fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Partia Demokratike do të bëjë vetingun e kandidatëve për t’u siguruar shqiptarëve deputetë të denjë dhe të pastër moralisht

Udhëheqësi demokrat Lulzim Basha u takua sot me drejtuesit e degëve të Partisë Demokratike për të biseduar për situatën politike dhe sfidat e opozitës. Basha tha se detyra e parë ...

ME SHUME

Kandidatët e PD për deputetë: asnjë njollë kriminaliteti, korrupsioni, apo bashkëpunimi me organet e diktaturës

Të nderuar anëtarë të kryesisë Mbledhja e sotme i dedikohet tërësisht përgatitjes të strukturave të Partisë Demokratike për një proces të ndershëm dhe të lirë zgjedhor, dhe për fushatën fituese ...

ME SHUME

FRPD kujton ditëlindjen e Ismail Qemalit, frymëzim për t’i shërbyer vendit me përkushtim

Forumi Rinor i Partisë Demokratike përkujtoi sot lindjen e themeluesit të shtetit shqiptar si edhe firmëtarin e parë të deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë, Ismail Bej Vlora. Kryetari i FRPD-së, Belind ...

ME SHUME

Opozita konsolidon qëndrimin: Votimi dhe numërimi elektronik, kusht thelbësor për zgjedhje të lira e të ndershme

  Nënshkruhet memorandumi. Firmosin dhe Dule e Spahiu. Pritet nënshkrimi dhe nga parti jashtë koalicionit opozitar  Opozita konsolidoi sot qendrimin e saj për zgjedhjet. Me anë të një memorandumi të ...

ME SHUME

Provokimet serbe, NATO dhe BE të garantojnë kufij të pandryshueshëm dhe stabilitet në rajon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i kërkon qeverisë të tregojë më shumë përkushtim për mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve Së bashku me, bashkëpunëtorët e Departamentit të Sigurisë Kombëtare, ...

ME SHUME

Reagim i kreut të FRPD, Belind Këlliçi

Sot në 25 vjetorin e FRESSH, Edi Rama mbajti një fjalim të gjatë, të gjatë, të gjatë dhe tha atë që e ka mjeshtrinë e tij më të madhe, mashtrim, ...

ME SHUME

Peza 1 miliardë e 100 milionë! Sa kanë bërë Beqaj, Ahmetaj, Gjinkuri, Tahiri, Veliaj, Rama vetë?

Në të vërtetë, skandali i pasurisë 1 miliardë e 100 milionë lekë të deputetit Alfred Pezës, tregon pellgun e madh të korrupsionit të kësaj maxhorance. Miliardat e Pezës janë vetëm ...

ME SHUME

Plani i Veliajt për Tiranën, korruptiv e për interesat e klientëve dhe kundër qytetarëve

PD organizon një dëgjesë publike me ekspertë e akademikë; dënohet mungesa e transparencës dhe trajtimi i qytetit si plaçkë   Këshilltarët e djathtë të Bashkisë së Tiranës, drejtues të departamenteve ...

ME SHUME

Puka e bllokuar prej 10 ditësh, qeveria ka ndihma vetëm për njerëzit e Frrokut dhe Ndreut

Zonat e varfra të Pukës në mjerim të plotë nga izolimi prej motit. Salianji takohet me banorët që denoncojnë braktisjen totale nga qeveria  Puka dhe fshatrat e saj janë nga ...

ME SHUME

Votim dhe numërim elektronik, për zgjedhje të lira e të ndershme

Peka: Z.Basha, përshëndetje. Të falenderoj që je sërish në “Fakt”. Po e nis me një lajm i cili prej dy vitesh është lajmi kryesor i opinioneve. Presidenti Trump dje akuzonte ...

ME SHUME
201202203204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519