fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Sep
0

Papunësia 11.5% është mashtrim i Edi Ramës. Investimet e huaja, fuqia bLerëse, besimi tek ekonomia janë në rënie.

Papunësia 11.5% është mashtrim i Edi Ramës. Investimet e huaja, fuqia bLerëse, besimi tek ekonomia janë në rënie.    DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, INES NURJA   Me Edi Ramën në krye të qeverisë ka dy realitete. Nga njëra anë është ...

Me Shume
13 Sep
0

Deputetët e Parlamentit të Shqipërisë kukulla të Ramës, duke i dhënë 366 mln euro Agim dhe Ndue Kolës (ANK) si dhe Lorenc Gjikurisëdo të ndikojë në rritjen e borxhit publik me 2,8%

Deputetët e Parlamentit të Shqipërisë treguan se janë thjeshtë kukulla të Ramës, duke i dhënë 366 mln euro Agim dhe Ndue Kolës (ANK) si dhe Lorenc Gjikurisë për rrugët Milot Balldren dhe Orikum – Dukat.   Ç’do shqiptar duhet ta ...

Me Shume
12 Sep
0

Landfilli i Republikës së Shqipërisë, po finalizon grabitjen më të madhe në histori, koncesionin e rrugës Milot-Balldre i Ndue e Agim Kolës, 296 milionë dhe koncensioni i rrugës Orikum-Dukat i Lorenc Gjikurisë me vlerë 70 milionë euro, ose 17 milionë euro kilometri

  Landfilli i Republikës së Shqipërisë, po finalizon grabitjen më të madhe në histori, koncesionin e rrugës Milot-Balldre i Ndue e Agim Kolës, 296 milionë dhe koncensioni i rrugës Orikum-Dukat i Lorenc Gjikurisë me vlerë 70 milionë euro, ose 17 ...

Me Shume
12 Sep
0

Amaneti dhe sakrifica e Azem Hajdarit janë shembull frymëzimi për të çuar deri në fund idealin e një Shqipërie europiane dhe demokratike.

Amaneti dhe sakrifica e Azem Hajdarit janë shembull frymëzimi për të çuar deri në fund idealin e një Shqipërie europiane dhe demokratike.   Plaga e 12 Shtatorit është akoma e hapur pas 21 vjetësh. Krimi vazhdon të ketë mbrojtjen dhe ...

Me Shume
11 Sep
0

PD ka zbuluar prova të pakundërshtueshme nga filmimet e tavolinave të numërimit, që faktojnë manipulimin me votimet e 30 Qershorit nga PS.

  PD ka zbuluar prova të pakundërshtueshme nga filmimet e tavolinave të numërimit, që faktojnë manipulimin me votimet e 30 Qershorit nga PS.   Videot tregojnë se përfaqësuesit e PS kanë shtuar votat me çdo formë të mundshme, përfshirë edhe ...

Me Shume
11 Sep
0

Pampuri: Edi Rama dhe Erjon Veliaj bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime të rritura

  Edi Rama dhe Erjon Veliaj bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime të rritura Për një prind në muajin shtator i bie që të ketë zero lek për nevojat familjare, ...

Me Shume
10 Sep
0

Basha: “Në këtë moment të vështirë për Shqipërinë, është i rëndësishëm zëri dhe vizioni i opozitës për daljen nga kriza”.

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Bruksel se për Shqipërinë situata është bërë edhe më e vështirë për integrimin për shkak se vendi nuk ka bërë progres në kushtet e vendosura. Zoti Basha veçoi raportin e OSBE/ODIHR-it ...

Me Shume
10 Sep
0

PD kërkon verifikim edhe për Mark Babanin. “Është i ndaluar/dënuar/dëbuar në Itali dhe Maqedoni. Ka fshehur edhe 3 identitete të tjera.”

Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë verifikimin e Mark Babanit të Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, dënime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i vuri ...

Me Shume
10 Sep
0

Në lojën e turpshme për të kapur të gjitha pushtetet duke shkarkuar Presidentin, Parlamenti përpiqet të tërheqë Komisionin e Venecias dhe Këshillit të Europës.

Në lojën e turpshme për të kapur të gjitha pushtetet duke shkarkuar Presidentin, Parlamenti përpiqet të tërheqë Komisionin e Venecias dhe Këshillit të Europës.   Me aktet e tij me zgjedhjet, Presidenti është përpjekur të garantojë pluralizmin politik në Shqipëri ...

Me Shume
09 Sep
0

Basha në PPE lobon për hapjen e negociatave: Garanci për të ndërtuar shtet demokratik, me pushtete të ndara, ku të garantohet vota e lirë.

  NJOFTIM NGA TAKIMI I KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA NË ASAMBLENË POLITIKE TË PPE-SË   Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane, që po zhvillon punimet në Bruksel. Në ditën ...

Me Shume