fbpx

Author Archives: PD

22 Mar
0

Basha përkujton 22 Marsin 1992: Të kthejmë 25 Prillin në ardhjen e demokracisë së vërtetë në Shqipëri

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA NË AKTIVITETIN PËR PËRKUJITMIN E DITËS SË FITORES SË ZGJEDHJEVE TË 22 MARSIT 1992 Të nderuar zonja dhe zotërinj, demokratë dhe demokrate, themelues, drejtues, fitimtarë të betejave të Partisë Demokratike në vite. Është ...

Me Shume
22 Mar
0

Bashkimi i të rinjve me PD sjell ndryshimin, Gazment Bardhi: Jo më votë dhe besim për politikanët që mashtrojnë

Në një takim me të rinjtë në fshatin Kuqan, Drejtuesi Politik i PD për Elbasanin u shpreh se një prej dramave më të mëdha në këtë qark, është largimi i pjesës më vitale të shoqërisë. “Problemi më i madh i ...

Me Shume
22 Mar
0

Fatura e dritave 7 milionë lekë me 3 llampa, pensionisti më Bathore i premton Flamur Nokës: Nuk votoj më PS, i shkrova Edi Ramës, heshti.

  Pensionisti Sevxhemali Beluli jeton me bashkëshorten në Bathore, në një shtëpi modeste, me 3 llamba dhe 1 televizor, por fatura e emergjisë i ka ardhur 7 milionë lekë për 19 muaj. Në një takim me drejtuesin politik për Kamzën, ...

Me Shume
21 Mar
0

Enkelejd Alibeaj, kordinatori politik i PD-së prezanton kandidatin Agron Kapllanaj në Ballsh.

  Pjesëmarrje dhe padurim për ndryshim treguan qytetarët Ballshiotë në takimin prezantues të kandidatit për deputet në qarkun Fier, Agron Kapllanaj! Kordinatori Politik i Qarkut Fier Enkelejd Alibeaj ka shprehur kënaqësinë për mbështetjen ndaj Kapllanaj si djalë i Mallakastrës duke ...

Me Shume
21 Mar
0

Luznia e Dibrës pa rrugë, për 8 vjet mijëra banorë të izoluar e të braktisur, Xhelal Mziu: T’i japim fund me votë dështimit Rama

  Janë rreth 5 mijë banorë të 6 fshatrave të Luznisë që vuajnë nga mungesa e rrugës kryesore që lidh qytetin e Peshkopisë me qendrën e Komunës Luzni. Një pjesë e kësaj rruge u asfaltua në 2009, deri tek lumi ...

Me Shume
21 Mar
0

Edi Paloka në Derven, Fushë Krujë: Dështimi me rindërtimin, pas gati 2 vjetësh, njerëzit akoma pa shtëpi. Të largojmë qeverinë e mashtrimit në 25 Prill.

Drejtuesi Politik i Qarkut Durrës, Z. Edi Paloka në takimin e tij të radhës në fshatin Derven ka takuar banorët e zonës duke ndjekur nga pranë problematikat e tyre. Paloka ka quajtur emërues kryesor të çdo problemi, Ramën dhe keqqeverisjen ...

Me Shume
21 Mar
0

Prishja e maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, reagon PD: Akt i paligjshëm

Prishja e maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, reagon PD: Akt i paligjshëm, Edi Rama po shkatërron trashëgiminë për të vjedhur. Në 25 Prill të bëjmë  ndryshimin me votë DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Në ditët e fundit të pushtetit, Edi  Rama ...

Me Shume
20 Mar
0

Basha në plantacionin e ullirit: Subvencionim i prodhimit, mbështetje direkte për fermerin beratas

NJOFTIMI PËR VIZITËN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË NJË PLANTACION ULLIRI NË BILÇ, BERAT   Lideri i opozitës, Lulzim Basha, në turin e tij në qytetin e Beratit, ka vizituar një plantacion ulliri në fshatin Bilç. Fitim Zaimi, ...

Me Shume
20 Mar
0

Basha pritet masivisht në Berat: Nga jugu në veri kërkohet ndryshim

  NJOFTIMI PËR VIZITËN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË QYTETIN E BERATIT   Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet ditën e sotme në qytetin e Beratit, i cili është pritur me entuziazëm të madh nga qytetarët. Në ...

Me Shume
20 Mar
0

Gazment Bardhi në qendrën që kujdeset për fëmijët e braktisur në Elbasan: Punë heroike, do jemi në krahun tuaj.

Marsid Cerriku drejton prej vitesh një qendër rezidenciale, ku ofron ushqim, strehë, dhe edukim për rreth 40 të mitur jetimë, ose të braktisur nga familjet për shkak të varfërisë dhe vështirësive financiare. E mbështetur totalisht nga fonde gjermane, kjo qendër ...

Me Shume