fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

19 Nov
0

Ministri gjerman dhe Nënkryetari i CSU, Schmidt: Mbështesim PD në çdo sfidë të saj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Ministrin Federal të Agrikultures dhe Ushqimit të Gjermanise, Christian Schmidt, njëkohesisht nën-Kryetar i CSU dhe zëdhënës për Politiken e Jashtme dhe Sigurinë ne CSU, me të cilin ndau vlerësimin për ...

ME SHUME
18 Nov
0

Kallëzim penal për Beqën, shkarkoi me telefon drejtorin pse nuk mori pjesë në mbledhje partie

Ilir Beqaj ka konsumuar veprën penale të shpërdorimit të detyrës me shkarkimin me telefon të drejtorit të Fondit të Detyrueshëm të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor në Tropojë, me motivin që nuk mori pjesë në një mbledhje partie. Z.Hajdarmataj me shumë ...

ME SHUME
18 Nov
0

Ministri i Jashtëm hungarez: PD është e përkushtuar ne rrugën e integrimit europian. I urojmë PD sukses në zgjedhjet e ardhshme.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pret  Ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti sot në një takim Ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó. Z.Basha vlerësoi mbështetjen e Hungarisë në rrugën e ...

ME SHUME
18 Nov
0

Duke ndryshuar Partinë Demokratike sot, nesër do ndryshojmë Shqipërinë

Kryetari Basha ndan vizionin e tij politik në bashkëbisedim me Sokol Ballën në Top Story  Balla: Ju keni lobuar personalisht edhe vitin e kaluar pro hapjes së negociatave për Shqipërinë, para shtyrjes së radhës që na u bë në dhjetor ...

ME SHUME
17 Nov
0

Qeveria e ka ngritur korrupsionin ne sistem     

Projektligji “Kodi Hekurudhor i Republikës së Shqipërisë”, nuk shërben për asgjë tjetër veçse për përafrimin e legjislacionit kombëtar të transportit hekurudhor në Shqipëri me legjislacionin e Bashkimit Europian. Nuk shërben për asgjë tjetër, sepse transporti hekurudhor në Shqipëri është katandisur ...

ME SHUME
17 Nov
0

Ja kush qëndron prapa plehrave – lidhjet e Ramës dhe Veliajt me kompaninë “Eco Albania” me organizatën mafioze “Ndragheta”

Njëriu që mbart vetëm ligësira, sherre dhe intriga bën gjithçka që, në një kohë kur një pjesë e mirë e qytetarëve të vendit jetojnë në dhimbje të mëdha, në terror të vërtet nga përmbytjet që pësuan, nga shembjet masive të ...

ME SHUME
17 Nov
0

Kodi i hekurudhave, burokratik, hekurudhat shqiptare jashtë funksionit

E nderuar zonja Leskaj! Të nderuar kolegë deputetë! Të nderuar qytetare e qytetarë!   Projektligji që paraqitet sot mbi Kodin Hekurudhor të Republikës së Shqipërisë, lidhet me një prej sektorëve më problematikë të transportit që  ka vendi aktualisht.   Transporti ...

ME SHUME
17 Nov
0

Shkarkimi me telefon, shpërdorim detyre, Ilir Beqaj të largohet

E nderuar Drejtuese e Seancës, Kolegë deputetë, Pasi vodhën buxhetin dhe shtetin, tani i janë sulur administratës. Influencat e pushtetarëve për emërimet dhe pushimet politike nga puna po dalin jashtë kontrollit.   Edi Rama po qeveris si një diktator bashkë ...

ME SHUME
17 Nov
0

Në qeverisjen e Ramës, paratë e subvencioneve, investimeve, faturës së rritur të energjisë kanë shkuar në xhepat e tij dhe miqve të tij

Me paratë që Edi Rama u jep miqve dhe klientëve të tij,  naftëtaret do kishin paga më të larta, fermerët subvencione, do kishte paga dhe pensione më të larta dhe qytetarëve nuk do t’u rritej çmimi i energjisë elektrike. Këtë ...

ME SHUME
16 Nov
0

Basha pret Drejtorin e Zgjerimit, Danielson: Lufta ndaj krimit, korrupsionit e drogës,  zgjedhje të lira e të ndershme, përcaktuese për integrimin e vendit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Drejtorin e Zgjerimit në Komisionin Europian, Christian Danielson me të cilin ndau vlerësimin për marrjen e rekomandimit për hapjen e negociatave Shqipëri-BE, si dhe shprehu shqetësimin për sfidat e mëdha që po ...

ME SHUME