Category Archives: Fjalime

30 Sht
0

Basha: PD lufton për një model të ri politik dhe shoqëror ku pushteti do të jetë i kufizuar dhe qytetari do të jetë i fuqizuar

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike në nisjen e Akademisë Politike për të rinjtë demokratë Nuk e kërkojmë dhe nuk do ta kërkojmë votën për të sjellë dhe vetëm për të sjellë Partinë Demokratike në pushtet, por për të sjellë ...

Read More
28 Sht
0

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike mbështet unanimisht kërkesën për Referendum. Qytetarët shqiptarë të vetmit që mund të vendosin për plehrat

Basha:  Rama drogoi Shqipërinë, tani do ta helmojë atë Pyetje: Z.Basha cilat janë hapat që do të ndiqni për çështjen e importit të plehrave pas miratimit të ligjit? Basha: Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka diskutuar sot me shqetësim të ...

Read More
26 Sht
0

Basha: Për plehrat nuk mund të vendosë më qeveria, por duhet të vendosë populli

Partia Demokratike dhe unë personalisht jemi të vendosur të bëjmë gjithçka që zëri qytetar të vendosë për çështje të interesit publik, jo vetëm për çështjen e plehrave. Dhe kjo nuk është më çështje e zhvillimit të një sektori , apo ...

Read More
23 Sht
0

Basha: Përgëzoj Statkraft për investimin, realizoi vizionin dhe programin e Partisë Demokratike

Sot është një ditë përgëzimi për kompaninë Statkraft e cila ka përfunduar veprën e parë të projektit “Hidropower Devoll”në hidrocentralin e Banjës. Është një ditë përgëzimi për një kompani e cila në vitin 2009, falë vizioni, planit dhe programit të ...

Read More
14 Sht
0

Aleanca e politikës me krimin, bashkëpunimi i kartelit të drogës me Edi Ramën mohuan mundësinë për zgjedhje të lira dhe të ndershme, shkatërruan procesin politik

Ishte një mbledhje dhe diskutim shumë i dobishëm i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike që në qendër pati natyrisht ngjarjen kryesore politike në vend, zgjedhjet në Dibër dhe domethënien e zgjedhjeve në Dibër, për të ardhmen e zgjedhjeve, të votës, ...

Read More
09 Sht
0

Dibranët bashkohen rreth Sherefedin Shehut: Dibra jo plaçkë e Ramës

Ju dëgjoj të thërrisni fitore dhe fitore do të jetë për Dibrën e çdo dibran. Shoh në sytë tuaj entuziazëm dhe shpresë, optimizëm dhe vendosmëri. Dhe kjo është energjia dhe bekimi i vërtetë, bashkimi për Dibrën dhe dibranët. Do të ...

Read More
05 Sht
0

Fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha në aktivitetin e organizuar nga qindra socialistë që vendosën ti bashkohen Partisë Demokratike

Mirëse ju gjej zonja dhe zotërinj, vëllezër e motra dibranë, Zonja dhe zotërinj, vëllezër e motra shqiptarë, Të nderuar qytetarë të Dibrës me kontribut politik në Partinë Socialistë të Shqipërisë, U jam shumë mirënjohës që më keni ftuar sot në ...

Read More
02 Sht
0

Ky ndryshim nuk sjell as gëzim, as shpresë. Shqiptarët presin largimin e Edi Ramës

Pyetje: Z.Basha si i komentoni ndryshimet në Qeveri? Basha: Ndryshimet në qeveri nuk sjellin as gëzim, as shpresë. Nuk sjellin gëzim sepse të gjithë e dinë që batërdia me tenderat publikë, me koncesionet dhe mënyrat e tjera për të vjedhur ...

Read More
26 Gus
0

Nuk ja dorëzojmë Dibrën bandave. Dibra, jo plaçkë për Ramën. Dibra për dibranët

Zonja dhe zotërinj, vëlllezër dhe motra dibranë, të pranishëm në këtë festë të bashkimit dhe besës dibrane, dhe ju dibrane e dibranë që na ndiqni, dhe ju shqiptarë që i keni sytë nga Dibra; ju përshëndes nga zemra e patriotizmit, ...

Read More
02 Gus
0

Zgjedhjet e Lira dhe të Ndershme janë beteja e rradhës

Mirëdita! Arsyeja pse ju kam ftuar në këtë bashkëbisedim, ju median, përmes jush qytetarët shqiptarë janë zhvillimet politike të kësaj periudhe dhe për betejat e reja ku do të fokusohet energjia, vëmendja dhe aksioni politik i Partisë Demokratike dhe i ...

Read More