fbpx

Author Archives: PD

27 Oct
0

As qeveria, as prokuroria nuk do ta shpëtojnë nga burgu “xhuxhin” e bandave në Bashkinë e Durrësit, Vangjush Dako

  Kamikazët e Edi Ramës në Prokurori nuk thonë: Kush po e mbron Vangjush Dakon nga  Forca e Ligjit. Kush e bllokoi të enjten arrestimin e   Kryetarit të Bashkisë së Durrësit? As kombinacionet brenda qeverisë, as vasaliteti i prokurorisë ndaj ...

Me Shume
26 Oct
0

Qeveria e Edi Ramës nuk e zbatoi për 5 vjet ligjin që ndalon personat e përfshirë në krimin e organizuar të mos përfitojnë tendera dhe koncesione

Qeveria e Edi Ramës nuk e zbatoi për 5 vjet ligjin që ndalon personat e përfshirë në krimin e organizuar të mos përfitojnë tendera dhe koncesione Nisma e qeverisë nuk godet krimin e organizuar, por është tentativë për të marrë ...

Me Shume
26 Oct
0

Strategjia e Edi Ramës për të shitur bashkëpunimin me krimin si normalitet politik nuk e shpëton Vangjush Dakon nga dosja 339! Deri tani ka dalë vetëm maja e ajsbergut.

Strategjia e Edi Ramës për të shitur bashkëpunimin me krimin si normalitet politik nuk e shpëton Vangjush Dakon nga dosja 339! Deri tani ka dalë vetëm maja e ajsbergut.  ENKELEJD ALIBEAJ, NËNKRYETAR I GRUPIT PARLAMENTAR TË PD I kapur në ...

Me Shume
26 Oct
0

Vetingu i politikanëve, rruga e vetme që shpëton vendin nga bashkëqeverisja me krimin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e konsideroi vetingun e politikanëve si rrugën e vetme që shpëton vendin nga bashkëqeverisja me krimin. Në takimin me të rinjtë dhe banorët e Vaut të Dejës, Basha vuri në dukje fuqizimin e krimit ...

Me Shume
25 Oct
0

Edi Rama e mori pushtetin në bashkëpunim me krimin dhe vota nuk ka rëndësi për zgjedhjen e qeverisë në Shqipëri.

Kauzat dhe çështjet për të cilat ka luftuar PD u provuan të vërteta – Edi Rama e mori pushtetin në bashkëpunim me krimin dhe vota nuk ka rëndësi për zgjedhjen e qeverisë në Shqipëri. Besueshmëria e Edi Ramës për luftën kundër ...

Me Shume
24 Oct
0

Qeveria shqiptare është e vetmja qeveri në Europë që ka braktisur fermerët e vet

  Qeveria shqiptare është e vetmja qeveri në Europë që ka braktisur fermerët e vet. Me subvencionet paguhen kandidatët e PS për të blerë vota.   500 milionë euro shpërndahen tek 10 oligarkë me skema korrupsioni si koncesioni check up-it ...

Me Shume
23 Oct
0

Basha: Prokuroria mbron lidhjet e qeverisë me krimin si sekret shtetëror

Basha: Prokuroria mbron lidhjet e qeverisë me krimin si sekret shtetëror Basha: Në aferën Toyota Yaris janë të përfshirë edhe dy deputetë të tjerë të PS, Ulsi Manja dhe Jurgis Çyrbja. DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA PAS ...

Me Shume
22 Oct
0

Peshku i madh quhet Vangjush Dako, operacioni përpjekje propagandistike

Dosja hetimore mbi të cilën është vepruar përgjysëm natën e mbrëmshme, është dosja hetimore e Vangjush Dakos. Peshku i madh i kësaj çështje quhet Vangjush Dako, të tjerët janë peshq të vegjël të cilët po serviren si pjesë e përpjekjes ...

Me Shume
22 Oct
0

Kompanitë e bixhozit, klientë të Edi Ramës, po i investojnë paratë e bixhozit në fushën e ndërtimit me lejen e Edi Ramës.

• Kompanitë e bixhozit, klientë të Edi Ramës, po i investojnë paratë e bixhozit në fushën e ndërtimit me lejen e Edi Ramës. • Dajlan Avdia ka shitur aksionet tek APEX dhe, me firmën e Edi Ramës, brenda 7 muajsh ...

Me Shume
19 Oct
0

Kuvendi po zhvillon seancë dëgjimore formale për të bllokuar dhe shtyrë sa më shumë vendimmarrjen për vetingun në politikë.

Kuvendi po zhvillon seancë dëgjimore formale për të bllokuar dhe shtyrë sa më shumë vendimmarrjen për vetingun në politikë. Politika e lidhur me krimin ka marrë peng procesin e zgjedhjeve, emërimeve dhe dhënien e titujve në universitete. Vetingun në politikë ...

Me Shume