Category Archives: Lajmi fundit

06 Maj
0

BASHA MBËSHTET KËRKESAT E BIZNESIT TË VOGËL PËR TË SHPËTUAR NGA FALIMENTIMI: ME TAKSAT E QYTETARËVE TË SHPËTOHET EKONOMIA, JO TË PASUROHET QEVERIA DHE OLIGARKËT

  BASHA MBËSHTET KËRKESAT E BIZNESIT TË VOGËL PËR TË SHPËTUAR NGA FALIMENTIMI: ME TAKSAT E QYTETARËVE TË SHPËTOHET EKONOMIA, JO TË PASUROHET QEVERIA DHE OLIGARKËT   Prononcim i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha Lulzim Basha: Në vazhdën e ...

Read More
06 Maj
0

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në Samitin e Liderëve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të Partisë Popullore Europiane (PPE)

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në Samitin e Liderëve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të Partisë Popullore Europiane (PPE), në kuadër të Samitit të Zagrebit. Kreu i opozitës shqiptare falenderoi liderët e Bashkimit Europian ...

Read More
06 Maj
0

Basha mbështet kërkesat e biznesit të vogël për të shpëtuar nga falimentimi: Me taksat e qytetarëve të shpëtohet ekonomia, jo të pasurohet qeverias dhe oligarkët

  Basha mbështet kërkesat e biznesit të vogël për të shpëtuar nga falimentimi: Me taksat e qytetarëve të shpëtohet ekonomia, jo të pasurohet qeverias dhe oligarkët   Në vazhdën e takimeve që kam organizuar me përfaqësuesit e biznesit në Shqipëri, ...

Read More
05 Maj
0

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nderon dëshmorët e atdheut

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nderon dëshmorët e atdheut   Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nderoi dëshmorët e atdheut në ditën e veçantë të përkujtimit të tyre. Zoti Basha vendosi kurora me lule në monumentin “Nënë Shqipëri”, ...

Read More
05 Maj
0

KRYETARI I PD, BASHA TAKIM ME DREJTUESIT E SHOQATËS SHQIPTARE TË TURIZMIT

  KRYETARI I PD, BASHA TAKIM ME DREJTUESIT E SHOQATËS SHQIPTARE TË TURIZMIT Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua sot me drejtuesit e Shoqatës Shqiptare të Turizmit, ku përfaqësohen rreth 93 mijë të punësuar në këtë sektor të ...

Read More
03 Maj
0

Qeveria u mohon kujdesin shëndetësor të sëmurëve kronikë pa COVID. Mbyllja e Sanatoriumit shembull skandaloz i keqmenaxhimit të situatës

  Qeveria u mohon kujdesin shëndetësor të sëmurëve kronikë pa COVID. Mbyllja e Sanatoriumit shembull skandaloz i keqmenaxhimit të situatës.   DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, GAZMEND KODUZI, ANËTAR I GRUPIT TË EKSPERTËVE NË PD   Prej disa javësh, strukturat më të ...

Read More
01 Maj
0

Rifillimi i mësimit në universitete është akt kriminal që rrezikon jetën e studentëve dhe pedagogëve. Të anulohet vendimi

  Rifillimi i mësimit në universitete është akt kriminal që rrezikon jetën e studentëve dhe pedagogëve. Të anulohet vendimi A do të mbajë përgjegjësi dyshja Rama-Shahini sipas Kodit të ri Penal nëse një student apo pedagog infektohet?!   DEKLARATË E ...

Read More
30 Pri
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha intervistë për emisionin “Opinion” ne Tv Klan

  PANDEMIA EKONOMIKE EDHE MË E RREZIKSHME SE PANDEMIA E VIRUSIT, BASHA: KURBA E PANDEMISË PO AQ E ÇORODITUR SA KRYEMINISTRI. ME TESTIME TË ULËTA, U MBAJT NJË TABLO E RREME   Pyetje: A mendoni se ka ardhur koha të ...

Read More
30 Pri
0

Edi Rama u jep oligarkëve të karburanteve dhe ndërtimit me koncesion një port privat

  Edi Rama u jep oligarkëve të karburanteve dhe ndërtimit me koncesion një port privat. Koncesioni korruptiv privatizon sovranitetin shtetëror, cenon sigurinë kombëtare, dobëson luftën kundër drogës dhe trafiqeve. Qeveria e re e PD dhe koalicionit të saj, e dalë ...

Read More
29 Pri
0

Kreu i PD, Basha takim me përfaqësuesit e Unionit të Fasonistëve të Shqipërisë

  Kreu i PD, Basha takim me përfaqësuesit e Unionit të Fasonistëve të Shqipërisë   Sot bisedova me përfaqësuesit e Unionit të Fasonistëve të Shqipërisë, z.Gjergji Gjika dhe z. Florian Zekja mbi shqetësimet e tyre të mëdha për krizën. Fasonët ...

Read More