fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

15 Jul
0

Njoftim i Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale në Partinë Demokratike

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale në Partinë Demokratike zhvilloi sot datë 15.07.2017 në orën 12:00 mbledhjen e tij të radhës. Në këtë mbledhje u administruan dokumentacionet zyrtare të Degëve të Partisë Demokratike që kanë të bëjnë me ...

ME SHUME
15 Jul
0

Kauzat e PD janë kauzat e drejta për Shqipërinë, vetëm ne e kemi moralin për ta cuar betejën deri në fund

Lulzim Basha gjatë takimeve të tij me demokratët e Shijakut, Durrësit dhe Rrogozhinës tha se Partia Demokratike duhet të vazhdojë rrugën e saj të kauzave të drejta për Shqipërinë, me në krye atë të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. ...

ME SHUME
15 Jul
0

Selami: Bashkoj PD-në, përçarja nuk ka të ardhme

Në bashkëbisedimet me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit, kandidati për kryetar i Partisë Demorkatike Eduard Selami, bëri thirrje për bashkimin e gjithë faktorëve të djathtë, duke theksuar se përcarja nuk ndihmon në ringritje. Kundërshtari politik, tha Selami,  po ...

ME SHUME
14 Jul
0

Me 25 Qershor humbi Shqipëria, PD e vetmja me moral e vizion për të nxjerrë vendin nga kriza e për të çuar deri në fund luftën për zgjedhje të lira e të ndershme

Lulzim Basha në takimet me demokratët e Kukësit, Hasit e Tropjës, dhe të Njësisë 7 në Tiranë, e vuri theksin tek deformimi i vullnetit të qytetarëve me 25 qershor, përmes shitblerjes së votës, me paratë e krimit dhe drogës, dhe ...

ME SHUME
14 Jul
0

Selami: Ta bëjmë Partinë Demokratike e Shqipërinë histori suksesi

Kandidati për Kryetar të PD, Eduard Selami, në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë, bëri thirrje për hapjen e një dialogu me gjithë shtresat dhe qytetarët, për ta kthyer Partinë Demokratike në një parti popullore jo thjesht  të qendrës ...

ME SHUME
13 Jul
0

Selami: Të hapim dialog për koalicion vlerash, na kthejnë në pushtet

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami në turin e takimeve me demokratët në jug të vendit, Sarandë, Vlorë, Himarë, Selenicë bëri thirrje për krijimin e një koalicioni vlerash me të gjithë shqiptarët, për të rikthyer shpresën te PD. ...

ME SHUME
13 Jul
0

Partia Demokratike është e vetmja forcë që ka moralin, vizionin dhe  vullnetin për një qeveri të njerëzve e jo të politikanëve të korruptuar

Lulzim Basha ishte me demokratët e Sarandës, Selenicës, Himarës dhe Vlorës, ku u ndal në analizën e zgjedhjeve dhe sfidat që presin përpara. Basha tha se zgjedhjet e 25 qershorit nuk ishin të lira e demokratike, dhe PD tregoi se ...

ME SHUME
12 Jul
0

Vetëm Partia Demokratike e ka moralin për të udhëhequr betejën ndaj krimit, drogës e korrupsionit që solli mazhorancën fiktive me 25 qershor

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratë të Gjirokastrës, Tepelenës, Memaliajt, Përmetit, Këlcyrës. Basha theksoi se mazhoranca e sotme është fryt I deformimit të vullnetit të qytetarëve kryesisht falë shitblerjes së votës, një skemë që kishte kohë që ishte vënë në ...

ME SHUME
12 Jul
0

Selami: Basha të tërheqë menjëherë ministrat teknikë

Eduard Selami  ka vijuar turin e takimeve  me  demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë, ndërsa i ka kërkuar Lulzim Bashës,  të shprehet qartë kundër një koalicioni të mundshëm me Partinë Socialiste dhe të tërheqë mënjëherë  ministrat teknik. Nëse vazhdohet  të ...

ME SHUME
11 Jul
0

Selami: Do të rikthej në identitet vlerat e së djathtës

Në takimet me strukturat e Qarkut të Tiranës, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, ka theksuar se platforma e tij synon të rikthejë  të djathtën në  identitet. Partia Demokratike,  tha ai, po  shkon nga humbja në humbje, pasi ...

ME SHUME