Category Archives: Lajmi fundit

27 Pri
0

Abuzimi miliona lekë me tenderat sekretë, PD i kërkon KLSH-së hetimin e 17 tenderave. PD: Me fondet e vjedhura mund të ishin ndihmuar mijëra familje dhe biznese në vështirësi

  Abuzimi miliona lekë me tenderat sekretë, PD i kërkon KLSH-së hetimin e 17 tenderave. PD: Me fondet e vjedhura mund të ishin ndihmuar mijëra familje dhe biznese në vështirësi. DEKLARATE E PARTISE DEMOKRATIKE  Partia Demokratike ka vënë zyrtarisht në ...

Read More
26 Pri
0

Qeveria të adoptojë propozimet e PD së për daljen. Ja masat e domosdoshme shëndetësore për fillimin e daljes nga izolimi

  Qeveria të adoptojë propozimet e PD së për daljen. Ja masat e domosdoshme shëndetësore për fillimin e daljes nga izolimi   KOMUNIKIM I GRUPIT TË EKSPERTËVE TË SHËNDETËSISË PËR COVID 19 Në këto momente shumë të rëndësishme dhe po ...

Read More
25 Pri
0

Rendimi i situatës në Krujë, PD takohet me fasonët. “Qeveria refuzon të na takojë. Asnjë masë mbështetëse, vetëm kurthe dhe gjoba”

  Rendimi i situatës në Krujë, PD takohet me fasonët. “Qeveria refuzon të na takojë. Asnjë masë mbështetëse, vetëm kurthe dhe gjoba”   NJOFTIMI PER TAKIMIN E PËRFAQËSUESVE TE PD ME SHOQATËN E BIZNESIT FASON   Përfaqësues të Partisë Demokratike ...

Read More
25 Pri
0

Basha: Te jemi zeri i halleve dhe problemeve te njerezve

  Basha: Te jemi zeri i halleve dhe problemeve te njerezve   Sot bisedova përmes disa videokonferencave me drejtuesit dhe përfaqësuesit e Partisë Demokratike në të gjithë Shqipërinë, lidhur me situatën e rëndë që po kalon vendi. E përbashkëta kudo ...

Read More
25 Pri
0

Qeveria klasifikon sekret 10 tendera të tjerë të rinj. Gazment Bardhi: E paimagjinueshme babëzia për të vjedhur, klasifikohet sekret edhe tenderi për blerjen e letrave higjienike

  Qeveria klasifikon sekret 10 tendera të tjerë të rinj. Gazment Bardhi: E paimagjinueshme babëzia për të vjedhur, klasifikohet sekret edhe tenderi për blerjen e letrave higjienike.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I PËRGJITHSHËM, GAZMENT BARDHI   Të dashur ...

Read More
24 Pri
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë me Preç Zogaj dhe Lorenc Vangjeli në emisionin “Java në RTSH”

    “JEMI SHUMË VONË, TAVOLINAT JANË BOSH”, BASHA: QEVERIA KA SHPËRNDARË PËR 1 MUAJ VETËM 10 MILIONË EURO PËR QYTETARËT, PËR 4 OLIGARKË PAGOI 22 MILIONË BRENDA DITËS   Pyetje: A janë propozimet tuaja realiste? Lulzim Basha: Janë jorealiste, ...

Read More
24 Pri
0

PD: Zbulohen shifrat nga thesari, qeveria ka shpërndarë vetëm 10.8 milionë euro për krizën

  PD: Zbulohen shifrat nga thesari, qeveria ka shpërndarë vetëm 10.8 milionë euro për krizën   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Qeveria nuk paguan lekët- gënjeshtra dhe premtime boshe për njerëzit. Qeveria po gënjen çdo ditë për ndihmën ...

Read More
24 Pri
0

Dokumentat zyrtarë, një vjedhje e re me kontratat sekrete. Respiratorët e oksigjenit u blenë me dyfishin e çmimit të tregut. Vazhdon heshtja fajtore e Ramës dhe Manastirliut

  • Dokumentat zyrtarë, një vjedhje e re me kontratat sekrete. Respiratorët e oksigjenit u blenë me dyfishin e çmimit të tregut. Vazhdon heshtja fajtore e Ramës dhe Manastirliut. • Kompania fituese shkeli kontratën, solli 5 respiratorë në vend të ...

Read More
23 Pri
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë në Tv News-24

    “QEVERIA E PAAFTË PËR T’U PËRBALLUR ME KRIZËN”, BASHA: KURBA E INFEKSIONEVE NJËSOJ E DESTABILIZUAR SI KRYEMINISTRI   Lulzim Basha: Ka një paradoks të jashtëzakonshëm me atë që ka ndodhur sot. Sot ka zyrtarisht ka 29 të infektuar ...

Read More
23 Pri
0

DEKLARATË E KOALICIONIT OPOZITAR

  DEKLARATË E KOALICIONIT OPOZITAR Në këto ditë të vështira për çdo shqiptar dhe në kushtet e një krizë të paprecedentë shëndetësore dhe ekonomike, shteti duhet të jetë pa asnjë vonesë dhe asnjë mëdyshje në krah dhe në funksion të ...

Read More