fbpx

Author Archives: PD

27 Jan
0

Në gjyq me Albana Vokshin për analizat e chekup-it korruptiv, Edi Rama refuzoi sot për herë të katërt të bëjë testin e drogës.

·        Në gjyq me Albana Vokshin për analizat e chekup-it korruptiv, Edi Rama refuzoi sot për herë të katërt të bëjë testin e drogës.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Prej disa ditësh, Kryebashkiaku ilegjitim i Bulqizës, Lefter Alla, ...

Me Shume
27 Jan
0

Bylykbashi: Opozita e angazhuar maksimalisht për të ecur me shpejtësi me drafte dhe propozime konkrete.

Bylykbashi: Opozita e angazhuar maksimalisht për të ecur me shpejtësi me drafte dhe propozime konkrete. DEKLARATË, OERD BYLYKBASHI, PAS MBLEDHJES SË KËSHILLIT POLITIK PËR REFORMËN ZGJEDHORE Sot u mblodh grupi i përfaqësuesve politikë prej katër përfaqësuesish dhe grupi i ekspertëve ...

Me Shume
24 Jan
0

PD çon në SPAK dosjen korruptive të koncesionit 120 milionë euro të checkup-it. SPAK të hetojë pa vonesë.

PD çon në SPAK dosjen korruptive të koncesionit 120 milionë euro të checkup-it. SPAK të hetojë pa vonesë kontratën që vjedh shqiptarët dhe provat e reja që faktojnë manipulimin me formularët e analizave. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Koncesioni ...

Me Shume
23 Jan
0

Mbyllja e aferës DH Albania, pa ndëshkimin e asnjë zyrtari, tregon implikimin Ramës dhe Gjiknurit në aferën korruptive dhe mbrojtjen e tyre nga Prokuroria. 

·        Mbyllja e aferës DH Albania, pa ndëshkimin e asnjë zyrtari, tregon implikimin Ramës dhe Gjiknurit në aferën korruptive dhe mbrojtjen e tyre nga Prokuroria. DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, AGRON SHEHAJ  Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për aferën DH Albania, ...

Me Shume
23 Jan
0

Raporti i Transparency International, Basha: Korrupsioni qeveritar zbret me 7 vende Shqipërinë.

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Degradimi i skajshëm dhe kriminalizimi kapilar i qeverisjes Rama, është një realitet i hidhur që provohet qartë nga raportet më të besueshme profesionale të organizatave prestigjioze ndërkombëtare sikurse është Transparency International. Korrupsioni ...

Me Shume
23 Jan
0

Edi Rama i Tiranës mbron nga arrestimi dhe ndjekja penale Edi Ramën e Bulqizës, i kapur duke konsumuar kokainë

Edi Rama i Tiranës mbron nga arrestimi dhe ndjekja penale Edi Ramën e Bulqizës, i kapur duke konsumuar kokainë në një mjedis publik. Kapja e drejtësisë dhe banditizimi i PS janë dy nga plagët më të mëdha të shkaktuara nga ...

Me Shume
23 Jan
0

Paketa e censurës, Basha përshëndet vendimin e Këshillit të Europës për ta dërguar çështjen në Venezia: Peketa dëmton rëndë lirinë e fjalës.

Paketa e censurës, Basha përshëndet vendimin e Këshillit të Europës për ta dërguar çështjen në Venezia: Peketa dëmton rëndë lirinë e fjalës.  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Përshëndes vendimin e marrë nga Komiteti i Monitorimit të Asamblesë ...

Me Shume
22 Jan
0

Emërimi antikushtetues i Artur Metanit në krye të Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë provon se Edi Rama synon kontrollin e drejtësisë për të mos zbuluar lidhjet e tij me krimin dhe korrupsionin.

Emërimi antikushtetues i Artur Metanit në krye të Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë provon se Edi Rama synon kontrollin e drejtësisë për të mos zbuluar lidhjet e tij me krimin dhe korrupsionin. DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, ERVIN SALIANJI Opinioni publik është ...

Me Shume
21 Jan
0

Emërimi antikushtetues dhe i paligjshëm i Artur Metanit është kapja e plotë e sistemit të drejtësisë nga Edi Rama.

Emërimi antikushtetues dhe i paligjshëm i Artur Metanit është kapja e plotë e sistemit të drejtësisë nga Edi Rama. DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR ÇËSHTJET LIGJORE, ÇLIRIM GJATA Dje parlamenti ilegjitim, i dalë nga vota e vjedhur dhe e blerë ...

Me Shume
20 Jan
0

Artur Metani,  shërbëtor i Edi Ramës në drejtësi. Emërimi i tij vulos dështimin e reformës, kapjen dhe  politizimin e drejtësisë.

Artur Metani,  shërbëtor i Edi Ramës në drejtësi. Emërimi i tij vulos dështimin e reformës, kapjen dhe  politizimin e drejtësisë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE Sot u emërua si Inspektor i Lartë i Drejtësisë vartësi i Edi Ramës, vëllai i ish ...

Me Shume