fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

10 Nov
0

Fyerjet ndaj Trump, Rama i sponsorizuar nga qarqe okulte

I nderuar z Kryetar Unë e mora fjalën në emër të grupit për të diskutuar lidhur me temat që u hapën sot pavarësisht rendit të ditës, sepse megjithëse e kërkova fjalën mbas kryeministrit Rama në emër të grupit, nga situata ...

ME SHUME
10 Nov
0

Të përmbyturit në mëshirë të fatit, ka fasada por jo dëmshpërblime

Te gjithe tashme e dime qe kjo qeveri  ka ne gene pashpirtesine dhe prioritet hajduterine! Po ndjekim  ne terren me vëmendje dhe shqetësim të madh situatën e krijuar në vend si rezultat i përmbytjeve masive anembanë vendit. E pate  autostraden ...

ME SHUME
10 Nov
0

Basha:  Lidhja e krimit me politikën, paratë e  trafikut, krimit dhe korrupsionit po shkatërrojnë procesin politik në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Ambasadorin e ri të prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Zoti Basha i bëri një prezantim situatës së rënduar në vend me theks të veçantë nevojën akute për garantimin ...

ME SHUME
10 Nov
0

Basha: Qeveria e fasadave ka lënë të përmbyturit  në mëshirë të fatit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim  Basha pa sot nga afër situatën e krijuar nga permbytja në banesa dhe biznese në zonën e Vorës.  Mungesa e investime në kanale kulluese dhe investimet fasadë janë shkaktarët e kësaj situate, theksuan fermerët ndërsa ...

ME SHUME
10 Nov
0

Veprimet antikombëtare të Ramës do të dalin në dritë

Zoti kryetar! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Mendja, zemra dhe shqetësimi im është sot tek ata dhjetëra, mijëra e ndofta më shumë fëmijë, burra dhe gra, të cilët përjetojnë ditë shumë të vështira nga kjo përmbytje. Nuk ka qenë katastrofale në ...

ME SHUME
09 Nov
0

Basha: Sot ka një dritë shprese për shqiptarët, PD do të mundësojë hapjen e negociatave

Rekomandimi për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian është një lajm i shkëlqyeshëm për Shqipërinë dhe për gjithë shqiptarët. Reformat e thella që ne ndërmorëm hodhën gurët e themelit dhe ndërtuan konturet e këtij procesi përmes ...

ME SHUME
09 Nov
0

Dëshmon gazetarja Tota: Më shkarkuan nga presioni i Veliajt për skandalin e Sharrës

Dëgjohet në Komisionin Parlamentar të Medias, gazetarja që investigoi aferën e Sharrës. Bojkotojnë deputetët e mazhorancës Komisioni i Edukimit dhe Mjeteve te Informimit Publik, zhvilloi degjesën me ish – Drejtoreshën e Informacionit në televizionin A1News , Alida Tota e cila ...

ME SHUME
08 Nov
0

Bumçi: Komiteti Parlamentar nuk merr vendime, qeveria kërkon të fshehë deshtimin duke sulmuar opozitën

Opozita ka votuar pro dhe mbështet procesin e integrimit në Bashkimit Europian të Shqipërisë. Prononcim i deputetit Aldo Bumcit për NEWS 24 Pyetje: Jeni një ndër 5 deputetët e PD-së që keni votuar kundër rekomandimit të hapjes së negociatave për ...

ME SHUME
08 Nov
0

Basha: Pranimi i dekretit të Presidentit, ndalimi i importit të plehrave deri sa populli të shprehet me referendum

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua sot me përfaqësues të Unionit të Ekspertëve Mjedisor Shqiptar (UEMSH). Vendimi i mazhorancës për importin e plehrave ka qenë në qendër të këtij takimi. Në këtë takim zoti Basha solli në vëmendje ...

ME SHUME
08 Nov
0

Gjithçka për të mbrojtur jetën e qytetarëve. Rama të lërë shfaqjet televizive dhe t’u shkojë në ndihmë qytetarëve

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për situatën e përmbytjeve Partia Demokratike dhe unë personalisht po ndjekim me vëmendje dhe shqetësim të madh situatën e krijuar në vend si rezultat i përmbytjeve masive anembanë vendit. Prej orëve të para ...

ME SHUME