fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

03 Apr
0

Deklarata e Kryetarit të PD, Lulzim Basha

Mashtrimet e Edi Ramës dhe sejmenëve të tij janë shenjat e panikut dhe dëshpërimit që e ka kapur. Thelbi i çështjes është ky: Rama i grabit dyfish shqiptarët dhe pastaj iu bie dyfish me kërbaç dhe reagimi i tyre në ...

ME SHUME
02 Apr
0

Opozita në krah të qytetarëve. Mosbindje qytetare deri në rrëzimin e bandës në pushtet

Ne kemi patur një takim të zgjeruar të opozitës parlamentare dhe të strukturave drejtuese të të gjithë partive opozitare në Shqipëri dhe kemi dalë me një vendim unanim; në krah të qytetarëve shqiptarë. Në krah të njerëzve të thjeshtë të ...

ME SHUME
02 Apr
0

Ajo që nisi në Kukës nuk do të ndalet derisa tirania e krimit të rrëzohet. Le të jetë ky,  një fillim i mbarë i pranverës që po vjen

 Fjala e plotë e Kryetarit të PD Lulzim Basha në 27 vjetorin e ngjarjes së 2 Prillit në Shkodër.  Të  dashur qytetare dhe qytetarë të Shkodrës, Të dashur prindër, familjarë, miq dhe shokë të dëshmorëve të 2 prillit. Të nderuar ...

ME SHUME
01 Apr
0

Deklaratë e Kryetarit të PD, Lulzim Basha

Prokuroria dhe policia patën një javë për të ndaluar dhe arrestuar trafikantin ndërkombëtar Arbër Çekaj, i cil,i së bashku me politikanë të lartë, trafikoi 613 kilogramë kokainë kolumbiane, por ata nuk bënë asgjë, as nuk e ndaluan, as e arrestuan, ...

ME SHUME
01 Apr
0

Urimi i kryetarit të PD për festën e Pashkëve

Nga Katedralia e Rrëshenit dua të uroj të gjithë besimtarët katolikë për shumë vjet Gëzuar Pashkët. Ju uroj të gjithë besimtarëve shqiptarë, besimtarëve të Zotit, qoftë kjo ditë e ringjalljes, dita që shënon triumfin e jetës mbi vdekjen, e dritës ...

ME SHUME
31 Mar
0

Deklaratë e kryetarit të PD në emër të opozitës

Ne dënojmë me forcë kërcënimet e Edi Ramës dhe kanosjet e tij histerike për raprezalje policore. Ne urojmë që ato janë trillim i gjendjes së tij të rënduar psiqike me të cilën ai u shfaq sot para shqiptarëve. Ne shprehim ...

ME SHUME
31 Mar
0

Qytetarët e revoltuar nga taksa nuk janë kriminelë. Gjendja në Kukës zgjidhet duke hequr tarifën grabitqare të Rrugës së Kombit dhe jo duke kërcënuar me më shumë policë dhe më shumë dhunë

Deklaratë e deputetit Flamur Noka Qytetarët e Kukësit dhe zonave përqark janë të revoltuar dhe po ngrenë zërin për dënimin që u ka bërë qeveria duke u vënë taksë për rrugën nga e cila varet mbijetesa e tyre. Ata janë ...

ME SHUME
31 Mar
0

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Protesta e sotme, tregon se durimit i ka ardhur fundi. Ky është reagimi për grabitjen e dyfishtë që Rama i bën xhepave të shqiptarëve me taksën më të lartë të qarkullimit dhe me tarifën më të lartë për “Rrugën e ...

ME SHUME
30 Mar
0

Provat zyrtare të bëra publike këto dy ditë, që lidhin Saimir Tahirin me bandën e Habiljave në trafikun ndërkombëtar të drogës, janë dëshmia më e qartë përse Edi Rama i ka ofruar imunitet politik Saimir Tahirit.

Deklarata e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj Nga përgjimet e autoriteteve italiane provohet se Saimir Tahiri, Ministër i Brendshëm, Jaeld Çela, Drejtor i Policisë së Vlorës i emëruar nga Tahiri, Florian dhe Moisi Habilaj, trafikantë droge që ...

ME SHUME
30 Mar
0

Edi Rama rrit taksat dhe rrezikun e falimentimit për bizneset e vogla, por ul taksat për miqtë dhe klientët e tij.

Tregtarët  e vegjël në Tiranë janë të revoltuar nga përfshirja e tyre në skemën e TVSH-së, çka do të thotë se nga 1 prilli kostot e tyre do të rriten, fitimi do të ulet dhe shumë prej tyre janë në ...

ME SHUME