fbpx

Author Archives: PD

13 Jul
0

PD: Vendi i zhytur në korrupsion, faji i modelit me të cilin keq qeveris Edi Rama. Peshku qelbet nga koka.

  PD: Vendi i zhytur në korrupsion, faji i modelit me të cilin keq qeveris Edi Rama. Peshku qelbet nga koka. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Pas 8 vitesh në pushtet, sot Rama më në fund pranoi se ...

Me Shume
12 Jul
0

Ndëshkimi i modelit politik të Edi Ramës, rruga e çlirimit nga korrupsioni

Korrupsioni me tenderat, PD: Ndëshkimi i modelit të ndërtuar nga Edi Rama është e vetmja rrugë që Shqipëria të çlirohet nga korrupsioni dhe t’u kthehet sa më parë shqiptarëve. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, BELIND KËLLIÇI Ndoqëm përpjekjen e radhës të ...

Me Shume
09 Jul
0

PD: Peshku qelbet nga koka! Një regjim që vjedh zgjedhjet mund të ofrojë vetëm korrupsion 

·         PD: Peshku qelbet nga koka! Një regjim që vjedh zgjedhjet mund të ofrojë vetëm korrupsion DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DHURATA ÇUPI Pas shfaqjes tallëse të ditës së djeshme me policinë, sot Rama dhuroi shfaqjen e radhës me drejtuesit e ...

Me Shume
08 Jul
0

Ndryshimet në Polici/PD: Reformimi i klanit të sekserëve të Ardi Veliut

Ndryshimet në Polici/PD: Reformimi i klanit të sekserëve të Ardi Veliut. Policia do t’u kthehet qytetarëve kur të ndëshkohen lidhjet e politikës me krimin.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ   Shqiptarët dëgjuan sot kryeministrin në rolin e shejtanbudallait,  ...

Me Shume
08 Jul
0

Rama injoroi BE dhe OSBE për pushtetin personal. 

·      Emërimi i militantes së Ramës në krye të AMA-s, PD: Akt skandaloz kundër lirisë së fjalës. Injoroi BE dhe OSBE për pushtetin personal. ·      PD kallëzoi në SPAK Armela Krasniqin për shkeljen e Kodit Zgjedhor: Hetimi pa zvarritje ...

Me Shume
07 Jul
0

PD: KAS shkel ligjin e dekriminalizimit, merr ne mbrojtje kryebashkiakun që fshehu dënimin me 3 vjet burg.

PD: KAS shkel ligjin e dekriminalizimit, merr ne mbrojtje kryebashkiakun që fshehu dënimin me 3 vjet burg. PD nuk tërhiqet, çon në Gjykatën Administrative vendimin për kryebashkiakun e Mallakastrës. Nuk pranojmë modelin e Edi Ramës për të bashkëqeverisur me krimin. ...

Me Shume
06 Jul
0

PD kërkon informacion në SPAK për ecurinë e hetimeve: Rama-Veliaj kryen 9 vepra penale për interesa korruptive. 

13 muaj pas kallëzimit në SPAK për shembjen e Teatrit, PD kërkon informacion për ecurinë e hetimeve: Rama-Veliaj kryen 9 vepra penale për interesa korruptive.  Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, SPAK i ka duart e lira. Të vendosë nën arrest ...

Me Shume
05 Jul
0

Reagon PD/ Nga Habilajt te shoqëruesit e Tahirit, faktet vërtetojnë akuzat e PD. Vendi u kanabizua me lejen e Ramës.

Reagon PD/ Nga Habilajt te shoqëruesit e Tahirit, faktet vërtetojnë akuzat e PD. Vendi u kanabizua me lejen e Ramës. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Operacioni i nisur nga Antimafia Italiane ka konfirmuar edhe njëherë se kanabizimi i vendit, ...

Me Shume
28 Jun
0

DENONCIM i PD/ Rama po u jep klientëve të tij pasuritë publike. Pronat shtetërore duhet të shërbejnë për kompensimin e pronarëve të ligjshëm.

DENONCIM i PD/ Rama po u jep klientëve të tij pasuritë publike. Pronat shtetërore duhet të shërbejnë për kompensimin e pronarëve të ligjshëm. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, INA ZHUPA Edi Rama kreu masakrën zgjedhore dhe vodhi zgjedhjet e 25 Prillit, ...

Me Shume
17 Jun
0

Zyrtarizohet aleanca e masakrës zgjedhore Rama-Doshi. Mandatet e PSD në shërbim të pushtetit të vjedhur.

Emërimi i ushtarit të Tom Doshit në IKMT Shkodër, PD: Zyrtarizohet aleanca e masakrës zgjedhore Rama-Doshi. Mandatet e PSD në shërbim të pushtetit të vjedhur. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Aleanca mes Edi Ramës dhe Tom Doshit është zyrtarizuar ...

Me Shume