fbpx

Author Archives: PD

03 Aug
0

Kandidatura e Avokatit të Shtetit Artur Metani për postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, në kundërshtim me Kushtetutën dhe Ligjin, të s’kualifikohet.

Kandidatura e Avokatit të Shtetit Artur Metani për postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, në kundërshtim me Kushtetutën dhe Ligjin, të s’kualifikohet.   KED nën drejtimin e dyshes besnike Edi Rama Dvorani – Arta Marku, e gatshme për të ...

Me Shume
03 Aug
0

Rama, sponsorizues dhe përfitues i informalitetit. Lista e grabitjeve me ligj po shtohet. “Ndiq paranë” do të ndëshkojë çdo abuzues!

Rama, sponsorizues dhe përfitues i informalitetit. Lista e grabitjeve me ligj po shtohet. “Ndiq paranë” do të ndëshkojë çdo abuzues!   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Dhuna e gjobave dhe sekuestrimeve ndaj sipërmarrjeve të vogla që ...

Me Shume
02 Aug
0

Basha nga Peqini: Hajdutëria e Edi Ramës është arsyeja për Shqipërinë e papunë dhe në krizë.

Në takimin me strukturat e PD në Peqin, kreu i opozitës, Lulzim Basha, bëri përgjegjës Edi Ramën për krizën e thellë ekonomike të vendit. “Nga mëngjesi deri në darkë plani i Edi Ramës është grabitja, vjedhja. Kjo është arsyeja pse ...

Me Shume
02 Aug
0

Endri Hasa: Tenderi i paracaktuar i sistemit të ri të faturimit të biznesit, është zhvatje e re për të mbushur xhepat e familjes dhe miqve të Edi Ramës.

Tenderi i paracaktuar i sistemit të ri të faturimit të biznesit, është zhvatje e re për të mbushur xhepat e familjes dhe miqve të Edi Ramës.   Qeveria do të nxjerrë jashtë përdorimit 140 mijë kasa fiskale dhe do të ...

Me Shume
02 Aug
0

15 hektarë truall i Kopshtit Botanik, po grabitet nga dyshja Rama – Veliaj për të shpëlarë paratë e krimit dhe ndërtuar kulla shumëkatëshe

  15 hektarë truall i Kopshtit Botanik, po grabitet nga dyshja Rama – Veliaj për të shpëlarë paratë e krimit dhe ndërtuar kulla shumëkatëshe.   Dyshja Rama-Veliaj po grabit pronën publike të Universitetit të Tiranës, Kopshtin Botanik, në kundërshtim me ...

Me Shume
01 Aug
0

Tenderi prej 30 milionë eurosh i Ministrisë së Brendshme për uniformat e policisë, aferë korruptive. Favorizohet klienti i qeverisë.

Tenderi prej 30 milionë eurosh i Ministrisë së Brendshme për uniformat e policisë, aferë korruptive, shkurtohet afati i tenderit në kundërshtim me ligjin. Favorizohet klienti i qeverisë.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DREJTUESJA E DEPARTAMENTIT ANTIKORRUPSION, LEALBA PELINKU   Kur ...

Me Shume
01 Aug
0

Qeveria grabit pronën private për ta shtetëzuar, pas 30 vitesh demokraci.

Bllokimi dhe sekuestrimi natën i pronave nga qeveria, fsheh aferë korruptive nga Edi Rama dhe Erjon Veliaj. Pronarët denoncojnë ndërtimin e një pallati 20 katësh, në pronat e tyre të ligjshme tek “Rruga e Kavajës”.   Qeveria grabit pronën private ...

Me Shume
30 Jul
0

Pakica kriminale 6 % ka uzurpuar si hajdute godinën e bashkisë së Devollit

Pakica kriminale 6 % ka uzurpuar si hajdute godinën e bashkisë së Devollit. Shpejt do ta shporrim këtë pakicë kriminale nga Devolli dhe nga e gjithë Shqipëria.   DEKLARATA E PLOTË E KRYETARIT LULZIM BASHA, PËRPARA BASHKISË DEVOLL   Të ...

Me Shume
30 Jul
0

Basha: Sikur zgjedhjet e lira të mbahen nesër, PD konfirmohet shumicë qeverisëse

Kryetari i opozitës Lulzim Basha rikonfirmoi qëndrimin e pakthyeshëm të opozitës së bashkuar për zgjedhje të parakoshhme parlamentare në një ditë me zgjedhjet legjitime vendore.   Duke i qëndruar kërkesës për një qeveri tranzitore pa Edi Ramën kryeministër, Lulzim Basha ...

Me Shume
29 Jul
0

Për pushtetin e tij, Edi Rama kërkon të kapë edhe institucionet; Dhomën e Tregtisë dhe Bashkimin e Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë së Shqipërisë.

Për pushtetin e tij, Edi Rama kërkon të kapë edhe institucionet; Dhomën e Tregtisë dhe Bashkimin e Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë së Shqipërisë.   Pas presionit me vetting të Ramës, Gjykata Administrative në mënyrë absurde dhe antikushtetuese, ka anuluar ...

Me Shume