fbpx

Author Archives: PD

23 Apr
0

Kërcënohet me jetë funksionari i PD-së, përpjekje mjerane për t’i mbyllur gojën opozitës

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj Jam këtu për të denoncuar një ngjarje të rëndë kriminale! Persona të armatosur në mes të natës kanë kërcënuar me pistoletë në kokë, kryetarin e grupit të punës për organizmin e Partisë ...

Me Shume
21 Apr
0

Fushata kundër Kryetarit të Komisionit për Çështjet Europiane në Bundestag Gunther Krichbaum, e financuar nga paratë e krimit, drogës, korrupsionit në mediat e Ramës, Tahirit dhe Veliajt

Fushata kundër Kryetarit të Komisionit për Çështjet Europiane në Bundestag Gunther Krichbaum, e frymëzuar nga Edi Rama, është e turpshme dhe e papranueshme.  Fushata e financuar nga paratë e krimit, drogës dhe korrupsionit qeveritar në mediat e Ramës, Tahirit dhe ...

Me Shume
18 Apr
0

PD nuk vesh fanellën e një qeverie që ka zhytur Shqipërinë në krim

Rekomandimi pozitiv për hapjen e negociatave është një ngjarje e rëndësishme për  përmbushjen e aspiratës dhe konsensusit kombëtar të shqiptarëve për të qenë pjesë e Bashkimit Europian. Rekomandimi është ftesa për t’u futur në oborrin e Bashkimit Europian, por derën nuk ...

Me Shume
18 Apr
0

Njoftim pas takimeve të Kryetarit Basha në Berlin

Basha kthehet pasdite nga Berlini ku ka zhvilluar takime të shumta me parlamentarë dhe funksionarë të qeverisë gjermane, një seancë dëgjimore me deputetët e grupit më të madh parlamentar gjerman CDU/CSU, dhe me anëtarët të Komisionit për Çështjet Europiane dhe ...

Me Shume
17 Apr
0

Njoftim për vizitën e Kryetarit Basha në Berlin

Seanca dëgjimore e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me anëtarë të Komisionit për Çeshtjet Europiane dhe të Politikës së Jashtme kishte për qëllim bindjen e grupit më të madh parlamentar gjerman CDU/CSU për miratimin e nisjes së negociatave së ...

Me Shume
17 Apr
0

Heshtja e prokurorisë për provat e manipulimit të arrestimit të paligjshëm të protestuesve kuksiane faktojnë varësinë e saj politike nga Edi Rama

Deklarata e deputetit Gent Strazimiri 24 orë pas publikimit të videos që provon manipulimin e provave nga prokuroria dhe Policia për arrestimin e paligjshëm të 23 protestuesve kuksianë, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme po miraton në heshtje padrejtësinë dhe varësinë ...

Me Shume
16 Apr
0

Xhafaj duhet të përgjigjet, nëse ka skeduar tek grupet kriminale Agron Xhafaj, Olsi Ramën, Qazim Sejdinin, bandat e lidhura me Vangjush Dakon

Provohet me pamje manipulimi i prokurorisë dhe policisë për arrestimin e paligjshëm të protestuesve kuksianë.   Nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën derisa qytetari i fundit i Kukësit të lirohet. Ne do të jemi në krah të tyre.   Xhafaj ...

Me Shume
14 Apr
0

Deklarata e nënkryetarit të PD, Edmond Spaho

Damian Gjiknuri, një nga ministrat më të korruptuar të Edi Ramës, gënjeu sot kur tha se, qeveria po konsultohet me banorët e Kukësit për një tarifë të reduktuar për ta. Askush nga qeveria nuk ka takuar asnjë kuksian për faktin ...

Me Shume
14 Apr
0

Basha: Vendosja e NIPT-it për fermerët, kurth për futjen e tyre në skemën e TVSH-së. 

Kryetari i Partisë Demokratike bashkëbisedoi sot me fermerë dhe banorë të njësisë Administrative, Shushicë të Elbasanit. Fermerët u shprehen kundër vendosjes së TVSH pasi sipas tyre, kjo do t’i rrënojë përfundimisht ndërsa renditen një seri problemesh që kanë dhe që ...

Me Shume
13 Apr
0

Edi Rama nuk e mban dot peng Shqipërinë, po të ngrihemi të gjithë bashkë!

Nga TVSH për biznesin e vogël përfitojnë oligarkët dhe vëllai i kryeministrit. Filozofia e bandës qeverisëse është, merri shumicës për t’ia dhënë pakicës. Edi Rama nuk e mban dot peng Shqipërinë, po të ngrihemi të gjithë bashkë! *** Në Kavajë ...

Me Shume