fbpx

Author Archives: PD

22 Feb
0

Drejtuesit e PD takim me delegacionin parlamentar çek: Djegia e mandateve, e vetmja rrugë për demokracinë europiane

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi i shoqëruar nga kryetari i FRPD, Belind Këlliçi dhe n/kryetari i FRPD Lisandër Hoxha, zhvilluan një takim pune me delegacionin e Parlamentit të Republikës Çeke, kryesuar nga kryetari i Komisionit për punët ...

Me Shume
21 Feb
0

Opozita parlamentare sot dorëzoi mandatet dhe i vuri kyçin parlamentit të krimit. Prej ditës së sotme jemi qytetarë të thjeshtë në krahun tuaj, jemi me ju dhe për ju.

Opozita parlamentare sot dorëzoi mandatet dhe i vuri kyçin parlamentit të krimit. Prej ditës së sotme jemi qytetarë të thjeshtë në krahun tuaj, jemi me ju dhe për ju.   Nisëm sot një rrugëtim shprese i cili nuk do të ...

Me Shume
21 Feb
0

Shqiptarët e bashkuar kanë nisur rrugëtimin e shpresës, që do të vazhdojë pa ndërprerë deri në largimin e qeverisë së krimit, për krimin dhe me krimin.

  Shqiptarët e bashkuar kanë nisur rrugëtimin e shpresës, që do të vazhdojë pa ndërprerë deri në largimin e qeverisë së krimit, për krimin dhe me krimin.   Unë jam Lulzim Basha, qytetar i Tiranës, në krahun tuaj dhe me ...

Me Shume
19 Feb
0

Mohimi nga Rama për blerjen e zgjedhjeve, njësoj si mohimi për kriminalizimin e politikës dhe kanabizimin e vendit.

Mohimi nga Rama për blerjen e zgjedhjeve, njësoj si mohimi për kriminalizimin e politikës dhe kanabizimin e vendit. Dosja 339 dhe Zëri i Amerikës nuk janë të Partisë Demokratike. Edi Ramës sot nuk i beson më askush. Të enjten të ...

Me Shume
19 Feb
0

Me një skemë korrupsioni dhe konflikti interesi, familja e Elisa Spiropalit ka marrë nga fondet publike 550 milionë lekë.

  Me një skemë korrupsioni dhe konflikti interesi, familja e Elisa Spiropalit ka marrë nga fondet publike 550 milionë lekë. Në skemën korruptive është përfshirë direkt vëllai, bashkëshorti i dhe vetë Elisa Spiropali. Bashkëshorti i Elisa Spiropalit i ka dhënë ...

Me Shume
19 Feb
0

Pengesa kryesore për integrimin e Shqipërisë në BE është qeveria e lidhur me krimin duke vjedhur zgjedhjet, korrupsioni, shkatërrimi  i administratës publike

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Pyetje: Zoti Basha një qëndrim mbi deklaratën e Koçiançiç e cila deklaroi dje se djegia e mandateve dëmton procesin e integrimit?   Basha: Pengesa kryesore për integrimin e Shqipërisë është qeveria ...

Me Shume
18 Feb
0

E gjithë opozita ka marrë një vendim për djegien e mandateve, duke iu bindur urdhrit të sovranit pas protestës mbarëkombëtare të 16 shkurtit.

·       E gjithë opozita ka marrë një vendim për djegien e mandateve, duke iu bindur urdhrit të sovranit pas protestës mbarëkombëtare të 16 shkurtit. ·        Çdo gjë tjetër thuhet për të devijuar të vërtetën se Edi Rama është kapur si hajduti ...

Me Shume
18 Feb
0

Grupi parlamentar i PD vendosi unanimisht djegien e mandateve parlamentare të PD në Kuvendin e dalë me votat e krimit dhe mafias në zgjedhjet e manipuluara të 25 qershorit 2017.

Grupi parlamentar i PD vendosi unanimisht djegien e mandateve parlamentare të PD në Kuvendin e dalë me votat e krimit dhe mafias në zgjedhjet e manipuluara të 25 qershorit 2017.   Me vendimin e djegies së mandateve, grupi parlamentar mbështet ...

Me Shume
17 Feb
0

Kam vendosur t’i propozoj grupit parlamentar dhe forumeve të PD djegien e mandateve parlamentare, në mbështetje të  qëllimit dhe aspiratës sonë të pandalshme europiane

Falenderoj nga zemra qytetarët protestues që u bënë pjesë e bashkimit më të madh popullor në Shqipëri për të mbështetur zgjidhjen politike të ofruar nga opozita.   Mesazhi i 16 shkurtit, që mori përmasat e një referendumi, ishte i qartë: ...

Me Shume
16 Feb
0

Hapja e kordonit policor, plan i Ramës për të nxitur dhunën

Me tërheqjen e policisë, Rama tregoi se ka skenar perplasjeje, duke nxjerrë gjendjen jashtë kontrollit!   Protestuesit erdhën për të protestuar pa dhunë. Policia ka ndêrprerë kontaktin me organizatorët.   PRONONCIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA   Ministri i Brendshëm e ...

Me Shume