fbpx

Author Archives: PD

30 Jul
0

Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar.

Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar. Dokumentat provojnë se certifikata e anglishtes së anëtarit të vettingut nuk e ka vulën e Universitetit Politeknik të Tiranës. Nga sistemi TIMS rezulton ...

Me Shume
30 Jul
0

Herceptina ende mungon, Rama mashtroi se kimiopreparati do të sigurohej për pacientët

Deputetja Oriola Pampuri denoncoi mashtrimin e Edi Ramës për të sëmurët me kancer. Nga spitali Onkologik, deputetja Pampuri vuri në dukje mungesën e herceptinës, një ilaç jetik për të sëmurët me kancer, për të cilin Edi Rama premtoi më 20 ...

Me Shume
30 Jul
0

Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar

• Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar. • Dokumentat provojnë se certifikata e anglishtes së anëtarit të vettingut nuk e ka vulën e Universitetit Politeknik të Tiranës. • Nga ...

Me Shume
28 Jul
0

Partia Demokratike është e vendosur të anulojë çdo koncesion korruptiv dhe, me ligjin e ndryshuar antimafia, t’u kthejë shqiptarëve çdo qindarkë të grabitur

  Koncesioni korruptiv i check up prej 7 milionë euro në vit ka dështuar dhe duhet anuluar!  Pavarësisht rritjes fiktive me urdhër të qeverisë, vetëm 26 përqind e popullsisë që e përfiton, ka bërë check up.  Partia Demokratike është e ...

Me Shume
28 Jul
0

Ardian Dvorani Më 13 Dhjetor 1990 me akuzën “për akte terroriste kundër pushtetit popullor” kërkoi dënimin me 15 vjet burg të shkodranëve që rrëzuan bustin e Enver Hoxhës.

Ardian Dvorani, shërbëtori i Edi Ramës në Gjykatën e Lartë, është simboli i persekutorit politik të diktaturës në sistemin e ri të drejtësisë.   Me 13 Dhjetor 1990  me akuzën “për akte terroriste kundër pushtetit popullor” kërkoi dënimin me 15 vjet ...

Me Shume
27 Jul
0

Projekti mafioz për kapjen e drejtësisë është arsyeja pse Edi Rama hesht përballë fakteve zyrtare se vettingu nuk po pastron Pallatin e Drejtësisë nga të korruptuarit

Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj Partia Demokratike tregoi dje me fakte, bazuar në raportin zyrtar të shërbimeve inteligjente sesi organet e vettingut po konfirmojnë në detyrë gjyqtarë të kapur në flagrancë me përgjime në afera ...

Me Shume
27 Jul
0

Projekti mafioz për kapjen e drejtësisë është arsyeja pse Edi Rama hesht përballë fakteve zyrtare se vettingu nuk po pastron Pallatin e Drejtësisë nga të korruptuarit

DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ. Partia Demokratike tregoi dje me fakte, bazuar në raportin zyrtar të shërbimeve inteligjente sesi organet e vettingut po konfirmojnë në detyrë gjyqtarë të kapur në flagrancë me përgjime në afera ...

Me Shume
26 Jul
0

Vettingu konfirmoi gjyqtarin Ilir Toska, kandidat i Edi Ramës për Këshillin e Lartë Gjyqësor, duke injoruar provat për përfshirje në korrupsion.

Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj. Partia Demokratike i kërkoi dje Edi Ramës, që në vend të akuzave  dhe sulmeve të dala boje kundër opozitës, t‘u thotë shqiptarëve sesi po pastrohet Pallati i Drejtësisë, kur ...

Me Shume
22 Jul
0

Bashkia e Tiranës shpall fituese të tenderit fiktiv 100 milionësh një kompani nën sekuestro për mospagim taksash dhe me vetëm 1 punëtor.

Deklarata e zëdhënëses Ina Zhupa Ndryshe nga sa propagandon në mediat e vëna plotësisht nën kontroll, Bashkia e Erion Veliajt është një nga institucionet ku korrupsioni është mënyra e vetme që funksionon për punët publike dhe shërbimet e tjera. Tenderi ...

Me Shume
21 Jul
0

Basha në Durrës: Edi Rama dhe Vangjush Dako nuk do të ndalen me diktaturën e krimit, nëse nuk i ndalojmë ne!

Vendosja nga Vangjush Dako e  Bashkisë së Durrësit në funksion të bandave, duke u dhënë atyre miliona euro të punëve publike në këmbim të ruajtjes së pushtetit ishte shqetësimi kryesor i ngritur nga qytetarët e Durrësit në takimin me Kryetarin ...

Me Shume