fbpx

Author Archives: PD

15 Apr
0

Zv. Presidenti i KE, Margaritis Schinas bisedon me Bashën: Jini krenar për rolin që luajtët për liberalizimin e vizave.

•Basha me zv.Presidetin e KE: Brenda 100 ditëve nisim negociatat. Schinas: Jini krenar për rolin që luajtët për liberalizimin e vizave. Vlerëson normalizimin e gjuhës politike dhe fokusin tek integrimi. •“Mos jini shumë modest për rolin tuaj në liberalizimin e ...

Me Shume
13 Apr
0

Basha nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit me shoqatat e personave me aftësi të kufizuar: “I rikthejmë fytyrën njerëzore politikës”.

• Basha me shoqatat e personave me aftësi të kufizuar: Pjesëmarrja e personave me aftësi të kufizuar në vendimmarrje, standard europian. • Basha nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit me shoqatat e personave me aftësi të kufizuar: “I rikthejmë fytyrën njerëzore politikës”. ...

Me Shume
12 Apr
0

Gazment Bardhi: Nuk ka më të paprekshëm! Pas 25 prillit, kush ka shkelur ligjin, humb pasurinë e paligjshme dhe shkon në burg

Dorëzohet dosja në SPAK, Taulant  Balla në krye të një grupi kriminal për blerjen dhe intimidimin e votuesve. Gazment Bardhi: Nuk ka më të paprekshëm! Pas 25 prillit, kush ka shkelur ligjin, humb pasurinë e paligjshme dhe shkon në burg. ...

Me Shume
12 Apr
0

Basha bisedë me gratë në Tiranë: Paga minimale në fund të 4-vjeçarit 400 euro.

• Ekonomia spikat si objektivi numër 1. Basha bisedë me gratë në Tiranë: Paga minimale në fund të 4-vjeçarit 400 euro. • Shkollat me drekë dhe mësim të zgjatur, Basha takim gratë në Dajt: Hera e parë që një parti ...

Me Shume
12 Apr
0

Basha derë më derë në Qesarakë: Fusim ekonominë në një cikël pozitiv.

• 25 prilli nuk bëhet për partitë; bëhet për ekonominë, për familjet shqiptare. Basha derë më derë në Qesarakë: Fusim ekonominë në një cikël pozitiv. Modeli ekonomik i Ramës, për oligarkët. • Basha, fushatë derë më derë në Qesarakë të ...

Me Shume
12 Apr
0

Basha: Keto nuk janë zgjedhje të zakonshme për Bashën apo Ramën, janë vendimtare për ju

• Lulzim Basha: S’ka bilanc për 8 vite dhe premton për 4 vitet e ardhshme. • Lulzim Basha: Politika mund të jetë art shërbimi jo art mashtrimi. • Fatma Haxhialiu: Këtë vit e kam ndjerë më shumë se kurrë nevojën ...

Me Shume
12 Apr
0

Basha u premton se nuk do të kenë më inspektime dhe gjoba: Pulla në xham ndalon inspektorët

• Basha me gratë sipërmarrëse në Elbasan: Fund trajtimit të disave si të nënës e të tjerëve si të njerkës. Bizneset deri 140 milion lek xhiro, taksat dhe tarifat lokale në total deri 0,5% të xhiros. • “Gjobat të marrin ...

Me Shume
08 Apr
0

Gjoba 110 milion euro, PD padit në SPAK Edi Ramën, Engjëll Agaçin dhe zyrtarë të tjerë të lartë. PD: Do ta paguajnë dëmin me pasurinë e tyre.

Gjoba 110 milion euro, PD padit në SPAK Edi Ramën, Engjëll Agaçin dhe zyrtarë të tjerë të lartë. PD: Do ta paguajnë dëmin me pasurinë e tyre. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, IVI KASO Çështja e 110 milionë eurove të humbura ...

Me Shume
07 Apr
0

NJOFTIMI PËR BASHKËBISEDIMIN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME FERMERË NË FSHATIN PAJOVË, NË PEQIN

NJOFTIMI PËR BASHKËBISEDIMIN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME FERMERË NË FSHATIN PAJOVË, NË PEQIN Kreu i opozitës, Lulzim Basha, në vizitën e tij në qytetin e Peqinit, është ndalur në fshatin Pajovë ku ka biseduar me fermerë të ...

Me Shume
07 Apr
0

NJOFTIMI PËR VIZITËN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË QYTETIN E PEQINIT

NJOFTIMI PËR VIZITËN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË QYTETIN E PEQINIT Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në qytetin e Peqinit i cili është pritur me entuziazëm nga qytetarët. Në fjalën e tij, ai tha se 8 ...

Me Shume