fbpx

Author Archives: PD

01 Oct
0

Qeveria ka Para. Dje i hoqi bujqësisë 8 milionë dollarë për t’ia dhënë aferës mafioze të  inceneratorëve.

Qeveria ka përgjegjësi t’u përgjigjet njerëzve çfarë plani ka për të përballuar pandeminë dhe krizën ekonomike në vend që të sulmojë opozitën dhe propozimet e saj konkrete në interes të qytetarëve dhe biznesit. Plani ynë me 5 pika është i ...

Me Shume
01 Oct
0

Plani 6 mujor i Rimëkëmbjes nga kriza e pandemisë, Basha takon bizneset në Durrës: Ky plan është plotësisht i mundur.

Plani 6 mujor i Rimëkëmbjes nga kriza e pandemisë, Basha takon bizneset në Durrës: Ky plan është plotësisht i mundur, nëse qeveria heq dorë nga shpenzimet për aferat e veta .   “Siç ka lista për ushqime, ka lista edhe ...

Me Shume
30 Sep
0

• Shqipëria nuk ka kohë për të humbur, ja propozimi ynë konkret për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë së COVID-19

• Shqipëria nuk ka kohë për të humbur, ja propozimi ynë konkret për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë së COVID-19 • Plani ynë për rimëkëmbjen e ekonomisë pas pandemisë: lekët e taksave të shqiptarëve të shkojnë aty ku kanë nevojë njerëzit ...

Me Shume
30 Sep
0

Zbulohet skema e manipulimit të Edi Ramës me listat e votuesve, PD bën gati padinë penale për Sandër Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë.

Zbulohet skema e manipulimit të Edi Ramës me listat e votuesve, PD bën gati padinë penale për Sandër Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë. Alibeaj: Ja 5 shtyllat kryesore të planit të dëshpëruar të Ramës. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ ...

Me Shume
28 Sep
0

      Bashkëpunimi i kreut të OFL-së me krimin e organizuar, PD: Artan Shkëmbi si Edi Rama. Kjo qeveri bashkëqeverisë me krimin, nuk e lufton atë. 

·        Bashkëpunimi i kreut të OFL-së me krimin e organizuar, PD: Artan Shkëmbi si Edi Rama. Kjo qeveri bashkëqeverisë me krimin, nuk e lufton atë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Operacioni Forca e Ligjit, prej krijimit të tij, ka ...

Me Shume
28 Sep
0

     Erion Veliaj transferon edhe  1 miliardë lekë të tjera në parajsë fiskale, PD: Po vidhen paratë e qytetarëve për inceneratorin e Ramës dhe Veliajt.

•          Erion Veliaj transferon edhe  1 miliardë lekë të tjera në parajsë fiskale, PD: Po vidhen paratë e qytetarëve për inceneratorin e Ramës dhe Veliajt. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA INA ZHUPA Qytetarët e Tiranës nuk kanë ujë në shtëpi, nxënësit mësojnë ...

Me Shume
26 Sep
0

Dështim i rrezikshëm në javën e dytë të shkollës, mbi 160 mësues të infektuar. PD: Qeveria nuk mori asnjë masë. Ja problemet kryesore.

Dështim i rrezikshëm në javën e dytë të shkollës, mbi 160 mësues të infektuar. PD: Qeveria nuk mori asnjë masë. Ja problemet kryesore. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Me përfundimin e javës së dytë të vitit të ri shkollor, ...

Me Shume
25 Sep
0

PD nis fushatën elektorale, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi: Votimi i kandidatëve nga anëtarësia hapi i madh i fitores së zgjedhjeve.

PD nis fushatën elektorale, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi: Votimi i kandidatëve nga anëtarësia hapi i madh i fitores së zgjedhjeve. DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI NGA SELIA E PD, KUKËS Sot Partia Demokratike nis ...

Me Shume
22 Sep
0

Opozita dorëzon në Këshillin Politik kërkesën për OSBE/ODIHR për zgjidhjen e konflitkit për ndryshimin e njënashëm të rregullave të lojës. PS refuzoi kërkesën dhe bojkotoi mbledhjen.

Opozita dorëzon në Këshillin Politik kërkesën për OSBE/ODIHR për zgjidhjen e konflitkit për ndryshimin e njënashëm të rregullave të lojës. PS refuzoi kërkesën dhe bojkotoi mbledhjen.   Kërkesa e opozitës së bashkuar për OSBE/ODIHR është përgatitur në koordinim me faktorin ...

Me Shume
22 Sep
0

Ndryshimi i rregullave para zgjedhjeve, kerkesa OSBE/ODIHR për 5 çështje kyçe

Opozita e Bashkuar paraqiti në mbledhjen e Këshillit Politik një kërkesë konkrete për të marrë asistencën e OSBE\ ODIHR për disa çështje themelore për të cilat palët nuk bien dakord. Deri tani, PS ka refuzuar t’i bashkohet kërkesës, duke përdorur ...

Me Shume