fbpx

Author Archives: PD

17 Oct
0

Taulant Balla hesht për 57 udhëtimet e tij me trafikantin ndërkombëtar të drogës, Edmond Bego

Taulant Balla, i cili jep leksione europeanizmi, hesht për 57 udhëtimet e tij me trafikantin ndërkombëtar të drogës, Edmond Bego dhe burimin e parave. As në Bruksel, as në Tiranë, opozita nuk ka për të luajtur teatrin që i duhet ...

Me Shume
17 Oct
0

Provohet me video gjobitja e mjekëve që nuk punojnë për llogari të koncesionit korruptiv të check up-it.

Provohet me video gjobitja e mjekëve që nuk punojnë për llogari të koncesionit korruptiv të check up-it. PD është e vendosur të anullojë koncesionin e dështuar të check up-it dhe çdo koncesion tjetër korruptiv.   ORJOLA PAMPURI, DEPUTETE E PARTISË DEMOKRATIKE    Në ...

Me Shume
16 Oct
0

Blerina Gjylameti dhe zëvendësministri i Arsimit Ervin Demo, vjedhin punimin shkencor, ministria hesht!

Deputetja e Ramës dhe zv/Ministri i Arsimit vjedhin punimin shkencor, por ministria hesht! Vjedhja e punës intelektuale bëhet një vepër shumë e rëndë, kur mendon se hajdutët janë eksponentë të lartë të qeverisjes së Edi Ramës në arsim DEKLARATË E ...

Me Shume
16 Oct
0

Prokuroria mbyll sytë për të realizuar skenarin mafioz të Edi Ramës, që mbron vëllain trafikant droge të Fatmir Xhafës

Provat zyrtare tregojnë qartë se Prokuroria ka mbyllur sytë për të realizuar skenarin mafioz të Edi Ramës, që mbron vëllain trafikant droge të Fatmir Xhafës Këto janë prova të mjaftueshme që sot prokuroria të arrestojë Ard Veliun për akuzat: shpërdorim ...

Me Shume
15 Oct
0

Kupola e policisë dhe e prokurorisë, me përfshirjen e Ballës, nën mbrojtjen e Edi Ramës dhe Fatmir Xhafës, ka gjetur, manipuluar dhe paguar një dëshmitar të rremë

  Nga përgjimi zyrtar i Prokurorisë del zbuluar se si kupola e policisë dhe e prokurorisë, me përfshirjen e Taulant Ballës dhe nën mbrojtjen e Edi Ramës dhe Fatmir Xhafës ka gjetur, manipuluar dhe paguar një dëshmitar të rremë për ...

Me Shume
12 Oct
0

Shqipëria në duart e krimit, policia e Xhafajt në këmbë për të mbrojtur vëllanë e tij trafikant droge. Vetëm në 24 orë 5 të vrarë e disa të plagosur.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA GRIDA DUMA Në një kohë që policia e Fatmir Xhafajt është ngritur e gjitha në këmbë, për të mbrojtur vëllanë e tij trafikant droge, Shqipëria është zhytur në kaos dhe kriminalitet. Nuk ka kaluar as ...

Me Shume
12 Oct
0

Nuk është fundi i opozitës, por fillimi i fundit të regjimit kriminal

Thirrja e kryetarit të opozitës në një regjim kriminal për t’u paraqitur në Prokurori, nuk është fundi i opozitës, por fillimi i fundit të regjimit kriminal.Nuk shantazhohemi, as une dhe as shqiptarët.  DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, ...

Me Shume
12 Oct
0

Prononcimi për mediat i deputetit Ervin Salianji pas daljes nga Prokuroria e Krimeve të Rënda

Pyetje: Për çfarë u pyetët z. Salianji? Salianji: Kryesisht për videon e publikuar dhe pavarësisht se isha i thirrur përpara se ta publikoja videon, pyetjet kryesore të prokurorisë ishin rreth publikimit të videos së dytë. Besoj të mos humb kohë ...

Me Shume
11 Oct
0

PD publikon fakte, Fatmir Xhafaj mbron vëllain trafikant nëpërmjet fabrikimit të provave nga policia

Partia Demokratike denoncon me fakte, bazuar në dokumente zyrtare, se si Prokuroria ia ka adresuar policisë së Fatmir Xhafajt të fabrikojë prova për të mbrojtur vëllain trafikant droge të Ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj.  DEKLARATA E DEPUTETIT ENKELEJD ALIBEAJ  Sot ...

Me Shume
10 Oct
0

Kur shteti sulmon kundërshtarët politikë, gazetarët dhe policët e ndershëm, për të mbrojtur kriminelët dhe politikanët e lidhur me krimin, jemi në kushtet e një diktature mafioze

  Në Shqipëri është instaluar shteti privat i Edi Ramës, një shtet që funksionon jashtë Kushtetutës dhe jashtë ligjeve. Edi Rama e pranoi vetë ekzistencën e këtij shteti privat kur deklaroi publikisht se ai ka një strukturë të posaçme hetimore ...

Me Shume