fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

27 Sep
0

Erion Veliaj mashtroi të paktën 3 herë sot në Këshillin Bashkiak

Erion Veliaj është një mashtrues serial dhe i rrezikshëm, një kryebashkiak që nuk u shërben qytetarëve, por vetëm interesave për pasurimin e vet personal dhe interesave të klientëve të tij dhe të Edi Ramës.   Mashtrimi i Erion Veliajt se ...

Me Shume
27 Sep
0

Shërbëtorët e Edi Ramës Elisa Spiropali dhe Ervin Bushati mbrojnë pasuritë e tyre prej miliona eurosh duke sulmuar me të pavërteta opozitën.

ORJOLA PAMPURI, DEPUTETE PD Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali iu shtua sot listës së shërbëtoreve të oborrit të Edi Ramës për të sulmuar me të pavërteta opozitën, në mënyrë që të mbrojë pasurinë e saj personale. Është fakt i ...

Me Shume
27 Sep
0

Partia Demokratike mbështet protestën e naftëtarëve, të larguarit nga Alpetrol nuk janë kompensuar

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI LUAN BAÇI Pak ditë më parë, në këtë sallë denoncova punësimet partiake dhe të paligjshme që po bëhen në Albpetrol ndërkohë që ka shpallur ristrukturimin e kompanisë. Ashtu siç pritej, Ministria e Damian Gjiknurit, bëri ...

Me Shume
26 Sep
0

Të gjithë para drejtësisë për krimin shtetëror të torturimit të një vajze

Së pari dua të falenderoj gazetarin investigativ Basir Çollaku dhe dhe televizionin Shijak që bënë të mundur të parët transmetimin e kësaj dëshmie tronditëse. Një vajzë e pambrojtur është dhunuar, përdhunuar, rrëmbyer dhe torturuar në mënyrë sistematike. Është një krim ...

Me Shume
25 Sep
0

Është pasuria e grabitur motivi i vetëm pse Edi Rama dhe shërbëtorët e tij, si Klotidla Bushka

Deputetja e Partisë Socialiste Klotilda Bushka bëri sot rolin e shërbëtores së oborrit të Edi Ramës për të sulmuar me të pavërteta opozitën, në mënyrë që të mbrojë pasurinë e saj personale. Këtë pasuri Klotidla Bushka e ka vënë duke ...

Me Shume
25 Sep
0

Me pohimin se ka prova dhe fakte për audiopërgjimin e të vëllait trafikant droge dhe me mosdërgimin e tyre në prokurori, Fatmir Xhafaj, njësoj si Edi Rama, ka kryer veprën penale të pengimit të drejtësisë

Me pohimin se ka prova dhe fakte për audiopërgjimin e të vëllait trafikant droge dhe me mosdërgimin e tyre në prokurori, Fatmir Xhafaj, njësoj si Edi Rama, ka kryer veprën penale të pengimit të drejtësisë.  FLAMUR NOKA, DEPUTET PD Fatmir Xhafaj dhe ...

Me Shume
24 Sep
0

PREZANTIMET E PLOTA TË PLATFORMËS “PËR ÇLIRIMIN E EKONOMISË, KUNDËR KORRUPSIONIT DHE OLIGARKISË”.

JORIDA TABAKU –  ABUZIMI ME PASURINË DHE PARATË PUBLIKE   Shumë biznese sot që nuk marrin dot pjesë në garë sepse gara është e paracaktuar. Ka shumë biznese të ndershme sot që mbyllen se një biznes tjetër merr kontratën e koncesionit. ...

Me Shume
24 Sep
0

Bashkë me vetingun në politikë, çlirimi i ekonomisë përmes  platformës antikorrupsion dhe antioligarki, do t’i japë Shqipërisë frymëmarrje

·         Platforma antimafia e opozitës për çlirimin e ekonomisë, propozon mekanizmin ligjor për evidentimin, identifikimin, sekuestrimin dhe konfiskimin e pasurive të personave privatë dhe zyrtarëve publikë përfshirë në afera kriminale korruptive, PPP, tendera, koncesione, leje apo licenca. ·         Këto janë ...

Me Shume
23 Sep
0

Sulmi i Arta Markut ndaj prokurorëve antimafia eshtë pjesë e skenarit të Edi Ramës

Lufta ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit ka marrë goditje të paprecedentë gjatë këtyre ditëve nga Arta Marku, Kryeprokurorja e Edi Ramës, që me veprime të qëllimshme dhe me paramendim, po godet, dekurajon dhe shantazhon, grupin e prokurorëve antimafia.   ...

Me Shume
23 Sep
0

Kontrolli i pompave të karburantëve do t’i japë klientit të Ramës, Gentian Sula, 60 milionë euro fitime

Koncesionet dhe tenderat korruptivë të qeverisë së Edi Ramës po zhvasin gjithnjë e më shumë shqiptarët. Nga kasat dhe pajisjet e reja fiskale që do t’i kushtojnë secilit biznes të paktën 600 euro, shumë shpejt shqiptarët do të paguajnë akoma ...

Me Shume