fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

14 Apr
0

Basha: Vendosja e NIPT-it për fermerët, kurth për futjen e tyre në skemën e TVSH-së. 

Kryetari i Partisë Demokratike bashkëbisedoi sot me fermerë dhe banorë të njësisë Administrative, Shushicë të Elbasanit. Fermerët u shprehen kundër vendosjes së TVSH pasi sipas tyre, kjo do t’i rrënojë përfundimisht ndërsa renditen një seri problemesh që kanë dhe që ...

Me Shume
13 Apr
0

Edi Rama nuk e mban dot peng Shqipërinë, po të ngrihemi të gjithë bashkë!

Nga TVSH për biznesin e vogël përfitojnë oligarkët dhe vëllai i kryeministrit. Filozofia e bandës qeverisëse është, merri shumicës për t’ia dhënë pakicës. Edi Rama nuk e mban dot peng Shqipërinë, po të ngrihemi të gjithë bashkë! *** Në Kavajë ...

Me Shume
12 Apr
0

11 kuksianët e burgosur janë turpi dhe fundi i parlamentit

Fjala e plotë e Kryetarit të PD, Lulzim Basha në Parlament.  Sot është dita e 13-të që 11 kuksianë të pafajshëm mbahen në burg nga banda kriminale dhe e korruptuar e autokratit Rama. 11 njerëz të varfër, të shpërfillur, të ...

Me Shume
10 Apr
0

Bogdani në PPE: Kërcënohen liritë e të drejtat e shqiptarëve

Partia Demokratike u kërkoi vendeve anëtare të Bashkimit Europian të mos mbyllin sytë dhe veshët ndaj situatës në Shqipëri, sepse vendi po rrëshket në autoritarizëm. Mesazhin e dha në Bruksel Gert Bogdani gjatë diskutimit në Asamblenë Politike të PPE-së për ...

Me Shume
09 Apr
0

Fjala e Kryetarit të PD Lulzim Basha në takimin me biznesin e vogël

Dua t’ju përshëndes ju, Shoqatën e Biznesit të Vogël, Shoqatën për Mbrojten e Tregut që keni mbledhur sot në këtë sallë dhjetra përfaqësues të sipërmarrjes së vogël në prag të katastrofës tregëtare që do të shkaktojë futja e biznesit të ...

Me Shume
09 Apr
0

Urimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha për Pashkët

Kam kënaqësinë e madhe nga Katedralia “Ngjallja e Krishtit” t’ju uroj të gjithë besimtarëve ortodoksë në këtë ditë të shenjtë; për shumë vjet Gëzuar Pashkët. E ardhmja lind përmes sakrificës, e mira vjen përmes dhimbjes ndaj ju uroj të gjithë ...

Me Shume
09 Apr
0

Përkushtimi i PD që të mos ekzistojë asnjë taksë, asnjë tarifë shtesë për rrugën e Kombit

Kryetari i komunës së Mitrovicës, zoti Bahtiri më ka informuar mbi zhvillimet në Mitrovicë dhe në Kosovë, të cilat natyrisht unë i ndjek me vëmëndje të madhe. E kam përgëzuar për punën e jashtëzakonshme që ka bërë, në veçanti në përparimin ...

Me Shume
07 Apr
0

Partia Demokratike është kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, do të qëndrojë në krah të artistëve

Afera e Teatrit Kombëtar është aferë që daton që në momentin kur Edi Rama u bë Ministër i Kulturës. Partia Demokratike është kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Partia Demokratike do të qëndrojë fuqishëm në krah të artistëve dhe iu bën ...

Me Shume
06 Apr
0

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha me familjarët e të arrestuarve në Kukës

Sapo kam pritur burrat, prindërit, baballarët nga Kukësi të cilët pasi u trajtuan në mënyrë shtazarake janë liruar me kusht ndërkohë që vazhdojnë të ndiqen penalisht. Shikojini këta njerëz, shikoni këta burra, shikoni fytyrat e tyre. Këta janë njerëzit që ...

Me Shume
05 Apr
0

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha pas mbledhjes së Opozitës së Bashkuar

Së pari në emër të opozitës dua tu shpreh një falenderim të gjithë qytetarëve që iu bashkuan sot protestës sot në katër anët e vendit. Atyre që me kurajo civile ndërmorën aktin e bllokimit të aksit rrugor por edhe mijëra ...

Me Shume