janë dy ligje anti-europiane

• PD dhe opozita kërkojnë që këto dy ligje duhet të anulohen dhe të grisen sepse janë ligje anti-kushtetuese, janë anti-demokratike, janë dy ligje anti-europiane • Edi Rama po kërkon të kapë AMA-n duke emëruar fjalim shkrues dhe njerëz të ...

Read More