Category Archives: Lajmi fundit

18 Pri
0

PD DENONCON SKANDALIN ME TENDERIN 3.5 MILION DOLLARË TË MATERIALEVE MBROJTËSE SHËNDETËSORE: QEVERIA I BLEU ME 2 FISHIN E ÇMIMIT TË TREGUT

  PD DENONCON SKANDALIN ME TENDERIN 3.5 MILION DOLLARË TË MATERIALEVE MBROJTËSE SHËNDETËSORE: QEVERIA I BLEU ME 2 FISHIN E ÇMIMIT TË TREGUT     ALBANA VOKSHI: Të dashur bashkëqytetarë, Jam sot, bashkë me kolegun Enkelejd Alibeaj për të denoncuar ...

Read More
17 Pri
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

    DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Të dashur bashkëqytetarë Sot kemi marrë disa lajme të këqija. Virusi ka përparuar duke krijuar vatra të reja në disa qytete të vendit. Vetëm një rritje e lehtë e ...

Read More
17 Pri
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takim me Ministrin e Jashtëm të Hungarisë Péter Szijjártó

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua sot me Ministrin e Jashtëm të Hungarisë Péter Szijjártó me rastin e sjelljes së një ndihme të madhe prej 100 mijë maskash dhe 5 mijë kostume mbrojtëse mjekësore. Në emër të ...

Read More
16 Pri
0

VIDEOKONFERENCA ME GAZETARET E KRYETARIT TE PD, LULZIM BASHA

  ·      Qeveria të ndryshojë menjëherë strategjinë për testimet. Pa testime masive, pa njohur të vërtetën, dalja nga karantina bëhet e vështirë ose e rrezikshme.   ·      “10 mijë testime në javë”, Basha tregon tre vendimet e rëndësishme që do të merrte, ...

Read More
14 Pri
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “Tempora” në RTV Ora

    “TESTIMET, JANË KYÇ PËR DALJEN NGA KARANTINA”, BASHA: PA TESTIME, NUK MUND T’I LARGOHEMI RREZIKUT   Testimet janë kyç për daljen nga karantina. Testimet janë kyç për rikthimin e ekonomisë në lëvizje dhe çdo kosto e testimeve, sado ...

Read More
13 Pri
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “5 pyetje nga Babaramo” ne Report Tv

  BASHA: QEVERIA DUHET TË NDRYSHOJË KRYEKËPUT STRATEGJINË PËR TESTIMET. PA TESTIME, NUK DALIM DOT NGA KARANTINA NË MËNYRË TË SUKSESSHME Shqipëria ka nevojë për një strategji për të cilën kyçe është testimi. Dhe sot kemi parë lajme shumë shqetësuese ...

Read More
09 Pri
0

PD mbështet kërkesën unanime  të biznesit për ndërhyrje emergjente financiare për të shpëtuar nga mbyllja e dhjetëra mijëra vendeve të punës

  •             PD mbështet kërkesën unanime  të biznesit për ndërhyrje emergjente financiare për të shpëtuar nga mbyllja e dhjetëra mijëra vendeve të punës.   •             Kërkesat e biznesit, njësoj si propozimet e PD, janë të ndershme. Qeveria ka parà, nëse ...

Read More
09 Pri
0

Dokumenti/PD: Mijëra refuzime për pagën e luftës

  Dokumenti/PD: Mijëra refuzime për pagën e luftës   DEKLARATE E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Prej disa ditësh, shumë prej bizneseve që kanë aplikuar për fondin që ka vendosur qeveria për ekonominë kanë treguar se si po skualifikohen pa ...

Read More
08 Pri
0

Kushtet e qeverisë që biznesi të përfitojë nga kredia me garanci sovrane e vështirësojnë marrjen e kredisë për pagat e punonjësve

  •             Kushtet e qeverisë që biznesi të përfitojë nga kredia me garanci sovrane e vështirësojnë marrjen e kredisë për pagat e punonjësve.   •             Vendimi ka vendosur më shumë kufizime sesa lehtësi dhe ka të njëjtat kushte si kreditë ...

Read More
08 Pri
0

Shqipëria ka sot vetëm 2 mijë kite për testime

  •             Shqipëria ka sot vetëm 2 mijë kite për testime.   •             Edi Rama gënjeu kur deklaroi se Shqipëria mund të kryejë 2 mijë testime në ditë.   •             Numri i ulët i testimeve fsheh realitetin e përhapjes së ...

Read More