fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Mar
0

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Protesta e sotme, tregon se durimit i ka ardhur fundi. Ky është reagimi për grabitjen e dyfishtë që Rama i bën xhepave të shqiptarëve me taksën më të lartë të qarkullimit dhe me tarifën më të lartë për “Rrugën e ...

Me Shume
30 Mar
0

Provat zyrtare të bëra publike këto dy ditë, që lidhin Saimir Tahirin me bandën e Habiljave në trafikun ndërkombëtar të drogës, janë dëshmia më e qartë përse Edi Rama i ka ofruar imunitet politik Saimir Tahirit.

Deklarata e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj Nga përgjimet e autoriteteve italiane provohet se Saimir Tahiri, Ministër i Brendshëm, Jaeld Çela, Drejtor i Policisë së Vlorës i emëruar nga Tahiri, Florian dhe Moisi Habilaj, trafikantë droge që ...

Me Shume
30 Mar
0

Edi Rama rrit taksat dhe rrezikun e falimentimit për bizneset e vogla, por ul taksat për miqtë dhe klientët e tij.

Tregtarët  e vegjël në Tiranë janë të revoltuar nga përfshirja e tyre në skemën e TVSH-së, çka do të thotë se nga 1 prilli kostot e tyre do të rriten, fitimi do të ulet dhe shumë prej tyre janë në ...

Me Shume
29 Mar
0

Edi Rama është taksidari i kombit. Ai di vetëm të rrisë taksa, por jo të ndërtojë. U ka marrë shqiptarëve 2 miliard euro taksa të reja dhe nuk ka ndërtuar asnjë projekt të ri.

Fjala e plotë e Kryetarit të PD Lulzim Basha në Parlament. Sapo ra me këmbët e veta në gropën që vetë ka hapur, një njeri që me të vërtetë nuk mban përgjegjësi për asgjë që thotë, nuk mban përgjegjësi për ...

Me Shume
28 Mar
0

Qytetarët nuk përballojnë taksën e re të qeverisë për pronat

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma bisedoi sot me banorë të Tiranës për taksën e re të qeverisë për pronat. Banorët thanë se e kanë të pamundur të përballojnë taksën e re që nis nga data 1 Prill, kur fatura ...

Me Shume
28 Mar
0

Vettingu në polici i dështuar, Agim Hysi i shkarkuar nga KLD, në krye të Shërbimit te Brendshëm të Policisë

Deklaratë e deputetit Gent Strazimiri Vettingu në polici do të bëhet nga një person me dosje me njollë, i shkarkuar nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë që në vitin 2002, për shkak se është gjetur i padenjë për të dhënë ...

Me Shume
28 Mar
0

Dalin në dritë prova të reja për lidhjen mes Tahirit dhe bandës së Habilajve.

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj Prokuroria e Krimeve të Rënda ka të faktuar të paktën prej 4 muajsh se lidhja mes Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe trafikantëve të drogës, bandës së Habilajve, mbahej edhe nëpërmjet Drejtorit të Policisë së ...

Me Shume
27 Mar
0

Grabitja e tokave në bregdet nga Alket Hyseni për të ndërtuar resorte turistike me firmën e Edi Ramës është skemë kriminale shtetërore

Alket Hyseni, deputet i Partisë Socialiste e ka grabitur pronën në bashkëpunim me ish -kryerregjistruesin e Vlorës, Rezart Elmazi. Alket Hysenin dhe Rezart Elmazin ilidh koha kur të dy kanë qenë pjesë e Task Forcës për evidentimin e pronave të ...

Me Shume
27 Mar
0

Të zgjedhurit të jenë produkt i drejtpërdrejt i vullnetit të anëtarëve të Partisë Demokratike

Njoftim për takimin e kryetarit Basha me studentë të Universitetit të Tiranës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, bisedoi sot në selinë e PD me një grup prej 70 studentësh të Shkencave Politike të Universitetit të Tiranës. Studentët u njohën ...

Me Shume
27 Mar
0

Ne kërkojmë hapjen e negociatave, Edi Rama do të ndëshkojë shqiptarët e ndershëm, pasi mbron krimin

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim mbajtën mbledhje të përbashkët të Grupeve Parlamentare. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, theksoi se çështja kryesore e takimit është rreziku serioz që paraqet moshapja e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian. Basha theksoi ...

Me Shume