fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Mar
0

Dibra dhe dibranët janë në këmbë.

Dibra dhe dibranët janë në këmbë. Ata e kanë vrarë frikën të parët, kanë ndezur shpresën dhe kanë vendosur t’i prijnë marshimit tonë të pandalshëm për rrëzimin e qeverisë së krimit dhe kryehajdutit Edi Rama.   Dibrës i takon të ...

Me Shume
13 Mar
0

Dibra e bashkuar, më 16 mars në Tiranë për t’i dhënë vendit një qeveri për qytetarët, jo për ymerlalët. 

Me qindra dibranë, të cilët Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i takoi sot në Dibër shprehën revoltën e tyre për mashtrimin dhe braktisjen nga qeveria, si dhe entuziazmin për t’iu bashkuar protestës së 16 Marsit në Tiranë. Shumë prej qytetarëve ...

Me Shume
12 Mar
0

PD e Korçës publikon dokumentin me firmën e Kryetarit të Bashkisë Korçë Sotiraq Filo, i cili, miratoi vendin e depozitimit të mbetjeve nga TEC-i.

PD e Korçës publikon dokumentin me firmën e Kryetarit të Bashkisë Korçë Sotiraq Filo, i cili, miratoi vendin e depozitimit të mbetjeve nga TEC-i. Anullimi i ndërtimit të TEC-it është fitore e një beteje të nisur nga mijëra qytetarë, që ...

Me Shume
12 Mar
0

Shqipërisë i duhet një qeveri që e shikon atë me të njëjtin sy si prindërit familjen. 

  Shqipërisë i duhet një qeveri që e shikon atë me të njëjtin sy si prindërit familjen.  Sot kemi qeverinë  që sillet si një prind i keq, që nuk u çon bukë fëmijëve, një prind abuzues me fëmijët.   Me ...

Me Shume
11 Mar
0

16  MARSI, TAKIMI I SHQIPTARËVE ME HISTORINË

Kryetari i PD, Lulzim Basha takoi sot në Korçë, me qindra qytetarë, të cilët i ftoi t’i bashkohen protestës së 16 marsit në Tiranë, duke i dhënë një shans ndryshimit dhe Shqipërisë si gjithë Europa. Qytetarët i treguan nga afër ...

Me Shume
09 Mar
0

Edi Rama nuk mbajti asnjë nga premtimet me të cilat erdhi në pushtet për një arsye të vetme: sepse pushtetin e tij nuk e ka lidhur me premtimet e qytetarit, por me kriminelët dhe oligarkët.

·        Edi Rama nuk mbajti asnjë nga premtimet me të cilat erdhi në pushtet për një arsye të vetme: sepse pushtetin e tij nuk e ka lidhur me premtimet e qytetarit, por me kriminelët dhe oligarkët. ·        Ata me të ...

Me Shume
08 Mar
0

Albana Vokshi: “SHTËPIA JONË – LIRIA JONË”, më 16 Mars përpara kryeministrisë për shtëpinë tonë të përbashkët, Shqipërinë si gjithë Europa! 

Gra dhe vajza, përfaqësuese të opozitës zgjodhën që këtë 8 Mars të protestojnë tek Astiri bashkë me nënat, shtëpitë e të cilave janë piketuar për t’u shembur nga projekti korruptiv 40 milion euro. Kryetarja e LDGSH, Albana Vokshi, tha se ...

Me Shume
07 Mar
0

Ne e konsiderojmë regjimin e Edi Ramës të mbaruar, një kufomë politike që pret të kallet.

  Ne e konsiderojmë regjimin e Edi Ramës të mbaruar, një kufomë politike që pret të kallet. Kemi shprehur vendosmërinë tonë që jo thjesht të largohet Rama, por të shembet ky sistem.   Hetimi i plotë i dosjes 339 dhe ...

Me Shume
07 Mar
0

URIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA NË DITËN E 7 MARSIT

Shoqëria jonë u ka një borxh të madh brezave të tërë të mësuesve që sot në pensionet e tyre nuk mbyllin muajin. Ne duhet dhe do të bëjmë më shumë për mësuesit sot dhe nesër që të kenë paga më ...

Me Shume
06 Mar
0

Nuk ka asnjë hap pas në luftën kundër krimit të organizuar që ka asgjesuar zgjedhjet dhe institucionet demokratike

  Nuk bëj asnjëherë komente as mbi deklaratat dhe as mbi takimet dhe kontaktet periodike që kemi me partnerët tanë strategjikë, në këtë rast me partnerin strategjik të Shqipërisë dhe të PD, Shtetet e Bashkuara të Amerikës.   Kam vendosur ...

Me Shume