fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

23 Mar
0

Alket Hyseni i PS i akuzuar për tjetërsim pronash në Dhërmi. Edi Rama hesht, Prokuroria nuk vepron. 

Deklaratë e nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë, Flamur Noka Deputeti i Partisë Socialiste Alket Hyseni është sot i akuzuar publikisht se ka vjedhur 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi nga familja Bua. Denoncimi publik u bë në emisionin “Të ...

ME SHUME
23 Mar
0

Mosshpallja e emergjencës është përgjegjësi ligjore dhe penale

Basha: Mosshpallja e emergjencës është përgjegjësi ligjore dhe penale dhe çdo pasojë në jetët dhe shëndetin e banorëve të bashkisë së Shkodrës dhe bashkisë së Vaut të Dejës, çdo pasojë negative, është pasojë e mosveprimit, pra është vepër penale dhe ...

ME SHUME
22 Mar
0

Urim i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në Ditën e Sulltan Novruzit dhe 22 marsit historik

U uroj nga zemra të gjithë vëllezërve dhe motrave bektashianë, Gëzuar ditën e bekuar të Sulltan Novruzit, ditëlindjen e Imam Aliut. Është dita e ringjalljes, dita që shënon fundin e dimrit të egër dhe nisjes së pranverës, është dita e ...

ME SHUME
22 Mar
0

Banka Botërore konfirmon se taksa progresive ka varfëruar më shumë shqiptarët edhe pse paguajmë 2 miliardë dollarë taksa më shumë.

Deklaratë e nëkryetares së Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku Edi Ramës i është rrëzuar zyrtarisht edhe karta kryesore më të cilën erdhi në pushtet: se me taksën progresive, 97 përqind e shqiptarëve do të paguajnë më pak. Në studimin e ...

ME SHUME
21 Mar
0

Deklarata e Kryetarit të PD për gjetjet e FMN

Dje keni ndjekur konkluzionet e misionit faktmbledhës të FMN-së. Ekonomia është dështimi më spektakolar i qeverisë “Rama”. Përshkrimi i dështimeve të qeverisë socialiste në ekonomi është skandaloz; ·        Rritja e taksave për bizneset e vogla dhe për  qytetarët e thjeshtë. ...

ME SHUME
19 Mar
0

Për akuzën e tjetërsimit të pronës drejtësia nuk funksionon për kryebashkiakët socialistë si Veliaj apo Subashi. Drejtësia nuk funksionon për Tahirin, Gjiknurin, Dakon, Sejdinin, Habilajt dhe Baliliajt. 

PD nuk komenton vendimet e gjyqësorit, por drejtësi është vetëm ajo që funksionon në mënyrë të barabartë në raste të barabarta.  Për akuzën e tjetërsimit të pronës drejtësia nuk funksionon për kryebashkiakët socialistë si Veliaj apo Subashi. Drejtësia nuk funksionon ...

ME SHUME
17 Mar
0

Shqiptarët meritojnë një drejtësi profesionale dhe jo një drejtësi të kapur dhe të ndikuar nga axhenda politike për drejtësi selektive

·      Po bëhet presion shumë i madh politik për të mbyllur çështjen “Tahiri”. Prokuroria duhet të bëjë punën e saj në mënyrë të paanshme dhe të pandikuar.   ·        Ne shpresojmë dhe urojmë që Fran Frrokaj të jetë i pafajshëm. Qëndrimi ynë është ...

ME SHUME
15 Mar
0

Skema politike e Ramës është përdorimi si mish për top i të pamundurve për t’i mbajtur të nënshtruar për t’i blerë në zgjedhjet e ardhshme lokale 

·        Braktisja e debatit me opozitën nga Edi Rama për 30 mijë familjet që u ka hequr bukën e fëmijëve ka një arsye: njerëzit e thjeshtë nuk janë prioritet i kryeministrit, sepse ai qëndron në pushtet me paratë e krimit. ...

ME SHUME
14 Mar
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet votimin në Parlamentin e Maqedonisë të ligjit të gjuhës shqipe. Ky votim është nje hap përpara në krijimin e një klime të mirë bashkëjetese midis komuniteteve etnike në Republikën e Maqedonisë. Partia Demokratike përshëndet faktorin politik shqiptar ...

ME SHUME
14 Mar
0

Basha uron Merkel: Rikonfirmimi lajm i mirë për Gjermaninë, Europën dhe Shqipërinë​

Kryetari i PD Lulzim Basha uroi sot Angela Merkel për votëbesimin si kancelare e Gjermanisë në mandatin e katërt të saj. Zoti Basha ia dërgoi urimet kancelares Merkel nëpërmjet një letre, ku shpreh konsideratën se “me zonjën Merkel në krye të qeverisë ...

ME SHUME