fbpx

Author Archives: PD

01 Aug
0

Rritja reale ekonomike është minimale, 2.45%. Pjesën tjetër e zë shitja nga energjia elektrike, e cila nuk ndikon në rritjen e punësimit dhe hapjes së vendeve të reja të punës. Shqiptarët janë më keq me Edi Ramën

DEKLARATË E KRYETARIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, EDMOND SPAHO. Viti i pestë i qeverisë së Edi Ramës ka përkeqësuar ekonominë e familjeve shqiptarë. Mungesa e investimeve dhe përqendrimi i ekonomisë tek disa klientë të kryeministrit kanë ndikuar për keq ...

Me Shume
31 Jul
0

Elbasani nën pushtetin e bandave dhe të krimit. Policia fsheh kërcënimin dhe djegien e makinës dhëndrit të kryebashkiakut Qazim Sejdini

Deklaratë e deputetit Ervin Salianji, bashkë me deputetin Luçiano Boçi dhe kryetarin e Degës PD Elbasan, Aurel Bylykbashi.  Prej kohësh qyteti i Elbasanit është në sundimin e bandave të udhëhequra nga Qazim Sejdini dhe pa diskutim në mbështetjen e plotë ...

Me Shume
31 Jul
0

Gjykata Europiane e Auditimit konfirmon qeverinë Rama si kampione të korrupsionit në Europë: 1 në 3 tendera, pa garë.

Deklaratë e deputetes së Partisë Demokratike, Jorida Tabaku Qeveria e Edi Ramës është kampione në Europë, përsa i përket vjedhjes së taksave të qytetarëve të saj. Ajo vjedh 1/3 e taksave të shqiptarëve përmes tenderave publikë! Kjo është dhe arsyeja pse ...

Me Shume
30 Jul
0

Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar.

Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar. Dokumentat provojnë se certifikata e anglishtes së anëtarit të vettingut nuk e ka vulën e Universitetit Politeknik të Tiranës. Nga sistemi TIMS rezulton ...

Me Shume
30 Jul
0

Herceptina ende mungon, Rama mashtroi se kimiopreparati do të sigurohej për pacientët

Deputetja Oriola Pampuri denoncoi mashtrimin e Edi Ramës për të sëmurët me kancer. Nga spitali Onkologik, deputetja Pampuri vuri në dukje mungesën e herceptinës, një ilaç jetik për të sëmurët me kancer, për të cilin Edi Rama premtoi më 20 ...

Me Shume
30 Jul
0

Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar

• Anëtari i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar certifikatën e gjuhës angleze, një nga kushtet për t’u kualifikuar. • Dokumentat provojnë se certifikata e anglishtes së anëtarit të vettingut nuk e ka vulën e Universitetit Politeknik të Tiranës. • Nga ...

Me Shume
28 Jul
0

Partia Demokratike është e vendosur të anulojë çdo koncesion korruptiv dhe, me ligjin e ndryshuar antimafia, t’u kthejë shqiptarëve çdo qindarkë të grabitur

  Koncesioni korruptiv i check up prej 7 milionë euro në vit ka dështuar dhe duhet anuluar!  Pavarësisht rritjes fiktive me urdhër të qeverisë, vetëm 26 përqind e popullsisë që e përfiton, ka bërë check up.  Partia Demokratike është e ...

Me Shume
28 Jul
0

Ardian Dvorani Më 13 Dhjetor 1990 me akuzën “për akte terroriste kundër pushtetit popullor” kërkoi dënimin me 15 vjet burg të shkodranëve që rrëzuan bustin e Enver Hoxhës.

Ardian Dvorani, shërbëtori i Edi Ramës në Gjykatën e Lartë, është simboli i persekutorit politik të diktaturës në sistemin e ri të drejtësisë.   Me 13 Dhjetor 1990  me akuzën “për akte terroriste kundër pushtetit popullor” kërkoi dënimin me 15 vjet ...

Me Shume
27 Jul
0

Projekti mafioz për kapjen e drejtësisë është arsyeja pse Edi Rama hesht përballë fakteve zyrtare se vettingu nuk po pastron Pallatin e Drejtësisë nga të korruptuarit

Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj Partia Demokratike tregoi dje me fakte, bazuar në raportin zyrtar të shërbimeve inteligjente sesi organet e vettingut po konfirmojnë në detyrë gjyqtarë të kapur në flagrancë me përgjime në afera ...

Me Shume
27 Jul
0

Projekti mafioz për kapjen e drejtësisë është arsyeja pse Edi Rama hesht përballë fakteve zyrtare se vettingu nuk po pastron Pallatin e Drejtësisë nga të korruptuarit

DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ. Partia Demokratike tregoi dje me fakte, bazuar në raportin zyrtar të shërbimeve inteligjente sesi organet e vettingut po konfirmojnë në detyrë gjyqtarë të kapur në flagrancë me përgjime në afera ...

Me Shume