fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

03 Sep
0

Zhupa: Prokuroria duhet të hetojë për lidhjen mes pagesave private per Maznikun dhe ndikimin e tij për marrjen e këtyre tenderave

  Fusha SHPK paguan për luksin e drejtuesve të bashkisë me lekët e taksapaguesve të Tiranës që përfiton nga Veliaj me tendera, koncensione dhe PPP • Prokuroria duhet të hetojë për lidhjen mes pagesave private per Maznikun dhe ndikimin e ...

Me Shume
03 Sep
0

Dokumentat, zbulohet një tjetër skandal me fondet në Shkodër, drejtoresha e Zyrës së Punës “punëson” personat e punësuar dhe lekët i ndan me kompaninë private

Dokumentat, zbulohet një tjetër skandal me fondet në Shkodër, drejtoresha e Zyrës së Punës “punëson” personat e punësuar dhe lekët i ndan me kompaninë private   Që paratë publike të mos vidhen por të kthehen në vende pune e ndihmë ...

Me Shume
03 Sep
0

Balliu: Jorgo Toto alias Agim Kajmaku mbrohet nga Edi Rama sepse ai është simboli i modelit kriminal me të cilin qeveris Shqipërinë prej 6 vitesh.

  Jorgo Toto alias Agim Kajmaku mbrohet nga Edi Rama sepse ai është simboli i modelit kriminal me të cilin qeveris Shqipërinë prej 6 vitesh.   Rilindja e mbron me kodin Omerta të mafias Agim Kajmakun, sepse një organizatë mafioze ...

Me Shume
02 Sep
0

Edi Rama mbyll sytë para provave të pakundërshtueshme të inkriminimit të Agim Kajmakut duke e mbrojtur me kodin mafioz të heshtjes

  Edi Rama mbyll sytë para provave të pakundërshtueshme të inkriminimit të Agim Kajmakut duke e mbrojtur me kodin mafioz të heshtjes   Prokuroria i kërkon llogari Partisë Demokratike për Kajmakun e Ramës, por nuk “sheh” provat në sistemin TIMS ...

Me Shume
01 Sep
0

Vokshi: Erion Veliaj po mashtron qytetarët e Tiranës, 80 % e kryeqytetit është pa ujë të pijshëm.

  Erion Veliaj po mashtron qytetarët e Tiranës, 80 % e kryeqytetit është pa ujë të pijshëm.   Fitimet nga rritja e çmimit të ujit nuk shkojnë në investime për Ujësjellësin, por në tendera për oligarkët e Ramës dhe Veliajt. ...

Me Shume
31 Aug
0

Çupi: Përfituesi i qindra miliona euro tendera nga bashkia, Shkëlqim Fusha, i paguan hotelin zëvendësit të Erjon Veliajt  

  Publikohet fatura e luksit në hotelin e Barcelonës, 908 euro nata për nënkryetarin e bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku   Përfituesi i qindra miliona euro tendera nga bashkia, Shkëlqim Fusha i paguan hotelin zëvëndësit të Erjon Veliajt     ...

Me Shume
30 Aug
0

Pampuri: Erjon Veliaj, leje ndërtimi luksi për oligarkët e Ramës për të ndërtuar pallat mbi pallat në zemër të kryeqytetit.

  Erjon Veliaj, leje ndërtimi luksi për oligarkët e Ramës për të ndërtuar pallat mbi pallat në zemër të kryeqytetit.   Në 4 vjet Veliaj e Rama i mashtruan shqiptarët dhe në vend të lulishteve, parqeve, apo edhe pronave legjitime ...

Me Shume
29 Aug
0

PD publikon foton: Agim Kajmaku dhe Jorgo Toto, i arrestuari në Greqi, janë i njëjti person

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GENT STRAZIMIRI   Partia Demokratike, bazuar në prova të pakontestueshme, ka provuar se Jorgo Toto ose ndryshe Agim Kajmaku i Edi Ramës, është arrestuar në Greqi duke bërë biznes me para të falsifikuara dhe se ...

Me Shume
28 Aug
0

Vokshi: Krimineli në kërkim në Greqi, me kompaninë e fidanëve “Kajmaku shpk” ka marrë nga pushteti i Edi Ramës rreth 2.6 milionë euro para publike, pothuajse pa garë.

  Edi Rama hesht dhe mbron kriminelin Jorgo Toto të Bashkisë së Vorës, sepse bashkë ndajnë miliona euro, që i vjedhin nga taksat e shqiptarëve.   Krimineli në kërkim në Greqi, me kompaninë e fidanëve “Kajmaku shpk” ka marrë nga ...

Me Shume
27 Aug
0

PD publikon dokumentin e ri nga sistemi TIMS. Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi në 2003 dhe në kërkim sot e kësaj dite, është Agim Kajmaku i Bashkisë së Vorës

PD publikon dokumentin e ri nga sistemi TIMS. Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi në 2003 dhe në kërkim sot e kësaj dite, është Agim Kajmaku i Bashkisë së Vorës.   Për Edi Ramën nuk do të funksionojë as strategjia ...

Me Shume