fbpx

Author Archives: PD

22 Mar
0

Urim i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në Ditën e Sulltan Novruzit dhe 22 marsit historik

U uroj nga zemra të gjithë vëllezërve dhe motrave bektashianë, Gëzuar ditën e bekuar të Sulltan Novruzit, ditëlindjen e Imam Aliut. Është dita e ringjalljes, dita që shënon fundin e dimrit të egër dhe nisjes së pranverës, është dita e ...

Me Shume
22 Mar
0

Banka Botërore konfirmon se taksa progresive ka varfëruar më shumë shqiptarët edhe pse paguajmë 2 miliardë dollarë taksa më shumë.

Deklaratë e nëkryetares së Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku Edi Ramës i është rrëzuar zyrtarisht edhe karta kryesore më të cilën erdhi në pushtet: se me taksën progresive, 97 përqind e shqiptarëve do të paguajnë më pak. Në studimin e ...

Me Shume
19 Mar
0

Për akuzën e tjetërsimit të pronës drejtësia nuk funksionon për kryebashkiakët socialistë si Veliaj apo Subashi. Drejtësia nuk funksionon për Tahirin, Gjiknurin, Dakon, Sejdinin, Habilajt dhe Baliliajt. 

PD nuk komenton vendimet e gjyqësorit, por drejtësi është vetëm ajo që funksionon në mënyrë të barabartë në raste të barabarta.  Për akuzën e tjetërsimit të pronës drejtësia nuk funksionon për kryebashkiakët socialistë si Veliaj apo Subashi. Drejtësia nuk funksionon ...

Me Shume
17 Mar
0

Shqiptarët meritojnë një drejtësi profesionale dhe jo një drejtësi të kapur dhe të ndikuar nga axhenda politike për drejtësi selektive

·      Po bëhet presion shumë i madh politik për të mbyllur çështjen “Tahiri”. Prokuroria duhet të bëjë punën e saj në mënyrë të paanshme dhe të pandikuar.   ·        Ne shpresojmë dhe urojmë që Fran Frrokaj të jetë i pafajshëm. Qëndrimi ynë është ...

Me Shume
15 Mar
0

Skema politike e Ramës është përdorimi si mish për top i të pamundurve për t’i mbajtur të nënshtruar për t’i blerë në zgjedhjet e ardhshme lokale 

·        Braktisja e debatit me opozitën nga Edi Rama për 30 mijë familjet që u ka hequr bukën e fëmijëve ka një arsye: njerëzit e thjeshtë nuk janë prioritet i kryeministrit, sepse ai qëndron në pushtet me paratë e krimit. ...

Me Shume
13 Mar
0

Deklarate e deputetes Orjola Pampuri

Edi Rama pranoi drejtpërdrejt në TV mbrëmë, se ai është takuar me kompani ruse në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por ai, qëllimisht e anashkaloi emrin e kompanisë dhe detajet. Edi Rama duhet të përgjigjet: Kush ...

Me Shume
10 Mar
0

Deklaratë e deputetes së Partisë Demokratike, Dhurata Çupi

Edi Rama duhet t’u tregojë sa më shpejt shqiptarëve përse e ka takuar dje në mëngjes Saimir Tahirin në një nga spitalet private të Tiranës. Edi Rama duhet të tregojë se për çfarë kanë biseduar për më shumë se 1 ...

Me Shume
09 Mar
0

613 kilogramë kokainë ka mbetur jetime, sepse qeveria nuk kap dot pronarët e vërtetë, vëllain e kryeministrit.

613 kilogramë kokainë ka mbetur jetime, sepse qeveria nuk kap dot pronarët e vërtetë, vëllain e kryeministrit. Për Ulsi Manjën dhe zëdhënësit e qeverisë së kokainës përgjigja është se turp kombëtar është të shndërrosh atdheun në parajsën e drogës dhe ...

Me Shume
08 Mar
0

Deklaratë e zëdhënëses së Partisë Demokratike, Ina Zhupa

Shkrimi i publikuar në Mother Jones, një media ekstremiste e majtë e njohur për qëndrimet e saj anti-Trump, është financuar nga Edi Rama me para të paligjshme. Shkrimi është pjesë e një fushate të qëllimshme për të mbuluar kokainën dhe ...

Me Shume
08 Mar
0

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kushtuar grave pa ndihmë ekonomike dhe në kushte të mjerueshme mbijetese.​

Ne ditën ndërkombëtare të gruas dua t’u uroj të gjitha vajzave dhe grave sa më shumë suksese dhe lumturi për veten e tyre dhe fëmijët. Sot disa prej grave dhe vajzave janë kënaqur me një lule, disa të tjera janë ...

Me Shume