fbpx

Author Archives: PD

04 Jul
0

Konfirmimi në detyrë i Arta Markut, vegla e Edi Ramës në Krye të Prokurorisë, konfirmon cënimin e besimit të publikut ndaj procesit të vettingut dhe shembjen e shtyllës kryesore të Reformës në Drejtësi.

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj Konfirmimi në detyrë i Arta Markut, vegla e Edi Ramës në Krye të Prokurorisë, konfirmon cënimin e besimit të publikut ndaj procesit të vettingut dhe shembjen e shtyllës kryesore të Reformës në ...

Me Shume
04 Jul
0

Erion Veliaj zgjodhi të heshtë dhe të mos japë llogari në Parlament për skemën grabitëse që shemb Teatrin Kombëtar

Deklaratë e Kryetares së Komisionit të Kulturës Albana Vokshi Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zgjodhi të heshtë dhe të mos japë llogari në parlament për skemën grabitëse që shemb Teatrin Kombëtar, i merr atij pronën dhe ia jep ...

Me Shume
03 Jul
0

Organet e vetingut po zbatojnë standarde të dyfishta duke vënë në dyshim serioz besueshmërinë ndaj procesit. Rasti i Arta Markut është prova e qartë për këtë.

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj Partia Demokratike ka ndjekur me vëmendje dhe pa asnjë ndërhyrje ecurinë e procesit të vettingut të gjyqtarëve dhe prokurorëve nga organet përgjegjëse të rivlerësimit. Deri tani, kemi konstatuar aplikimin e standardeve të dyfishta nga organet ...

Me Shume
02 Jul
0

PD ka një detyrë. T’i prijë opozitës, t’u prijë qytetarëve dhe të largojmë krimin nga politika.

28 vjet më parë kanceri ishte komunizmi. Sot kanceri është krimi, që Edi Rama e përdor si vegël për të mbajtur pushtetin. Kur flas për largimin e krimit nga politika, kam parasysh vetëm një gjë: largimin e Ed Ramës. Krimi ...

Me Shume
30 Jun
0

Gramoz Ruçi është bashkëpërgjegjës me Edi Ramën për shndërrimin e Parlamentit në strehën e kriminelëve

Gramoz Ruçi është bashkëpërgjegjës me Edi Ramën për shndërrimin e Parlamentit në strehën e kriminelëve dhe mbrojtësin e politikanëve të lidhur me krimin dhe korrupsionin. Rama dhe Ruçi kanë sjellë në parlament për miratim vendimin që kthen Parlamentin në Gjykatë ...

Me Shume
30 Jun
0

PD publikon skemën e grabitjes së Teatrit Kombëtar dhe pronës publike për ndërtimin e 6 kullave, nëpërmjet të cilave Rama dhe Veliaj do të pastrojnë paratë e krimit dhe drogës.  

 Deklaratë e Kryetares së Komisionit të Kulturës Albana Vokshi Edi Rama dhe Erion Veliaj e kanë mbajtur të fshehtë deri më sot projektin e kompanisë së tyre private, që do të shkatërrojë Teatrin Kombëtar dhe do të ndërtojë 6 kulla ...

Me Shume
29 Jun
0

Pa luftuar krimin dhe drogën, pa larguar politikanët e lidhur me krimin, Shqipërisë nuk do t’i hapen negociatat as në vitin 2019.

Shqiptarët duhet ta dinë se pa luftuar krimin dhe drogën, pa larguar politikanët e lidhur me krimin, pa larguar politikanët e korruptuar, Shqipërisë nuk do t’i hapen negociatat as në vitin 2019. Fotoja e Taulant Ballës vërteton lidhjet e tij ...

Me Shume
29 Jun
0

Droga dhe pastrimi i parave të pista nga organizatat kriminale me mbështetje qeveritare janë dy nga arsyet kryesore pse Shqipërisë nuk iu hapën negociatat dhe as kanë për t’iu hapur as në 2019-ën.

 Deklaratë e deputetit Flamur Noka Dëshmia e zyrtarëve të policisë italiane në gazetën franceze “Liberation” se në Shqipëri vazhdon të mbillet kanabis me sasi të mëdha është një provë tjetër se Edi Rama mashtron, kur thotë se e ka hequr ...

Me Shume
28 Jun
0

Kushtet për Shqipërinë janë shtuar nga 5 në 13, Rama nuk luftoi krimin, por bashkëqeverisi dhe përfitoi prej tyre

Në Europë shkohet vetëm duke përqafuar të vërtetën. E vërteta është se nuk ka hapje negociatash me Shqipërinë.  Ka një shtyrje të vendimit me 1 vit dhe, në qoftë se kushtet nuk plotësohen, prapë nuk ka hapje negociatash.  Kushtet për Shqipërinë ...

Me Shume
28 Jun
0

Qeveria e Ramës sipas Shvejk-ut: Mirë që u çmendët të gjithë por pse në një ditë?

Fjala në Kuvend e Kryetarit të Grupit Parlamentar Edmond Spaho Nga sa na ka njoftuar kryeministri ynë me statuset e tij të cilat i nxjerr si simitet nga furra, ai ka fituar një betejë 72 orëshe me dallgët dhe BE na ...

Me Shume