Category Archives: Lajmi fundit

03 Feb
0

Edi Rama të nisë zbatimin e ligjit anti KÇK me pasurinë e mikut të Taulant Ballës, trafikantit ndërkombëtar të drogës, Edmond Bego. Ka marrë në mënyrë të paligjshme mbi 14 milionë euro tendera publikë.

Edi Rama të nisë zbatimin e ligjit anti KÇK me pasurinë e mikut të Taulant Ballës, trafikantit ndërkombëtar të drogës, Edmond Bego. Ka marrë në mënyrë të paligjshme mbi 14 milionë euro tendera publikë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ ...

Me Shume
01 Feb
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Akti normativ i qeverisë për krimin e organizuar është antikushtetues, nuk forcon luftën ndaj tij, ul standardin e goditjes ndaj krimit të organizuar dhe dublon kompetencat e SPAK-ut dhe BKH-së. Nëse do të zbatohej, ligji antimafia në fuqi ka mekanizma ...

Me Shume
31 Jan
0

Erion Veliaj shkatërron Tregun Elektrik duke dhunuar tregtarët dhe me dhunë policore prish banesat e dhjetëra banorëve te Medreseja. Kryetari i emëruar i bashkisë Tiranë rrëmben pasuritë publike e private për t’jua dhënë klientëve të tij

Erion Veliaj shkatërron Tregun Elektrik duke dhunuar tregtarët dhe me dhunë policore prish banesat e dhjetëra banorëve te Medreseja. Kryetari i emëruar i bashkisë Tiranë rrëmben pasuritë publike e private për t’jua dhënë klientëve të tij DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ...

Me Shume
30 Jan
0

Alarmi nga Sukthi, “njerëzit po kthehen në shtëpitë e dëmtuara”, Basha tregon zgjidhjen: Me 10 milionë euro në muaj pagesa për oligarkët, sistemohen të gjithë famijet.

Alarmi nga Sukthi, “njerëzit po kthehen në shtëpitë e dëmtuara”, Basha tregon zgjidhjen: Me 10 milionë euro në muaj pagesa për oligarkët, sistemohen të gjithë famijet.   Kryetari Basha u takua me banorë të Sukthit, të cilët denoncuan autoritetet se ...

Me Shume
30 Jan
0

Basha rikthehet në Shkozet: 2 muaj pas tërmetit, banorët pa bonusin e qerasë. Qytetarët po paguajnë faturën e dështimit dhe të propagandës së Ramës

Kryetari i opozitës Lulzim Basha u takua në Shkozet me banorë të braktisur nga shteti, të cilët nuk kanë marrë bonusin e qerasë prej 2 muajsh. Banorët thanë të revoltuar se pallati i tyre është shumë i dëmtuar, por bashkia, ...

Me Shume
30 Jan
0

“Asnjë masë në ndihmë të biznesit”, Pasojat e tërmetit, Basha: Ka nisur dimri ekonomik, falimentimi i bizneseve 25% më i lartë.

Tërmeti ka patur ndikim të drejtpërdrejtë tek ekonomia, tek rënia e konsumit. Dhe në radhë të dytë tek indikatorët që po shohim dhe se si po ndikon tek ekonomia e Durrësit dhe tek zonat e tjera të goditura, dhe padyshim ...

Me Shume
30 Jan
0

Edi Rama ta nisë ndëshkimin për ndërtimet nga Erion Veliaj, Sadri Abazi, Tom Doshi, Jurgis Çyrbja, Vladimir Kosta.

Edi Rama ta nisë ndëshkimin për ndërtimet nga Erion Veliaj, Sadri Abazi, Tom Doshi, Jurgis Çyrbja, Vladimir Kosta. DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, ORIOLA PAMPURI Në qendër të Tiranës, në këtë ndërtesë, po ndërtohet një shtesë në kat të fundit. As më ...

Me Shume
30 Jan
0

Pasojat e tërmetit, PD dorëzon kallëzimin penal në SPAK për zyrtarët e lartë

  Partia Demokratike i është drejtuar Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion me një kallëzim penal lidhur me pasojat e tërmetit të 26 Nëntorit 2019.  Erjon Veliaj, Sandër Lleshaj, Artur Bushi, Vangjush Dako, Valbona Sako dhe Besa Shahini, janë disa nga zyrtarët ...

Me Shume
29 Jan
0

Keqmenaxhimi i Albpetrol, kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet. Favorizohen koncesionarët në dëm të interesit publik.

Keqmenaxhimi i Albpetrol, kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet. Favorizohen koncesionarët në dëm të interesit publik.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, LUAN BAÇI   Rreth 1 vit më parë, Partia Demokratike denoncoi keqmenaxhimin e kompanisë shtetërore të ...

Me Shume
29 Jan
0

SPAK në rrezik për t’u kthyer shtojcë e PS. Me vendimin për të mos hetuar Edi Ramën në dosjen 184 të vjedhjes së zgjedhjeve në Dibër, Arben Kraja minoi besimin tek SPAK.

SPAK në rrezik për t’u kthyer shtojcë e PS. Me vendimin për të mos hetuar Edi Ramën në dosjen 184 të vjedhjes së zgjedhjeve në Dibër, Arben Kraja minoi besimin tek SPAK.   DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ   Hetuesi ...

Me Shume