Category Archives: Lajmi fundit

13 Jun
0

Turizmi në Vlorë drejt falimentimit pas pandemisë. Mungesa e një pakete ndihme nga qeveria, po i çon drejt mbylljes.

•          Turizmi në Vlorë drejt falimentimit pas pandemisë. Mungesa e një pakete ndihme nga qeveria, po i çon drejt mbylljes. •          Basha: I vetmi kryeministër që nis sezonin me shkatërrim. Sfida jonë është të kthejmë besimin tek ekonomia. •          “Interesin ...

Me Shume
12 Jun
0

Erion Veliaj me metoda mafioze kundër medias. Po përdor segmente të caktuara shtetërore për t’i mbyllur gojën RTV Ora.

Erion Veliaj me metoda mafioze kundër medias. Po përdor segmente të caktuara shtetërore për t’i mbyllur gojën RTV Ora. Çdo zyrtar i përfshirë nga Veliaj në sulmin kundër gazetarëve dhe pronarit të RTV Ora do të mbajë përgjegjësi. DEKLARATË E ...

Me Shume
12 Jun
0

“Prodhimet u hodhën poshtë”, fermerët e Beratit ankohen tek Basha për mungesën e tregut dhe të subvencioneve.

“Prodhimet u hodhën poshtë”, fermerët e Beratit ankohen tek Basha për mungesën e tregut dhe të subvencioneve. Basha: Mbështetje fermerëve sipas prodhimit, ulja e çmimit të naftës dhe treg të garantuar, janë masat që do të marrim. Basha fermerëve: Kontrolli ...

Me Shume
12 Jun
0

PD kërkesë KQZ: Të thirret mbledhja dhe t’i hiqet mandati kryebashkiakut të Matit Agron Malaj

PD kërkesë KQZ: Të thirret mbledhja dhe t’i hiqet mandati kryebashkiakut të Matit Agron Malaj   Kërkesa për dijeni edhe ambasadorëve të SHBA dhe BE: KQZ të zbatojë ligjin dhe jo urdhrin politik të Edi Ramës.   shkrese KQZ per ...

Me Shume
11 Jun
0

“Punojmë për mbijetesë”, bizneset në Tiranë ankohen tek Basha për uljen drastike të fuqisë blerëse.

“Punojmë për mbijetesë”, bizneset në Tiranë ankohen tek Basha për uljen drastike të fuqisë blerëse.   Basha: Do të keni më shumë sapo të largojmë virusin e madh që ka varfëruar shqiptarët.   KOMUNIKIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM ...

Me Shume
11 Jun
0

Mafia e Plehrave me Edi Ramën dhe Erion Veliajn, po i japin inceneratorit të tyre në Tiranë 100 milionë euro shtesë për plehrat e Durrësit.

DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, EDI PALOKA   Mbushja e Durrësit me plehra dhe djegia e tyre masive në Manzë ishte një shfaqje e inskenuar e mafias së plehrave. Ajo është një shfaqje kriminale e Edi Ramës dhe e ...

Me Shume
10 Jun
0

Platforma antikrizë “Shqipëria në punë”, Basha me Shoqatën e Investitorëve të Huaj: Prioriteti im, mbrojtja e çdo vendi pune.

Platforma antikrizë “Shqipëria në punë”, Basha me Shoqatën e Investitorëve të Huaj: Prioriteti im, mbrojtja e çdo vendi pune. Ja nga çfarë vuajnë investitorët e huaj dhe çfarë do të bëjë qeveria e PD për rritjen e investimeve. Kthimi i ...

Me Shume
09 Jun
0

Kriza ekonomike, bizneset i tregojnë Bashës të papunët dhe listat e ushqimeve. Basha: Biznesi i vogël do të paguajë vetëm 0.5% të xhiros, pa taksa dhe tarifa lokale

  Kriza ekonomike, bizneset i tregojnë Bashës të papunët dhe listat e ushqimeve. Basha: Biznesi i vogël do të paguajë vetëm 0.5% të xhiros, pa taksa dhe tarifa lokale.   NJOFTIMI PËR TAKIMET E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA ME ...

Me Shume
08 Jun
0

TAKIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA ME QYTETARË DHE BIZNESE TË VOGLA NË ELBASAN

  Biznesi në Elbasan drejt falimentit, Basha: Të bashkohemi dhe të heqim të keqen me votë   TAKIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA ME QYTETARË DHE BIZNESE TË VOGLA NË ELBASAN   Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ...

Me Shume
07 Jun
0

“Lekët e taksave që paguani, do t’i merrni mbrapsht ju, jo oligarkët”, Basha me bizneset e vogla në Tiranë: Do të vazhdojmë të jemi zëri juaj dhe, së shpejti, edhe mbështetja juaj

    “Lekët e taksave që paguani, do t’i merrni mbrapsht ju, jo oligarkët”, Basha me bizneset e vogla në Tiranë: Do të vazhdojmë të jemi zëri juaj dhe, së shpejti, edhe mbështetja juaj.     TAKIMI I KRYETARIT TË ...

Me Shume