fbpx

Author Archives: PD

26 Feb
0

“Nuk ka për të marrë një mandat tjetër”, PD i përgjigjet Ramës: Shqipëria ka ngecur me Edi Ramën. Në 25 Prill votohet për ndryshim.

• “Nuk ka për të marrë një mandat tjetër”, PD i përgjigjet Ramës: Shqipëria ka ngecur me Edi Ramën. Në 25 Prill votohet për ndryshim. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Edi Rama, i cili ka dështuar në 8 vite ...

Me Shume
26 Feb
0

Basha: Më 25 prill i japim fund ngecjes në vendnumëro.

NJOFTIMI PËR VIZITËN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA NË NJË BIZNES TË MADH NË DURRËS *Kryetari i PD dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër i Opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha, gjatë vizitës në një biznes të madh prodhues në Durrës, ...

Me Shume
24 Feb
0

Plani i PD do të sjellë reformë të thellë në sektorin e energjisë

PREZANTIMI I PROGRAMIT PËR ENERGJINË, ENTELA SHEHAJ Gjate 8 viteve të fundit, ashtu sikurse gjithë sektorët e tjerë të ekonomisë shqiptare, edhe sektori i Energjisë ndodhet në një situatë shumë të vështirë në të gjithë përbërësit e tij, energjinë elektrike, ...

Me Shume
24 Feb
0

PD me plan të mirëfilltë për energjinë

PREZANTIMI I PROGRAMIT PËR ENERGJINË, ENO BOZDO Shqiperia sot ka nje plan te mirefillte per energjine, kete sektor kaq jetik per ekonomine dhe mireqenien e shqiptareve. Plani qe zt. Basha sapo prezantoi eshte konkret dhe i jep zgjidhje te gjitha ...

Me Shume
24 Feb
0

Basha: Ulje e çmimit të energjisë për familjet dhe bizneset

•             Ne do të ulim faturën e energjisë elektrike për 70% të familjeve shqiptare duke ngritur një sistem faturimi me dy fasha dhe duke ulur çmimin e energjisë për ata që konsumojnë deri në 300 kv/orë në muaj. •             Ne ...

Me Shume
20 Feb
0

Koduzi: Jeta e shqiptarëve po rrezikohet nga keqmenaxhimi i pandemisë dhe lënia në baltë e qeverisë.

Edi Rama po bën përpjekje për të fshehur dështimin e keqmenaxhimit të pandemisë  Jeta e shqiptarëve po rrezikohet nga lënia në baltë e qeverisë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT KODUZI Korona është një epidemi globale. Ajo ka prekur të gjitha ...

Me Shume
20 Feb
0

Do të dënojmë simbolet e komunizmit, edukim i veçantë në arsim për këtë periudhë të errët të historisë tonë

• Partia Demokratike ka marrë angazhime konkrete dhe të zbatueshme në raport me të përndjekurit politikë të regjimit komunist. Ne zotohemi që brenda mandatit të parë të përfundojmë pagesat për familjet e persekutuara nga regjimi komunist. • Angazhohemi që në ...

Me Shume
20 Feb
0

Basha: Shqipëria ka mbetur në vendnumëro sepse Edi Rama ka dështuar në çdo fushë.

Kryetari i Partisë Demokratike, takoi Komisioneren e BE-së për Punët e Brendshme Ylva Johansson. Basha: E njoha Komisioneren me planin tonë Antimafia dhe me vullnetin për zbatimin e planit antimafia. Basha: Nisja e bisedimeve do të nxisë punësimin, rritjen e ...

Me Shume
20 Feb
0

Teliti: Rama rriti taksat për shqiptarët. Më 25 Prill ai humb, Shqipëria fiton

Rama premtoi ulje taksash për 90% të shqiptarëve, por i rriti për të gjithë shqiptarët. PD: Në 8 vite iu ngarkuan në kurriz 3.2 miliardë euro borxh shtesë. Më 25 Prill Rama humb dhe Shqipëria do të fitojë. DEKLARATË E ...

Me Shume
18 Feb
0

Ngritja e akuzave ndaj vajzave të të ndjerit Rifat Lalo është një skandal. PD: Rama kërkon t’u mbyllë gojën kundërshtarëve të tij.

Ngritja e akuzave ndaj vajzave të të ndjerit Rifat Lalo është një skandal. PD: Rama kërkon t’u mbyllë gojën kundërshtarëve të tij. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA INA ZHUPA Marrja si të pandehura i dy vajzave të të ndjerit Rifat ...

Me Shume