fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Tet
0

Berisha: Edi Rama është bërë si “shoku Xhemal”, çoi tre kunetër në Strasburg, ky është vettingu i tij. Ne do vazhdojmë betejën kundër kunetërve, kundër trafikantëve, kundër të gjithë atyre që duan të fusin drejtësinë në xhep!

Të nderuar zotërinj deputetë! Të dashur qytetarë dhe qytetare! Mund të filloja fjalën time duke ju drejtuar Edvin Kristaq Ramës me fjalët “kazan” apo “zoti kazan” nuk shkon, me fjalët “legen” apo “zoti legen” nuk shkon, ndonëse një kryeministër që ...

ME SHUME
06 Tet
0

Basha: Droga është pasojë e kriminalizimit të shtetit nga Edi Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimit me drejtuesit e strukturave të Partisë Demokratike të degës 8 në kryeqytet. Pas rritjes së kultivimit të hashashit në të gjithë territorin e vendit, banorët i shprehën kryetarit ...

ME SHUME
06 Tet
0

Plehrat, Rama tradhtoi popullin për paratë e mafias

Zoti kryetar i kuvendit, Zonja deputete, zotërinj deputetë   Partia Demokratike ka depozituar javën e kaluar kërkesën për miratimin me ligj të Parlamentit të zhvillimit të një referendumi popullor, nëse Shqipëria duhet të importojë apo jo plehra, mbetje. Populli duhet të ...

ME SHUME
06 Tet
0

PD dhe qytetarët e Elbasanit denoncojnë masakrën e Qazimit me rrugën simbol të qytetit

Prerja barbare e portokalleve sjell revoltë në Elbasan: Qytetarët nuk janë pyetur Partia Demokratike në Elbasan ka protestuar dje për masakrën që po bën Qazim Sejdini në një prej rrugëve historike, duke prere barbarisht portokallet që ishin simbol i qytetit. ...

ME SHUME
05 Tet
0

Basha: 192 milionë Euro që Rama u dhuroi miqve, baraz me 2 vite subvencione për  fermerët shqiptar 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimin me demokratët e Beratit. Lideri i opozitës Lulzim Basha theksoi se Edi Rama pas 3 vitesh nuk mbajti asnjë premtim, nuk bëri asgjë për bujqësinë dhe tani ju ...

ME SHUME
05 Tet
0

Vettingu në Kushtetuese, Edi Rama shkeli konsensusin dhe parimet themelore të së drejtës

Partia Demokratike depozitoi sot në Gjykatën Kushtetuese ankimimin për ligjin e Vettingut, të kaluar nga Edi Rama në shkelje të konsensusit dhe parimeve themelore të së drejtës. Deputeti Oerd Bylykbashi, u shpreh për mediat, pas depozitimit të kërkesës. “Grupi parlamentar ...

ME SHUME
04 Tet
0

Numri i grave me kancerin e gjirit rritet, Rama-Beqaj bëjnë gati vjedhjen e radhës me koncesion

Nga premtimi për “shëndetësi falas”, pas tre vitesh qeverisje të Ramës, ka mbetur vetëm dosja voluminoze e korrupsiont dhe krimit në shëndetësi…ku një prej kapitujve është edhe Tetori – muaji ndërkombëtar i sensibilizimit për luftën kundër kancerit të gjirit ku ...

ME SHUME
04 Tet
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim me Presidentin e Kosovës z.Hashim Thaçi i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë

Në këtë  takim presidenti Thaçi i shprehu mirënjohjen zotit Basha për kontributet e padiskutueshme në mbështetje të Kosovës në të gjitha momentet e rëndësishme dhe jetike të saj. Zoti Thaçi në mënyrë të veçantë shprehu mirënjohjen dhe vlerësimin për zotin ...

ME SHUME
04 Tet
0

Rama mbron Veliajn, pionierin e sjelljes në Shqipëri të mafias së plehrave

Edi Rama jo vetëm e merr në mbrojtje aferën e parë korruptive dhe kriminale me mafian e mbetjeve, sic është kjo e Erjon Veliajt në landfillin e Sharrës, por e shpall atë si model që do ta ndjekë në vazhdim. ...

ME SHUME
03 Tet
0

17 miliardë lekë hidhen në shesh për tekat e interesat e Edi Ramës, Tirana çdo ditë në makthin e trafikut

Këshilltarët bashkiakë të PD në Bashkinë e Tiranës denoncuan sot aferën e Ramës dhe Veliajt me sheshin Skenderbej, që jo vetëm ka kosto të rëndë financiare, por po shkakton cdo ditë trafik të padurueshëm duke vështirësuar jetën e qytetarëve. “Jemi ...

ME SHUME