fbpx

Author Archives: PD

19 Feb
0

Mohimi nga Rama për blerjen e zgjedhjeve, njësoj si mohimi për kriminalizimin e politikës dhe kanabizimin e vendit.

Mohimi nga Rama për blerjen e zgjedhjeve, njësoj si mohimi për kriminalizimin e politikës dhe kanabizimin e vendit. Dosja 339 dhe Zëri i Amerikës nuk janë të Partisë Demokratike. Edi Ramës sot nuk i beson më askush. Të enjten të ...

Me Shume
19 Feb
0

Me një skemë korrupsioni dhe konflikti interesi, familja e Elisa Spiropalit ka marrë nga fondet publike 550 milionë lekë.

  Me një skemë korrupsioni dhe konflikti interesi, familja e Elisa Spiropalit ka marrë nga fondet publike 550 milionë lekë. Në skemën korruptive është përfshirë direkt vëllai, bashkëshorti i dhe vetë Elisa Spiropali. Bashkëshorti i Elisa Spiropalit i ka dhënë ...

Me Shume
19 Feb
0

Pengesa kryesore për integrimin e Shqipërisë në BE është qeveria e lidhur me krimin duke vjedhur zgjedhjet, korrupsioni, shkatërrimi  i administratës publike

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Pyetje: Zoti Basha një qëndrim mbi deklaratën e Koçiançiç e cila deklaroi dje se djegia e mandateve dëmton procesin e integrimit?   Basha: Pengesa kryesore për integrimin e Shqipërisë është qeveria ...

Me Shume
18 Feb
0

E gjithë opozita ka marrë një vendim për djegien e mandateve, duke iu bindur urdhrit të sovranit pas protestës mbarëkombëtare të 16 shkurtit.

·       E gjithë opozita ka marrë një vendim për djegien e mandateve, duke iu bindur urdhrit të sovranit pas protestës mbarëkombëtare të 16 shkurtit. ·        Çdo gjë tjetër thuhet për të devijuar të vërtetën se Edi Rama është kapur si hajduti ...

Me Shume
18 Feb
0

Grupi parlamentar i PD vendosi unanimisht djegien e mandateve parlamentare të PD në Kuvendin e dalë me votat e krimit dhe mafias në zgjedhjet e manipuluara të 25 qershorit 2017.

Grupi parlamentar i PD vendosi unanimisht djegien e mandateve parlamentare të PD në Kuvendin e dalë me votat e krimit dhe mafias në zgjedhjet e manipuluara të 25 qershorit 2017.   Me vendimin e djegies së mandateve, grupi parlamentar mbështet ...

Me Shume
17 Feb
0

Kam vendosur t’i propozoj grupit parlamentar dhe forumeve të PD djegien e mandateve parlamentare, në mbështetje të  qëllimit dhe aspiratës sonë të pandalshme europiane

Falenderoj nga zemra qytetarët protestues që u bënë pjesë e bashkimit më të madh popullor në Shqipëri për të mbështetur zgjidhjen politike të ofruar nga opozita.   Mesazhi i 16 shkurtit, që mori përmasat e një referendumi, ishte i qartë: ...

Me Shume
16 Feb
0

Hapja e kordonit policor, plan i Ramës për të nxitur dhunën

Me tërheqjen e policisë, Rama tregoi se ka skenar perplasjeje, duke nxjerrë gjendjen jashtë kontrollit!   Protestuesit erdhën për të protestuar pa dhunë. Policia ka ndêrprerë kontaktin me organizatorët.   PRONONCIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA   Ministri i Brendshëm e ...

Me Shume
15 Feb
0

Ka një person të lidhur me krimin, që është i interesuar dhe i përgatitur për të ushtruar dhunë. Ai quhet Edi Rama.

Ka një person të lidhur me krimin, që është i interesuar dhe i përgatitur për të ushtruar dhunë. Ai quhet Edi Rama. Se ku do të protestojë populli, këtë e vendos populli dhe jo kryeministri i dalë boje në sytë ...

Me Shume
15 Feb
0

Modeli qeverisës i Edi Ramës duhet të marrë fund! Të protestojmë për familjen dhe fëmijët tanë!

•        Deputetja Albana Vokshi takime me gratë dhe vajzat në Kukës dhe Lezhë: Modeli qeverisës i Edi Ramës duhet të marrë fund! Të protestojmë për familjen dhe fëmijët tanë! Lidhja Demokratike e Gruas Shqiptare e sheh me shqetësim mjerimin, poshtërimin, ...

Me Shume
14 Feb
0

Parlamenti është i mbushur me njerëz që kanë ardhur këtu si shprehje e vullnetit të bandave, të krimit të organizuar, të një grushti oligarkësh që kanë kapur qeverinë

  Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO është meritë e madhe e të gjithë faktorit politik, në veçanti e faktorit politik shqiptar, për të cilin anëtarësimi në NATO spikati që në fillim si prioritet i prioriteteve.   Konfirmoj vizionin ...

Me Shume