fbpx

Author Archives: PD

01 Oct
0

Arrestimi për “Përndjekje”, me akuzën më të lehtë për djalin përdhunues të deputetit të PS, fakton se Rama bashkëqeveris me krimin

Arrestimi për “Përndjekje” është akuza më e lehtë për djalin përdhunues të deputetit, me të cilën ai ra dakord vetë që në 21 Korrik. Arrestimi për krimin më të lehtë është provë e pandëshkueshmërisë së krimit nën qeverisjen e Edi ...

Me Shume
29 Sep
0

Shoqëria civile: Përdhunuesi i Xhisiela Malokut, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, është ende në liri

Shoqëria civile: Përdhunuesi i Xhisiela Malokut, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, është ende në liri Intelektualët: Nuk kemi besim më tek institucionet shtetërore, shteti po mbron përdhunuesin Opozita: Shteti i shërben vetëm pushtetarëve të lidhur me bandat, jo qytetarëve ...

Me Shume
28 Sep
0

Ervin Bushati fsheh 7 pasuri mes të cilave 3600 m2 tokë. Me pasuri të padeklaruar një gjykatës apo prokuror shkarkohet ose shkon në burg

Gjithë vëmendja, kujdesi dhe dashuria e Edi Ramës nuk është për shqiptarët, por për të mbrojtur pasuritë e veta dhe të oligarkëve. Ervin Bushati shpif kundër PD dhe sajon biseda korridoresh, sepse i duhet mbrojtja e Edi Ramës për të ...

Me Shume
28 Sep
0

Përdhunimi dhe torturimi i vajzës nga Nikla është një provë e veprimit të pushtetit mafioz, që me bekimin e Edi Ramës mbron kriminelët dhe dhunon sërish viktimën

GRIDA DUMA, SEKRETARE PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN   Në 48 orët e fundit shqiptarët po ndjekin se si një jetë njerëzore mund të shkelet, dhunohet, coptohet dhe të vritet natën e të  vajtohet ditën nga pushteti.   Në këto 48 ...

Me Shume
27 Sep
0

Shërbëtorët e Edi Ramës Elisa Spiropali dhe Ervin Bushati mbrojnë pasuritë e tyre prej miliona eurosh duke sulmuar me të pavërteta opozitën.

ORJOLA PAMPURI, DEPUTETE PD Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali iu shtua sot listës së shërbëtoreve të oborrit të Edi Ramës për të sulmuar me të pavërteta opozitën, në mënyrë që të mbrojë pasurinë e saj personale. Është fakt i ...

Me Shume
27 Sep
0

Partia Demokratike mbështet protestën e naftëtarëve, të larguarit nga Alpetrol nuk janë kompensuar

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI LUAN BAÇI Pak ditë më parë, në këtë sallë denoncova punësimet partiake dhe të paligjshme që po bëhen në Albpetrol ndërkohë që ka shpallur ristrukturimin e kompanisë. Ashtu siç pritej, Ministria e Damian Gjiknurit, bëri ...

Me Shume
25 Sep
0

Me pohimin se ka prova dhe fakte për audiopërgjimin e të vëllait trafikant droge dhe me mosdërgimin e tyre në prokurori, Fatmir Xhafaj, njësoj si Edi Rama, ka kryer veprën penale të pengimit të drejtësisë

Me pohimin se ka prova dhe fakte për audiopërgjimin e të vëllait trafikant droge dhe me mosdërgimin e tyre në prokurori, Fatmir Xhafaj, njësoj si Edi Rama, ka kryer veprën penale të pengimit të drejtësisë.  FLAMUR NOKA, DEPUTET PD Fatmir Xhafaj dhe ...

Me Shume
24 Sep
0

PREZANTIMET E PLOTA TË PLATFORMËS “PËR ÇLIRIMIN E EKONOMISË, KUNDËR KORRUPSIONIT DHE OLIGARKISË”.

JORIDA TABAKU –  ABUZIMI ME PASURINË DHE PARATË PUBLIKE   Shumë biznese sot që nuk marrin dot pjesë në garë sepse gara është e paracaktuar. Ka shumë biznese të ndershme sot që mbyllen se një biznes tjetër merr kontratën e koncesionit. ...

Me Shume
24 Sep
0

Bashkë me vetingun në politikë, çlirimi i ekonomisë përmes  platformës antikorrupsion dhe antioligarki, do t’i japë Shqipërisë frymëmarrje

·         Platforma antimafia e opozitës për çlirimin e ekonomisë, propozon mekanizmin ligjor për evidentimin, identifikimin, sekuestrimin dhe konfiskimin e pasurive të personave privatë dhe zyrtarëve publikë përfshirë në afera kriminale korruptive, PPP, tendera, koncesione, leje apo licenca. ·         Këto janë ...

Me Shume
22 Sep
0

Qeveria po vendos me një tender korruptiv dhe të panevojshëm monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin

  Qeveria po vendos me një tender korruptiv dhe të panevojshëm monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin, duke rritur kostot nga 600-1000 euro për çdo biznes.   Tenderi korruptiv prej 15 milionë euro i shkakton biznesit një dëm prej ...

Me Shume