fbpx

Author Archives: PD

10 Nov
0

Përfaqësuesit e opozitës me studentët në Shkodër: Vetingu në politikë dhe çlirimi i zgjedhjeve dhe ekonomisë nga krimi e korrupsioni janë jetike për të ardhmen

Deputetët Izmira Ulqinjaku, Oerd Bylykbashi, Ervin Salianji dhe këshilltari ligjor i PD Gazment Bardhi, zhvilluan sot një takim me pedagogë e studentë të Universitetit të Shkodrës, në një leksion të hapur për platformën e PD për vetigun në politikë dhe ...

Me Shume
10 Nov
0

Edi Rama po e mban të kyçur në sirtarët e Prokurorisë provën që çon në burg Vangjush Dakon, dosjen “339”.

Edi Rama po e mban të kyçur në sirtarët e Prokurorisë provën që çon në burg Vangjush Dakon, dosjen “339”. Vangjush Dako autor i masakrës elektorale në qarkun e Durrësit, në bashkëpunim me bandat. Vangjush Dako duhet të arrestohet pa ...

Me Shume
09 Nov
0

Edi Rama dhe Erion Veliaj po shkelin ligjin dhe Kushtetutën për shkatërrimin e shtëpive të mbi 2 mijë banorëve në proces legalizimi, pa dëmshpërblim, për të ndërtuar kulla tek Unaza e Re.

  Edi Rama dhe Erion Veliaj po shkelin ligjin dhe Kushtetutën për shkatërrimin e shtëpive të mbi 2 mijë banorëve në proces legalizimi, pa dëmshpërblim, për të ndërtuar kulla tek Unaza e Re.   Shteti ka shkelur ligjin, ministritë kanë ...

Me Shume
09 Nov
0

Faktet e krimit elektoral të Vangjush Dakos janë të qarta dhe për këtë krim ai duhet të jetë në burg!

Faktet e krimit elektoral të Vangjush Dakos janë të qarta dhe për këtë krim ai duhet të jetë në burg!   Dosja 339 provon modelin e marrjes se pushtetit nga Edi Rama nëpërmjet shkëmbimit të pasurive publike tek bandat për votat ...

Me Shume
08 Nov
0

Edi Rama dhe Vangjush Dakon kanë rënë në grackë, nuk po gjejnë qetësi nga makthi i dosjes 339.

Ende heshtje nga ata që mbajnë përgjegjësi për vjedhjen e votave, për hetimin gjykimin dhe burgosjen e krimit dhe të politikanëve të lidhur me krimin, pas skandalit të bashkëpunimit të Vangjush Dakos me bandat kriminale për vjedhjen e votave në ...

Me Shume
08 Nov
0

E gjithë vëmendja për motrat dhe kunatat e qeverisë!

E gjithë vëmendja për motrat dhe kunatat e qeverisë! Fondi i Kujdesit të Detyrueshëm Shëndetësor është modeli ku nepotizmi ka më dorë 310 milionë euro në vit.   Arben Ahmetaj dhe Ogerta Manastirliu janë anëtarë të Këshillit Drejtues të Fondit, ...

Me Shume
07 Nov
0

“Unaza e Re” është një aferë korruptive që i jep 18 milionë euro një kompanie guaskë, me pronarë të panjohur. 

“Unaza e Re” është një aferë korruptive që i jep 18 milionë euro një kompanie guaskë, me pronarë të panjohur. Tenderi në total 40 milionë euro ka fitues të paracaktuar, me garë fiktive. Banoret tek Unaza e Re, të cilëve ...

Me Shume
07 Nov
0

Dosja “339” është radiografia e pushtetit të lidhur me krimin, arrestimi i Vangjush Dakos ”, bashkëpunëtor me bandat për blerjen e votës është hapi i parë i domosdoshëm

Dosja “339”, nuk do të jetë “çudia që zgjat vetëm 3 ditë”! Ajo është radiografia e pushtetit të lidhur me krimin, në shërbim të krimit. Zbardhja deri në fund e krimit elektoral në dosjen 339 është e panegociueshme. Arrestimi i ...

Me Shume
06 Nov
0

BASHKËBISEDIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, ME BANORËT E PIRGUT NË BASHKINË E MALIQIT

TAKIMI DHE BASHKËBISEDIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, ME BANORËT E PIRGUT NË BASHKINË E MALIQIT Me banorët e Maliqit Kryetari i PD Lulzim Basha bashkëbisedoi për alternativën e opozitës për ringritjen e bujqësisë, e cila mbështetet në ...

Me Shume
05 Nov
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE Këmbëngulja e Edi Ramës për emërimin e Sandër Lleshit në drejtimin e Ministrisë së Brendshme konfirmon qëndrimin e opozitës se Rama e ka jetike kontrollin e plotë të Ministrisë së Brendshme. Duke qenë vetë de facto ...

Me Shume