fbpx

Author Archives: PD

10 Feb
0

Qeveria e re angazhohet të rrisë numrin e turistëve të huaj me 15% në vit! Shqipëria do të fitojë!

•             Kryetari i Partisë Demokratike z. Lulzim Basha prezanton planin “Shqipëria fiton turizmin”: Turizmi është një nga bazat e gjithë ekonomisë sonë. Ne mund të marrim shumë më shumë prej tij. Mundemi dhe me ndihmën tuaj, do ta marrim. •             ...

Me Shume
09 Feb
0

Koduzi: Qeveria e re pas 25 prillit ka një plan për të shëruar Shqipërinë

·         PD tregon faktet që provojnë se Edi Rama ka dështuar me shëndetësinë. Qeveria e re pas 25 prillit ka një plan për të shëruar Shqipërinë dhe për ta shpëtuar shëndetësinë nga qeverisja e dështuar me Programin Shqipëria Fiton. DEKLARATË ...

Me Shume
08 Feb
0

Sulka: Rama la pas dore sistemin social, është koha t’i themi lamtumirë.

PREZANTIMI I PROGRAMIT PËR MIRQËNIE SOCIALE #SHQIPËRIAFITON, KASTRIOT SULKA Ndjehem i privilegjuar që jam këtu me ju sot. Të gjithë shqiptarët po e ndiejnë se ndryshimi po vjen. Të gjithë ata që panë Lulzim Bashën tani, e kuptojnë shumë mirë ...

Me Shume
08 Feb
0

Basha: Bashkë largojmë qeverinë më të keqe të 30 viteve.

• Kryetari i PD, z. Lulzim Basha prezanton programin “Shqipëria fiton mirëqenien sociale”:Shoqëria jonë aq e fortë sa hallka e saj më e dobët. Nuk mund të lëmë askënd pa përkrahje. Mbi të gjithë ne, përgjegjësia për të sjellë ndryshimin ...

Me Shume
08 Feb
0

Duma: Mirëqënia sociale, plan serioz dhe i realizueshëm.

PREZANTIMI I PROGRAMIT PËR MIRQËNIE SOCIALE #SHQIPËRIAFITON, GRIDA DUMA Shqiptarët kanë ndjekur këto ditë planet tona ekonomike, të shëndetësisë, të arsimit; entuziazmi dhe mbështetja masive është parë dhe ndjerë kudo. Me të drejtë Shqiptarët presin dhe i kanë varur shpresat ...

Me Shume
05 Feb
0

Këlliçi: Kemi në duar një program me të cilin Shqipëria fiton!

PROGRAMI PËR RININË, PREZANTIMI I KRYETARIT TË FRPD, BELIND KËLLIÇI Ky plan është pikërisht ai që na duhet të realizojmë, pas 8 viteve dështime të Edi Ramës dhe jam i lumtur që sot kemi përpara nesh një lider politik, i ...

Me Shume
05 Feb
0

Basha: Ne do të zgjidhim çështjen e papunësisë tek rinia

• Basha: Me planin tonë, Shqipëria do të fitojë! Plani ynë është i zbatueshëm që në nisje të mandatit tonë, sepse qëllimi i parë i tij është që Shqipëria të begatojë. Interesi ynë, i të gjithëve ne, është që Shqipëria ...

Me Shume
05 Feb
0

Zhupa: Rinia fiton me programin tonë!

PROGRAMI I PD PËR RININË, PREZANTIMI I INA ZHUPËS Kur punoja për programin e rinisë, emergjenca e situatës ku jemi sot, ishte shtysa kryesore që të angazhohesha çdo ditë e më shumë për të gjetur zgjidhjen sa më të mirë. ...

Me Shume
04 Feb
0

Tabaku: Rama mashtroi shqiptarët me rritjen ekonomike imagjinare.

·  Tabaku: Rama mashtroi shqiptarët me rritjen ekonomike imagjinare. Më 25 Prill fitojnë shqiptarët, humb Edi Rama. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU Rama ka dështuar dhe deklarata e tij e sotme mbi rritjen ekonomike imagjinare të Shqipërisë, por njëkohësisht   renditjen ...

Me Shume
04 Feb
0

Basha: Më 25 prill, një ndryshim total i kursit

• Basha: Programi ynë “Shqipëria fiton arsimin” një plan pune për qeverinë e nesërme. Të vetëdijshëm për nevojat e realitetit ekonomik. Ne mund të krijojmë mundësi të jashtëzakonshme për rininë. • Basha: Falë teknologjisë të rinjtë tanë mund të bëjnë ...

Me Shume