Category Archives: Lajmi fundit

04 Nov
0

Basha nis me të rinjtë turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. “Duke ju dëgjuar ju, t’i vëmë pikat mbi “i” për një program realist, i cili rikthen shpresën dhe tregon rrugën që nxjerr vendin nga kriza.”

·        Basha nis me të rinjtë turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. “Duke ju dëgjuar ju, t’i vëmë pikat mbi “i” për një program realist, i cili rikthen shpresën dhe tregon rrugën që nxjerr vendin nga kriza.” Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ...

Me Shume
01 Nov
0

Agim Kajmaku është pasqyra me kë qeveris Rama. Është poshtërim për shqiptarët dhe socialistët. Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e parakohshme.

·        Agim Kajmaku është pasqyra me kë qeveris Rama. Është poshtërim për shqiptarët dhe socialistët. Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e parakohshme. DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Agim Kajmaku është fytyra e Edi Ramës, është pasqyra e ...

Me Shume
31 Oct
0

Edi Rama tregon se antiligji është modeli i tij i qeverisjes, pasi vazhdon të mbrojë Agim Kajmakun edhe përse prokuroria verifikoi zyrtarisht se ai ka shkelur ligjin e dekriminalizimit.

·        Edi Rama tregon se antiligji është modeli i tij i qeverisjes, pasi vazhdon të mbrojë Agim Kajmakun edhe pasi prokuroria verifikoi zyrtarisht se ai ka shkelur ligjin e dekriminalizimit.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DHURATA ÇUPI   Sot bëhen 3 ditë që ...

Me Shume
30 Oct
0

Opozita e gatshme për të dhënë kontributin e saj për një reformë të vërtetë zgjedhore që garanton zgjedhje të lita e të ndershme.

Me raporterët e Këshillit të Europës biseduam për zgjidhjen e krizës politike dhe gatishmërinë e opozitës për të dhënë kontributin e saj për një reformë të vërtetë zgjedhore që garanton zgjedhje të lita e të ndershme.   Është koha për ...

Me Shume
30 Oct
0

“Shkarkoni pa vonesë Agim Kajmakun”. PD kërkesë KQZ: Zbatoni ligjin, jo urdhrat politikë të Edi Ramës.

Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendosë pa vonesë për shkarkimin e Kryetarit të Bashkisë së Vorës Agim Kajmaku. Pas denoncimit të PD-së, ai u verifikua nga prokuroria se ka fallsifikuar Formularin e Dekriminalizimit, duke fshehur ...

Me Shume
29 Oct
0

Edi Rama e ka lidhur fatin e tij politik me krimin, prandaj nuk zbaton Kushtetutën për të shkarkuar kryetarin e tij të Bashkisë Vorë, të kapur në shkelje të rëndë të ligjit të dekriminalizimit.

Edi Rama e ka lidhur fatin e tij politik me krimin, prandaj nuk zbaton Kushtetutën për të shkarkuar kryetarin e tij të Bashkisë Vorë, të kapur në shkelje të rëndë të ligjit të dekriminalizimit.   DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET ...

Me Shume
29 Oct
0

Shqipërinë e pret një e nesërme plot shpresë dhe mundësi për zhvillim dhe mirëqenie reale

Daniel Serwer ështe një mik i çmuar me të cilin kam bashkëpunuar ngushtë në vitet e anëtarësimit te Shqipërisë në NATO dhe procesit të pavarësimit të Kosovës. Pata kënaqesinë ta pres në Tiranë ku bashkë me shqetësimin për gjendjen aktuale ...

Me Shume
28 Oct
0

Provohet zyrtarisht denoncimi i PD se Agim Kajmaku është Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi dhe në kërkim ndërkombëtar deri në shtator 2019

·         Provohet zyrtarisht denoncimi i PD se Agim Kajmaku është Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi dhe në kërkim ndërkombëtar deri në shtator 2019. ·         Me mbrojtjen e Edi Ramës, Agim Kajmaku fshehu të vërtetën. Ligji i dekriminalizimit e skualifikon ...

Me Shume
28 Oct
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

Partia Demokratike e Shqipërisë po ndjek me shqetësim të madh prej gjashtë muajsh sulmet e vazhdueshme, shpifjet, linçimin publik dhe kërcënimet e përsëritura me vdekje, që i bëhen Drejtorit Ekzekutiv të Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, ...

Me Shume
28 Oct
0

Erion Veliaj bëri tender 200 milionë lekë për rikonstruksionin e konvikteve, ku ka rënë tavani dhe janë çarë muret në Qytetin Studenti.

Erion Veliaj bëri tender 200 milionë lekë për rikonstruksionin e konvikteve, ku ka rënë tavani dhe janë çarë muret në Qytetin Studenti.   10 muaj pas protestës, studentët u mashtruan nga Rama dhe Veliaj. Kushtet nuk janë më të mira, ...

Me Shume