fbpx

Author Archives: PD

30 Mar
0

Basha: 25 prilli do të jetë ditë çlirimi për të gjithë shqiptarët dhe për socialistët

NJOFTIMI PËR VIZITËN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË QYTETIN E FIERIT Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet ditën e sotme në qytetin e Fierit i cili është pritur nga mijëra qytetarë. Pasi i falenderoi për këtë pritje ...

Me Shume
27 Mar
0

Basha: Situata do të ndryshojë më 25 prill, këtij ndryshimi do t’i prijë bashkimi i të gjithë shqiptarëve.

NJOFTIMI PËR TAKIMET E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME QYTETARË NË NJËSINË 11, NË TIRANË Situata ekonomike dhe sociale në Njësinë 11 në Tiranë është shumë e vështirë, ndërsa biznesi rrezikon të shkojë drejt falimentimit. Kjo ishte gjendja që ...

Me Shume
26 Mar
0

NJOFTIMI PËR TAKIMET E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME QYTETARË NË NJËSINË 8, NË TIRANË

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar ditën e sotme takime me qytetarë dhe biznese në njësinë 8, në Tiranë. Ai dëgjoi nga afër problematikat e qytetarëve të cilat janë shtuar për shkak të pandemisë dhe harresës së qeverisë. ...

Me Shume
25 Mar
0

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA NË HAPJEN E FUSHATËS ELEKTORALE

• Kryetari i Partisë Demokratike hap fushatën elektorale: Jemi këtu të gjithë bashkë dhe jam mes jush sepse ju keni marrë një vendim shumë të rëndësishëm ti japim së bashku fund tranzicionit shqiptar dhe të hapim një faqe të re ...

Me Shume
24 Mar
0

Shqipëria ka nevojë për ndryshim dhe koha është tani. Në 25 prill Shqipëria fiton

Basha poton fotot nga takimet me qytetaret ne njesine 5: Shqipëria kërkon ndryshim, Shqipëria ka nevojë për ndryshim dhe koha është tani. Në 25 prill Shqipëria fiton. Sot u takova me shumë qytetarë në njësinë 5 në Tiranë. Tek të ...

Me Shume
23 Mar
0

PD: Plotësimi i listës së deputetëve, fitorja e parë. Jemi në anën e ligjit dhe interesit publik. Beteja më e madhe në 25 Prill.

• PD: Plotësimi i listës së deputetëve, fitorja e parë. Jemi në anën e ligjit dhe interesit publik. Beteja më e madhe në 25 Prill. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETAR PËR ÇËSHTJET ZGJEDHORE IVI KASO Vendimi i sotëm i Komisionit ...

Me Shume
23 Mar
0

Basha tryezë diskutimi me Komisioneren e BE, Mariya Gabriel dhe përfaqësues të Universitetit Modul të Vjenës

• Komisonerja Gabriel: Arsimi kërkon një qasje vizionare dhe bashkëpunim më të thellë në nivelin europian. • Komisionerja Gabriel për planin Basha: Kjo iniciativë me aleancat universitare është një nga më të rëndësishmet • Basha: 5 gjuhë të huaja falas ...

Me Shume
22 Mar
0

“Misioni im” – Libri që duhet lexuar nga çdo shqiptar

Açka: Libri i Bashës, një traktat për Shqipërinë sot që duhet ta lexoje çdo shqiptar. Açka: Ta kthejmë më në fund timonin sepse na ka shkuar Shqipëria në drejtim të paditur Basha: Ky 22 mars, një ditë me emocion për ...

Me Shume
22 Mar
0

“Na mashtruan, 8 vite as rrugë, as ujë, vetëm gjoba dhe taksa”, Gazment Bardhi me banorët në Gjinar: Të ndëshkojmë me votë politikanët që gënjejnë

“Na mashtruan, 8 vite as rrugë, as ujë, vetëm gjoba dhe taksa”, Gazment Bardhi me banorët në Gjinar: Të ndëshkojmë me votë politikanët që gënjejnë Në Gjinar të Elbasanit, ditën e tregut kuptohet qartë gjenja e vështirë ekonomike. Nëpër tezga ...

Me Shume
22 Mar
0

Pronat dhe legalizimet, 2 dështimet dhe grabitjet e mëdha të qeverisë për 8 vjet. PD: Do të anullojmë ligjin e pronave, finalizojmë për 2 vjet legalizimet.

· Pronat dhe legalizimet, 2 dështimet dhe grabitjet e mëdha të qeverisë për 8 vjet. PD: Do të anullojmë ligjin e pronave, finalizojmë për 2 vjet legalizimet. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU Sot nga ana e qeverisë patëm një ...

Me Shume