fbpx

Author Archives: PD

07 Aug
0

Vjedhja skandaloze me Milot-Fier, Ervin Minarolli: Qytetarët paguajnë për korrupsionin e qeverisë 3 herë më shumë.

Vjedhja skandaloze me Milot-Fier, Ervin Minarolli: Qytetarët paguajnë për korrupsionin e qeverisë 3 herë më shumë. DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, ERVIN MINAROLLI, SEKRETAR PËR BURIMET NJERËZORE Përshëndetje! Ndodhem sot në një aks rrugor, pranë Rrogozhinë, ku do të kalojë rruga e ...

Me Shume
06 Aug
0

Rama mashtroi shqiptarët. Spitalet Covid 3 dhe 4 të mbyllura, nuk janë në shërbim të qytetarëve.

Qeveria po dështon në menaxhimin e situatës së pandemisë. Spitalet Covid 3 dhe 4 të mbyllura, nuk është në shërbim të qytetarëve të cilët po sakrifikojnë nga mashtrimi dhe paaftësia e qeverisjes së Edi Ramës. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT ...

Me Shume
05 Aug
0

Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone, Edi Rama merr çdo pushtet në duart e tij. Fondet e BE-së centralizohen në një dorë.

Ndarja e Shqipërisë në 4 rajone, Edi Rama merr çdo pushtet në duart e tij. Fondet e BE-së centralizohen në një dorë, pushteti lokal dobësohet, shërbimet largohen nga qytetarët.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DHURATA ÇUPI   Në muajt e ...

Me Shume
03 Aug
0

Kryesia dhe Këshilli Kombëtar i PD miraton Komisionin e Vlerësimit, Basha: Në shtator nisim fushatën drejt fitores.

“Gjithëpërfshirje, demokratizim, fitore”, Kryesia dhe Këshilli Kombëtar i PD miraton Komisionin e Vlerësimit, Basha: Në shtator nisim fushatën drejt fitores.   Pas Kryesisë, ishte dhe Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që miratoi përbërjen e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të ...

Me Shume
28 Jul
0

PD nxjerr videon: Drejtësi dhe ndëshkim, duke filluar nga koka dhe jo nga bishti.

PD nxjerr videon: Drejtësi dhe ndëshkim, duke filluar nga koka dhe jo nga bishti. DEKLARATE E SEKRETARIT TE PERGJITHSHEM TE PD, GAZMENT BARDHI Dosja 339 është krimi shtetëror, në të cilin Edi Rama vodhi dhe bleu zgjedhjet e vitit 2017 ...

Me Shume
28 Jul
0

Njoftim për shtyp i Opozitës së Bashkuar

Opozita e Bashkuar, me kërkesë të saj, zhvilloi sot një takim me Ambasadorët e SHBA dhe BE për t’i informuar mbi qëndrimin e saj lidhur me Reformën Zgjedhore dhe veprimet e njëanshme që ka ndërmarrë Kryeministri Rama për prishjen e ...

Me Shume
23 Jul
0

Raporti europian/“Paratë nga trafiku i drogës përdoren për të blerë zgjedhjet”.

Raporti europian/“Paratë nga trafiku i drogës përdoren për të blerë zgjedhjet”, PD: Edi Rama ndërtoi narkoshtetin, krimi i organizuar i paprekshëm.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ   Dosja 184 për blerjen e zgjedhjeve në Dibër dhe dosja 339 ...

Me Shume
21 Jul
0

“Qytetar nderi” i Mitrovicës, Kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, flet hapur: Basha, mik i shquar, së shpejti e pres si kryeministër.

KONFERENCA E PËRBASHKËT PËR SHTYP E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA DHE KRYETARIT TË KOMUNËS SË MITROVICËS, AGIM BAHTIRI “Qytetar nderi” i Mitrovicës, Kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, flet hapur: Basha, mik i shquar, së shpejti e pres si ...

Me Shume
21 Jul
0

“Qytetar nderi” në Prishtinë, Shpend Ahmeti: Bashën e konsideroj kosovar.

KOMUNIKIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA DHE KRYETARIT TË KOMUNËS SË PRISHTINËS, SHPEND AHMETI  “Qytetar nderi” në Prishtinë, Shpend Ahmeti: Bashën e konsideroj kosovar. Ndihma e Shqipërisë tashmë është më e domosdoshme se kurrë. Basha: Angazhimi i parë ...

Me Shume
20 Jul
0

Basha – Veliu: Investimi 30 vjeçar i LDK, si shtyllë e stabilitetit politik në Kosovë

Basha në selinë e LDK-së: Investimi 30 vjeçar i LDK, si shtyllë e stabilitetit politik në Kosovë, do të përkthehet sërish në bashkëpunim me forcat e tjera politike për të arritur objektivat e përbashkët në interes të Kosovës dhe qytetarëve ...

Me Shume