fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Ndryshimi po vjen. Me 18 shkurt bashkimi më i madh i shqiptarëve në këto 27 vite

Kreu i demokratëve Lulzim Basha pasditen e së hënës ndaloi në Vlorë ku zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë e qytetit. Zoti Basha mori ide dhe sugjerime lidhur me protestën ...

ME SHUME

Avokatja e Ramës nxjerr në publik frikën nga hetimi i vjedhjes së shekullit, kërkon arrestimin e Edmond Spahos

Avokatja e shtetit, një zyrë e rëndësishme që varet drejtpërdrejt nga Edi Rama ka nxjerrë sot në mesditë një shkresë ku i kërkon policisë së Tiranës të arrestojë në flagrancë ...

ME SHUME

Është koha e qytetarëve, 18 shkurti protesta më e madhe që ka parë Shqipëria

Lulzim Basha me qytetarët e Kavajës; thirrje për bashkimin e madh populllor të 18 shkurtit në Tiranë “Koha e qytetarëve po vjen, dhe nuk ka forcë ta ndalë”, tha sot ...

ME SHUME

Më 18 shkurt! Të bëjmë Shqipërinë që kërkon dhe meriton rinia, të shanseve dhe meritës

Kryedemokrati Lulzim Basha bisedon me profesionistët e rinj   Kreu demokrat Lulzim Basha këtë paradite, bashkëbisedimin me të rinjtë e zhvendosi në nivel profesionistësh. Zoti Basha hapi dyert e selisë ...

ME SHUME

Pushtetarët duan ta mbajnë Shqipërinë siç është, të ruajnë pasurimin dhe pushtetin, qytetarët duan ndryshimin

Lulzim Basha me të rinjtë e Durrësit. Me 18 shkurt nis rruga për zgjedhje të lira, për ndryshimin e madh, për kalimin e pushtetit tek qytetarët   -Partia Demokratike është ...

ME SHUME

8 ton drogë kalojnë në Durrës, grabitje në rrugë, banesa e kudo, Edi Ramës nuk i bëhet vonë

Grida Duma për kaosin që ka pllakosur vendin. Mblidhemi bashkë më 18 shkurt për të ndalur krimin Krimi, pushteti i krimit po dominon rrugët, po dominon shtëpitë, po dominon edhe ...

ME SHUME

Gratë, pjesë vitale e vendimit të madh të 18 shkurtit

Vokshi: Rama pasaradhës i diktaturës, të tregojë kush ekzekutoi poetin Havzi Nela. Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja Albana Vokshi u takua me drejtueset e LDG- se ...

ME SHUME

Më 18 shkurt bashkohemi të fitojmë lirinë nga e keqja

Lulzim Basha me të rinjtë. Do anuloj ditën e parë ligjin e Arsimit të Lartë. Programi i PD kthen meritën dhe preferencën në zgjedhjen e universitetit, dhe stazh të paguar ...

ME SHUME

Ekspertët gjermanë: Programi i Bashës, realist, i besueshëm dhe i zbatueshëm

Ekspertët gjermane që kanë asistuar në hartimin e programit të Partisë Demokratike, u shprehën sot se ky program synon rimëkëmbjen e ekonomisë, është realist, i zbatueshëm dhe i besueshëm. Walter ...

ME SHUME

Ulje taksash, transparencë, investime që sjellin zhvillim, punësim dhe mundësi për të gjithë

-Lulzim Basha paraqet shtyllat kryesore të programit ekonomik dhe social, së bashku me ekspertët e CDU, në prani të sipërmarrjes -Mathias Schafer, Drejtor i Politikave në fondacionin Konrad Adenauer: Programi ...

ME SHUME
198199200201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522