fbpx

Author Archives: PD

03 Oct
0

7 propozimet e Bashës për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve: Askush të mos braktiset, askush të mos vuajë makutërinë e kësaj pakice

   “Tellalli i së keqes doli sot për të larë duart para shqiptarëve” Basha: Shqiptarët kanë 8 vite që përballen me çmimet më të larta në rajon e ndër më të lartat në Europë. 7 propozimet e Bashës për tu ...

Me Shume
15 Sep
0

“Ndal gjobave politike”, PD denoncon fushatën e qeverisë: Goditje selektive ndaj mbështetësve të PD

“Ndal gjobave politike”, PD denoncon fushatën e qeverisë: Goditje selektive ndaj mbështetësve të PD   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, FLAMUR HOXHA, SEKRETAR PËR KLIMËN E BIZNESIT   Korrupsioni, klientelizmi, gjobat kanë përkeqësuar gjendjen e biznesit, por shumë prej tyre ndodhen ...

Me Shume
05 Aug
0

PD: SPAK flet me gjuhë të drunjtë në lidhje me hetimet për çështjen e Teatrit. Të dëshmojë se ky institucion ka vullnet të luftojë korrupsionin.

PD: SPAK flet me gjuhë të drunjtë në lidhje me hetimet për çështjen e Teatrit. Të dëshmojë se ky institucion ka vullnet të luftojë korrupsionin.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ÇLIRIM GJATA   Është e vërtetë që ka ardhur përgjigjia ...

Me Shume
31 Jul
0

PD: Mafia e inceneratorëve në bashkëpunim me Edi Ramën ka zhvatur 26.5 milionë euro nga taksat e shqiptarëve dhe në këmbim japin vetëm këtë tym toksik.

Katastrofa mjedisore në vendgrumbullimin e mbetjeve në Fier, PD: Mafia e inceneratorëve në bashkëpunim me Edi Ramën ka zhvatur 26.5 milionë euro nga taksat e shqiptarëve dhe në këmbim japin vetëm këtë tym toksik.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ...

Me Shume
30 Jul
0

PD: Afera korruptive e inceneratorit, mbyt me blozën e plehrave banorët e Fierit

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, LUAN BAÇI NGA VENDGRUMBULLIMI I MBETJEVE NE FIER Kemi qenë prezent shumë herë që kjo fushë-mbetje gjithmonë është ndezur tym dhe flakë, por ka kaluar gjithmonë heshtur duke abuzuar me pushtetin e pakufizuar që ka bashkia ...

Me Shume
29 Jul
0

Kryetari i PD Lulzim Basha takohet me Kryetarin e Komunës së Bujanovcit Nagip Arifi

PRONONCIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA DHE KRYETARIT TË KOMUNËS SË BUJANOVCIT NAGIP ARIFI PAS TAKIMIT NË SELINË E PD. Lulzim Basha: Kam kënaqësinë e madhe t’i uroj mirëseardhjen në Tiranë, në selinë e Partisë Demokratike kryetarit të ...

Me Shume
28 Jul
0

PD në betejë për të çliruar ekonominë nga korrupsioni, Raporti i DASH konfirmoi se Shqipëria ka qeverinë më të korruptuar në Europë.

​·       Raporti i DASH konfirmon se Shqipëria ka qeverinë më të korruptuar në Europë. PD është në betejë për të çliruar ekonominë nga korrupsioni dhe për një qeveri që punon për njerëzit. ​ DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU Tanimë ...

Me Shume
27 Jul
0

Dhuna policore ndaj gazetarit, PD: Reflekton sjelljen e kryeministrit me gazetarët.

Dhuna policore ndaj gazetarit, PD: Reflekton sjelljen e kryeministrit me gazetarët. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Shumë shqiptarë kanë ndjekur sot me shqetësim pamjet e rënda të dështimit të policisë për kapjen e një trafikanti droge dhe dhunimin e ...

Me Shume
27 Jul
0

Basha: Raporti i OSBE/ODIHR, vula e turpit mbi vjedhjen më të madhe në historinë e pluralizmit.

  “OSBE/ODIHR konfirmoi se 25 prilli ishte një masakër zgjedhore”, Basha: Raporti, vula e turpit mbi vjedhjen më të madhe në historinë e pluralizmit.   “OSBE/ODIHR konfirmoi vjedhjen e votës”, Basha: PD më e fortë dhe e vendosur për të ...

Me Shume
21 Jul
0

Inceneratori fantazëm i Tiranës, Ina Zhupa pas shtyrjes së gjyqit: SPAK të mos vonojë hetimet

Qeveria në shërbim të inceneratorit fantazëm të Tiranës, Ina Zhupa pas shtyrjes së gjyqit: SPAK të mos vonojë hetimet për një nga aferat më të mëdha të korrupsionit Rama – Veliaj. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA E PD, INA ZHUPA ...

Me Shume