fbpx

Author Archives: PD

15 Oct
0

Reforma zgjedhore e vetmja rrugë për daljen nga kriza.

  Kreu i opozitës Lulzim Basha pas takimit me Shefen e Misionit të OSBE/ODIHR Audrey Glover: Reforma zgjedhore e vetmja rrugëdalje për daljen nga kriza.   DEKLARATË E KRYETARIT TË OPOZITËS, LULZIM BASHA   Me drejtuesen e misionit të OSBE/ODHIR, ...

Me Shume
14 Oct
0

​DEKLARATË E PËRBASHKËT E OPOZITËS SË BASHKUAR

DEKLARATË E PËRBASHKËT E OPOZITËS SË BASHKUAR   Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të uzurpuar institucionin e Presidentit të Republikës.   Komisioni i Venecias konfirmoi se Presidenti i ...

Me Shume
12 Oct
0

PD kallzim penal ndaj Policisë së Shtetit. Kërkesë Prokurorisë të indentifikohen dhunuesit me apo pa uniformë të protestuesve paqësore të “Unazës së Re”.

Dhuna e policisë e ushtruar mbrëmjen e 11 tetorit kundrejt protestuesve të “Unazës së Re”, ka sjellë reagimin e Partisë Demokratike pranë Prokurorisë së Tiranës.   Pas depozitimit të kallëzimit penal (KALLEZIM) nga PD kundër funksionarëve të lartë të policisë ...

Me Shume
11 Oct
0

Qeveria e Edi Ramës vijon të rëndojë klimën e binzesit në Shqipëri, vendos një tjetër barrierë proçeduriale antiligjore.

Qeveria e Edi Ramës vijon të rëndojë klimën e binzesit në Shqipëri, vendos një tjetër barrierë proçeduriale antiligjore. Çdo biznes nuk do të ketë më marrëdhënie direkte me tatimet, por me agjensinë pa ekspertizë dhe pa kapacitet ADISA.   DEKLARATË ...

Me Shume
10 Oct
0

Në Vlorë, në Durrës dhe në të gjithë Shqipërinë po përplasen bandat e krimit të organizuar me bandën e qeverisë për prishjen e pazarit për grabitjen e pronave të shqiptarëve

Në Vlorë, në Durrës dhe në të gjithë Shqipërinë po përplasen bandat e krimit të organizuar me bandën e qeverisë për prishjen e pazarit për grabitjen e pronave të shqiptarëve. Edi Rama është peng i krimit të organizuar.   DEKLARATË ...

Me Shume
09 Oct
0

Ervin Salianji publikon fakte të reja të falsifikimit të zërit të Agron alias Geron Xhafaj, për të shmangur  nga hetimi për trafik droge mafian qeveritare.

·         Ervin Salianji publikon fakte të reja të falsifikimit të zërit të Agron alias Geron Xhafaj, për të shmangur  nga hetimi për trafik droge mafian qeveritare.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ERVIN SALIANJI​   Në mënyrë të vazhdueshme kemi denoncuar për falsifikime ...

Me Shume
09 Oct
0

Prokuroria është vënë nën kontrollin e Edi Ramës e cila ka stopuar verifikimin e kriminelëve të tij për blerjen e votave më 30 qershor.

Prokuroria është vënë nën kontrollin e Edi Ramës e cila ka stopuar verifikimin e kriminelëve të Edi Ramës në të paktën 3 bashki të vendit të cilët ende qëndrojnë në detyrë për shkak të mosveprimit të prokurorisë.   Hajdutët e ...

Me Shume
09 Oct
0

Edi Rama dhe Erion Veliaj me VKM speciale po grabisin 15 HA të Kopshtit Botanik, ku do të ndërtojnë kulla betoni

Edi Rama dhe Erion Veliaj me VKM speciale po grabisin 15 HA të Kopshtit Botanik, ku do të ndërtojnë kulla betoni, pa konsultimin me Rektoratin, Senatin, dekanatin, asamblenë e personelit akademik e as këshillin studentor, si pronarët ligjorë të Kopshtit ...

Me Shume
08 Oct
0

Opozita është e vendosur të japë kontributin e saj për tejkalimin e krizës së rëndë politike

·        Me Ministrin e Jashtëm të Austrisë ndamë shqetësimin për mosbesimin që qeveria shqiptare ka krijuar tek shumë faktorë europianë, duke mos plotësuar kriteret kryesore për negociatave. ·        Opozita është e vendosur të japë kontributin e saj për tejkalimin e krizës së ...

Me Shume
07 Oct
0

Kosova i dha leksion qeverisë shqiptare me zgjedhjet. Vullneti politik garanton zgjedhje demokratike dhe rotacion politik paqësor.

Kosova i dha leksion qeverisë shqiptare me zgjedhjet. Vullneti politik garanton zgjedhje demokratike dhe rotacion politik paqësor.   Pa u larguar pengesa e zgjedhjeve demokratike, Edi Rama, zgjedhjet e Kosovës apo çdo reformë zgjedhore e jona, do të mbeten një ...

Me Shume