fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

19 Sep
0

Padi penale për Erion Veliajn. I dha “Fusha shpk” 2.6 milionë euro pa garë për të zëvendësuar palmat e thara me pisha

Padi penale për Erion Veliajn. I dha “Fusha shpk” 2.6 milionë euro pa garë për të zëvendësuar palmat e thara me pisha.  Një pishë kushton 6.500 euro, por një pjesë e tyre janë tharë ose prerë nga bashkia.  Arta Marku ...

Me Shume
18 Sep
0

Edi Rama do të mbajë përgjegjësi nëse i preket një fije floku çdo deputeti apo përfaqësuesi të opozitës

Të dashur bashkëqytetarë, gjatë gjithë ditës ju dhe fëmijët tuaj keni përjetuar dhe keni parë përmes ekraneve ngjarje tronditëse që janë zhvilluar në Jal; dhunimin barbar të banorëve, të të rinjve dhe madje edhe të fëmijëve, të cilët u ngritën ...

Me Shume
18 Sep
0

Vettingun nuk do ta bëjë politika, do të ketë mbikëqyrje ndërkombëtare

Mirëdita të nderuara gazetarë, gazetare, punonjës të medias, Të dashur bashkëqytetarë, Në qendër të bashkëbisedimit të sotëm është çështja kryesore i aktualitetit politik, propozimi kushtetues i PD dhe aleatëve tanë për vettingun e politikanëve. Kjo është java e fundit, ku ...

Me Shume
18 Sep
0

Qeveria grabit pronën e banorëve në Jalë, pa asnjë paralajmërim

Qeveria grabit pronën e banorëve në Jalë, pa asnjë paralajmërim Policia dhunoi dhe shoqëroi familjarë, bashkë me ta edhe një 14 vjeçare Deputetët Shehaj dhe Meçorapaj: Shteti sulmon qytetarët thjeshtë e jo bandat e krimin, koha të bashkohemi! Deputetët e ...

Me Shume
18 Sep
0

Lirimi nga burgu para kohe i Ermal Hoxhës është bërë me urdhër të Edi Ramës, i cili po mbron nga drejtësia vëllain e tij Olsi Rama, garanti kryesor i ndërtimit të fabrikës së kokainës në Xibrakë 4 vjet më parë

Lirimi nga burgu para kohe i Ermal Hoxhës është bërë me urdhër të Edi Ramës, i cili po mbron nga drejtësia vëllain e tij Olsi Rama, garanti kryesor i ndërtimit të fabrikës së kokainës në Xibrakë 4 vjet më parë. ...

Me Shume
17 Sep
0

Brenda një dite u mbyllën 150 shkolla, mes tyre shkollat në vendlindje të Fishtës dhe Asdren-it, në katër vjet 130 mijë nxënës kanë braktisur mësimin

Ministria e Arsimit fsheh numrin e shkollave të mbyllura dhe numrin e nxënësve të cilët nuk nisën ditën e parë mësimore.  PD evidenton se brenda një dite janë mbyllur 150 shkolla, mes tyre shkollat në vendlindje të Fishtës dhe Asdren-it, në ...

Me Shume
16 Sep
0

Basha thirrje shqiptarëve në Maqedoni të dalin masivisht në votime

Ali Ahmeti: “Falenderoj nga zemra mikun tim Lulzim Bashën për këtë përkrahje kaq të sinqertë që po u jep jo vetëm shqiptarëve por të gjithë qytetarëve të Republikës së Maqedonisë sepse 30 shtatori është paqja, stabiliteti, siguria, ardhmëria, marrëdhënia me ...

Me Shume
15 Sep
0

Në vend që të luftojë bandat, policia godet qytetarët

Policia është sjellë si bandë me familjen e të plagosurit në Rremas të Lushnjës, e cila nuk ka asnjë lidhje me kriminelët e kërkuar. Në vend që të luftojë bandat, policia godet qytetarët, duke u përdorur për show nga qeveria ...

Me Shume
15 Sep
0

Kompania e bixhozit të vëllait të Ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj dhjetëfishoi të ardhurat nga 1 milionë euro në 10 milionë euro pas ardhjes në pushtet të Edi Ramës

Kompania e bixhozit të vëllait të Ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj dhjetëfishoi të ardhurat nga 1 milionë euro në 10 milionë euro pas ardhjes në pushtet të Edi Ramës.  Pasuria marramendëse që ndan me krimin e organizuar e detyron Edi ...

Me Shume
14 Sep
0

Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe për të pastruar paratë e krimit

  Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe për të pastruar paratë e krimit dhe të drogës nëpërmjet lojrave të fatit, të kontrolluara nga vëllezërit e tyre.  Fatmir Xhafaj bllokoi në komision ligjin e ...

Me Shume