Category Archives: Lajmi fundit

19 Oct
0

Mesazhi i CDU-CSU i qartë, pa plotësuar kushtet nuk hapen negociatat

DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, GAZMENT BARDHI Mirënjohje për mbështetjen e ndershme dhe mesazhin e qartë që Bundestagu i jep Shqipërisë në procesin e integrimit europian përmes Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të CDU/CSU z. Johann Wadephul dhe relatorit për ...

Me Shume
19 Oct
0

Nuk është faji i Europës, por i Edi Ramës për moshapjen e negociatave.

Nuk është faji i Europës, por i Edi Ramës për moshapjen e negociatave.   Korrupsioni, manipulimi i zgjedhjeve dhe sundimi i dështuar i Edi Ramës pengojnë integrimin.   Për të mirën e vendit, Edi Rama duhet të japë dorëheqjen dhe ...

Me Shume
18 Oct
0

Edi Rama, pasi i imponoi Akademisë së Shkencave një ligj krejtësisht sovjetik e antikushtetues, sot vuri në krye Akademisë ministrin e fundit të diktaturës komuniste

Edi Rama, pasi i imponoi Akademisë së Shkencave një ligj krejtësisht sovjetik e antikushtetues, sot vuri në krye Akademisë ministrin e fundit të diktaturës komuniste   Gjinushi është rrëzuar me dekret nga Presidenti, por Edi Rama, në vend që të ...

Me Shume
18 Oct
0

Dokumenti konfidencial në tavolinën e Ramës. Qeveria dështon në mbledhjen e të ardhurave, nga tatimet e doganat do të jenë 90 – 100 milionë dollarë më pak të ardhura.

Dokumenti konfidencial në tavolinën e Ramës. Qeveria dështon në mbledhjen e të ardhurave, nga tatimet e doganat do të jenë 90 – 100 milionë dollarë më pak të ardhura.   Rama do miratojë një akt normativ që fsheh të vërtetën ...

Me Shume
18 Oct
0

BASHKËBISEDIMI ME GAZETARËT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA.

    Opozita dhe Europa sot flasin me një gjuhë. E sotmja nuk është ajo që kemi dëshiruar, kemi punuar dhe shpresuar, por do të ishte një gënjeshtër e madhe po t’i thonim që nuk e prisnim. Kush fshihet pas ...

Me Shume
17 Oct
0

Raporti i Bankës së Shqipërisë thotë se 19.2% e familjeve shqiptare ushqehen me lista. 1 në 3 familje janë në pamundësi për të siguruar ushqim dhe veshje.

  Bankës e Shqipërisë thotë se 19.2% e familjeve shqiptare ushqehen me lista. 1 në 3 familje janë në pamundësi për të siguruar ushqim dhe veshje.   Edi Rama jep rreth 20 milionë euro në vit vetëm inceneratorëve të tij ...

Me Shume
16 Oct
0

KLSH zbulon se qeveria ka gënjyer dhe manipuluar të dhënat e buxhetit të shtetit, duke fshehur 610 milionë Euro borxh. Borxhi publik bashkë me koncesionet shkon në 81%.

Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit zbulon se qeveria ka gënjyer dhe manipuluar të dhënat e buxhetit të shtetit, duke fshehur 610 milionë Euro borxh. Borxhi publik bashkë me koncesionet shkon në 81%.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA ...

Me Shume
16 Oct
0

Koha për ndryshim!

Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, Z. Giuseppe Conte, e falenderova për kontributin që vendi i tij ka dhënë vecanërisht në luftën ndaj krimit, lëndëve narkotike dhe sigurisë për vendin tonë. Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë ...

Me Shume
15 Oct
0

Reforma zgjedhore e vetmja rrugë për daljen nga kriza.

  Kreu i opozitës Lulzim Basha pas takimit me Shefen e Misionit të OSBE/ODIHR Audrey Glover: Reforma zgjedhore e vetmja rrugëdalje për daljen nga kriza.   DEKLARATË E KRYETARIT TË OPOZITËS, LULZIM BASHA   Me drejtuesen e misionit të OSBE/ODHIR, ...

Me Shume
14 Oct
0

​DEKLARATË E PËRBASHKËT E OPOZITËS SË BASHKUAR

DEKLARATË E PËRBASHKËT E OPOZITËS SË BASHKUAR   Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të uzurpuar institucionin e Presidentit të Republikës.   Komisioni i Venecias konfirmoi se Presidenti i ...

Me Shume