fbpx

Author Archives: PD

15 Mar
0

Kushti i parë dhe i panegociueshëm është largimi i Edi Ramës. E dyta, një qeveri tranzitore.

  ENVER BYTYÇI, PEDAGOG: Me aktin tuaj të djegies së mandateve ju i keni bërë një shërbim të jashtëzakonshëm Shqipërisë dhe shqiptarëve. Protestat e opozitës sjellin përshpejtimin e integrimit të Shqipërisë në Europë.   ARTION BAJRAMI, STUDENT: Familja ime kërkon ...

Me Shume
15 Mar
0

Protesta e drejtë e studentëve i parapriu këtij zgjimi kombëtar, i parapriu bashkimit të shqiptarëve

    Protesta e drejtë e studentëve i parapriu këtij zgjimi kombëtar, i parapriu bashkimit të shqiptarëve, të cilët tashmë e kanë marrë vendimin: Zot i fateve të tyre janë ata vetë dhe jo Edi Rama me bandën e tij, ...

Me Shume
14 Mar
0

Bashkëbisedimi me artistët dhe intelektualët

  Bujar Kapexhiu: “Rama ik” është e vetmja zgjidhje që duhet të ekzistojë. Nëqoftëse ikën Rama, do të ikë edhe rreziku për gjithçka. Nëqoftëse arrijmë që të gjithë brenda vetes “Rama ik”, ikën rreziku, nuk prishet asgjë, vetëm ndërtohet.   ...

Me Shume
13 Mar
0

Dibra dhe dibranët janë në këmbë.

Dibra dhe dibranët janë në këmbë. Ata e kanë vrarë frikën të parët, kanë ndezur shpresën dhe kanë vendosur t’i prijnë marshimit tonë të pandalshëm për rrëzimin e qeverisë së krimit dhe kryehajdutit Edi Rama.   Dibrës i takon të ...

Me Shume
13 Mar
0

Dibra e bashkuar, më 16 mars në Tiranë për t’i dhënë vendit një qeveri për qytetarët, jo për ymerlalët. 

Me qindra dibranë, të cilët Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i takoi sot në Dibër shprehën revoltën e tyre për mashtrimin dhe braktisjen nga qeveria, si dhe entuziazmin për t’iu bashkuar protestës së 16 Marsit në Tiranë. Shumë prej qytetarëve ...

Me Shume
12 Mar
0

PD e Korçës publikon dokumentin me firmën e Kryetarit të Bashkisë Korçë Sotiraq Filo, i cili, miratoi vendin e depozitimit të mbetjeve nga TEC-i.

PD e Korçës publikon dokumentin me firmën e Kryetarit të Bashkisë Korçë Sotiraq Filo, i cili, miratoi vendin e depozitimit të mbetjeve nga TEC-i. Anullimi i ndërtimit të TEC-it është fitore e një beteje të nisur nga mijëra qytetarë, që ...

Me Shume
12 Mar
0

Shqipërisë i duhet një qeveri që e shikon atë me të njëjtin sy si prindërit familjen. 

  Shqipërisë i duhet një qeveri që e shikon atë me të njëjtin sy si prindërit familjen.  Sot kemi qeverinë  që sillet si një prind i keq, që nuk u çon bukë fëmijëve, një prind abuzues me fëmijët.   Me ...

Me Shume
11 Mar
0

16  MARSI, TAKIMI I SHQIPTARËVE ME HISTORINË

Kryetari i PD, Lulzim Basha takoi sot në Korçë, me qindra qytetarë, të cilët i ftoi t’i bashkohen protestës së 16 marsit në Tiranë, duke i dhënë një shans ndryshimit dhe Shqipërisë si gjithë Europa. Qytetarët i treguan nga afër ...

Me Shume
09 Mar
0

Edi Rama nuk mbajti asnjë nga premtimet me të cilat erdhi në pushtet për një arsye të vetme: sepse pushtetin e tij nuk e ka lidhur me premtimet e qytetarit, por me kriminelët dhe oligarkët.

·        Edi Rama nuk mbajti asnjë nga premtimet me të cilat erdhi në pushtet për një arsye të vetme: sepse pushtetin e tij nuk e ka lidhur me premtimet e qytetarit, por me kriminelët dhe oligarkët. ·        Ata me të ...

Me Shume
08 Mar
0

Albana Vokshi: “SHTËPIA JONË – LIRIA JONË”, më 16 Mars përpara kryeministrisë për shtëpinë tonë të përbashkët, Shqipërinë si gjithë Europa! 

Gra dhe vajza, përfaqësuese të opozitës zgjodhën që këtë 8 Mars të protestojnë tek Astiri bashkë me nënat, shtëpitë e të cilave janë piketuar për t’u shembur nga projekti korruptiv 40 milion euro. Kryetarja e LDGSH, Albana Vokshi, tha se ...

Me Shume